Różne

Dyrektor przypomina:

świadczenia działalności leczniczej z zakresu leczenia stomatologicznego

dla dzieci z naszej szkoły

od 30 czerwca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. realizuje
DUO DENTICA Stomatologia Rodzinna Barbara Sygnowska .

Podmiot leczniczy realizuje świadczenia zdrowotne z zakresu leczenia stomatologicznego

w szczególności:
-świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci  i młodzieży
-profilaktyczne świadczenia stomatologiczne  / z wyłączeniem ortodoncji/.
Świadczenia są realizowane w gabinetach stomatologicznych w następujących lokalizacjach:
1/Gabinet stomatologiczny w Pilawie,  ul. Wojska Polskiego 16
-poniedziałek 8.00-12.00
-wtorek 12.00-18.00
-czwartek 8.00-12.00
2/Gabinet stomatologiczny w Osiecku,  ul. Pilawaska 10.
-środa 10.00-13.00.

Dyrekcja szkoły informuje, że rodzice na zebraniu w dniu 25.09.2018 r. ustalili składkę na Radę Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 w wysokości 40 zł.                                                          Pieniądze można wpłacić w sekretariacie szkoły lub przelewem na konto Rady Rodziców:

PKO BP SA
Oddział 1 w Garwolinie
ul. Mazowiecka 2

08 –400 Garwolin
Nr konta: 95 1020 4476 0000 8102 0017 8475

W tytule proszę wpisać klasę oraz imię i nazwisko ucznia, za którego dokonywana jest wpłata.

Komunikat dla rodziców w sprawie WDŻ

W związku z rozpoczęciem zajęć wychowania do życia w rodzinie informujemy Państwa, że zgodnie z rozporządzeniem MEN zajęcia te są obowiązkowe dla wszystkich uczniów. Rodzice, którzy nie chcą, aby ich dziecko uczestniczyło w tych zajęciach zwracają się w formie pisemnej do dyrektora szkoły z prośbą o zwolnienie z tychże zajęć.

Cytat z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej

1. Uczeń niepełnoletni nie bierze udziału w zajęciach, jeżeli jego rodzice (prawni opiekunowie) zgłoszą dyrektorowi szkoły w formie pisemnej rezygnację z udziału ucznia w zajęciach.

2. Uczeń pełnoletni nie bierze udziału w zajęciach, jeżeli zgłosi   dyrektorowi szkoły w formie pisemnej rezygnację ze swojego udziału w zajęciach.

3. Zajęcia nie podlegają ocenie i nie mają wpływu na promocję ucznia do klasy programowo wyższej ani na ukończenie szkoły przez ucznia.

Komentarz w komunikacie MEN

"Praktyka wskazuje, że nieuczestniczenie w zajęciach podejmujących tematykę dotyczącą wiedzy o życiu seksualnym człowieka jest jedną  głównych przyczyn ryzykownych zachowań młodzieży. Wprowadzone w rozporządzeniu rozwiązanie może przyczynić się do zwiększenia frekwencji uczniów, poprzez wyeliminowanie sytuacji, w których uczniowie nie uczestniczyli w zajęciach na skutek niedopełnienia formalności. Jednocześnie zachowane zostało prawo rodziców  i pełnoletnich uczniów do odmówienia uczestnictwa w lekcjach.

PODANIE_o_ZWOLNIENIE_DZIECKA_z_ZAJEC_WDZ.docx