Nawigacja

 • Szanowni Państwo!

  Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tego egzaminu.

 • Witaj szkoło!

  W tym roku nieco później, gdyż dopiero czwartego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że dla wszystkich  będzie to bardzo wartościowy, twórczy, radosny, pełen samych pozytywnych doświadczeń czas spędzony w murach naszej szkoły!  

 • 1 września - pamiętamy!

  W piątek, 1 września społeczność naszej szkoły wzięła udział w obchodach upamiętniających wybuch II wojny światowej. Cieszymy się, że uczniowie chętnie angażują się w lokalne uroczystości, kształtując w ten sposób postawy patriotyczne i społeczne w róznych formacjach, jako harcerze, ochotnicza straż pożarna czy członkowie orkiestry dętej.

 • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

  W piątek, 23 czerwca oficjalnie zakończyliśmy miniony rok szkolny. Uczniowie klas I - VII otrzymali świadectwa promocyjne do wyższej klasy, a ósmoklasiści pożegnali mury naszej szkoły.

 • WE ARE THE CHAMPIONS!

  W sobotę, 24 czerwca w ramach obchodów Dni Pilawy kadra pedagogiczna złożona z nauczycieli uczących w naszej gminie rozegrała towarzyskie spotkanie w piłkę siatkową z Rodzicami działającymi przy Klubie Sportowym ISKRA. Po emocjonującej walce na boisku udało nam się odnieść zwycięstwo!

 • Bezpieczne wakacje

  19 i 20 czerwca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym - p. Dominikiem Sowińskim. W trakcie zajęć p. Dominik przypomniał uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji.

 • Spotkania ze sztuką - II d

  Od kilu dni korytarz przy wejściu do szkoły zamienił się w zachwycającą galerię! Uczniowie klasy IId pod czujnym okiem wychowawczyni p. Jolanty Dąbrowskiej - Duszy namalowali obrazy, które są całkiem rozpoznawalnymi reprodukcjami najbardziej znanych na świecie dzieł mistrzów pędzla. 

 • Aktywne mnożenie - IId

  Lekcje matematyki wcale nie muszą być trudne i mozolne! Mogą być wspaniałą zabawą, dzięki której opanowanie tabliczki mnożenia będzie bajecznie proste!

 • Tożsamość narodowa na tle dziedzictwa europejskiego

  Klasa IIa i IId w roku szkolnym 2022/2023 realizowały w Bibliotece Miejskiej projekt "Tożsamość narodowa na tle dziedzictwa europejskiego". Dzieci poznały kraje Unii Europejskiej, ich kulturę, kuchnię, zabytki, literaturę i sztukę. Przedsięwzięcie zakończyliśmy ogniskiem i wesołą zabawą na ścieżce ekologicznej w Lipówkach. Nad sprawną realizacją działań czuwały p. Jolanta Dąbrowska - Dusza i p. Monika Odziemczyk.

 • Szkolne rewolucje kuchenne

  W piątek, 16 czerwca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyły się w naszej "Szkolne rewolucje kuchenne". Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych w ramach drugiego śniadania uczniowie przygotowywali słone przekąski: kanapki, tosty, koreczki, tortille czy tosty. Następnie przyrządzone smakołyki zostały sprzedane na ogólnoszkolnym kiermaszu. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na wsparcie leczenia i rehabilitacji Angeliki z Lipówek, dla której zbiórkę prowadzi stowarzyszenie Stopka Pilawa. Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy do wpłat na ten szczytny cel  -  konto zbiórki.

 • Turniej Szachowy w Okrzei

  W dniu 30 oraz 31 maja 2023 r. w Zespole Szkół w Okrzei odbył się  już kolejny Międzyszkolny Turniej Szachowy Szkół Sienkiewiczowskich – Turniej klas I-III. Turniej został rozegrany na dystansie 7 rund. W pierwszej fazie gry zawodnicy mieli 15 minut na rozegranie partii. Ci, którzy w tym czasie nie ukończyli swoich pojedynków, otrzymywali zegary szachowe z tempem 5 minut + 2 sekundy na każde posunięcie.

  Sędzią głównym turnieju był FIDE Arbiter Aleksander Kędzierski. Organizatorem wydarzenia była pani Teresa Kożuch,wspaniały pedagog oddany swojej  pracy .

   Szkoła w Okrzei ugościła nas obiadem oraz kanapkami. Podczas przerw w kolejnych turach uczniowie mieli czas na wspólne rozmowy oraz integrację międzyszkolną.

   Nasi uczniowie (7 osób jednego dnia i 7 osób drugiego dnia rozgrywek ) spędzili wiele godzin w szachowych potyczkach. Chociaż  zmęczeni ,ale radośni i szczęśliwi wracali do Pilawy.

  Możemy pochwalić się dużymi sukcesami.Jesteśmy najlepszą szkołą zarówno w kategorii klas młodszych jak i starszych. Zdobyliśmy również wiele miejsc indywidualnych.Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów już nie tylko na szczeblu gminnym .

  Może wśród naszych dzieci właśnie rodzi się nowy mistrz Polski ,a może rodzi się tylko wspaniała pasja,która będzie szła przez kolejne pokolenia i kształtowała ich charaktery , uczyła strategicznego myślenia i pomagała w życiowych decyzjach.

  Ewa Włastowska

   

  Wyniki turnieju klas I-III  uczniów naszej szkoły:

  Chłopcy klas II

  I miejsce – Jakub Mikulski (SP w Pilawie) – 7 pkt.;

  II miejsce – Leon Goławski (SP w Pilawie) – 5 pkt.;

  III miejsce – Franciszek Wereda (SP w Pilawie) – 5 pkt.;

   

  Chłopcy klas III

  I miejsce – Ignacy Żaczek (SP w Pilawie) – 6 pkt.;

  II miejsce – Tomasz Bylinka (SP w Pilawie) – 6 pkt.;

   

  Dziewczęta klas II

  I miejsce – Urszula Biernacka (SP w Pilawie) – 4,5 pkt.;

   

  Dziewczęta klas III

  II miejsce – Kinga Kędziorek (SP w Pilawie) – 3 pkt.;

   

  Klasyfikacja drużynowa szkół klasy 1-3 (przy uwzględnieniu 4 najlepszych uczniów danej szkoły):

  I miejsce – Szkoła Podstawowa w Pilawie – 24 pkt.

  II miejsce – Szkoła Podstawowa w Adamowie – 19 pkt.

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Okrzei – 18 pkt.

   

  Wyniki turnieju klas IV-VIII

  Chłopcy klas IV

  I miejsce – Antoni Woźniak (SP w Pilawie) – 6 pkt.;

  II miejsce – Tymon Szaniawski (SP w Pilawie) – 5 pkt.;

   

  Chłopcy klas VII-VIII

  I miejsce – Filip Rychlewski (SP w Pilawie) – 6,5 pkt.;

  II miejsce – Mikołaj Kwiatkowski (SP w Pilawie) – 6 pkt.;

   

  Dziewczęta klas IV

  I miejsce – Rita Kiecana (SP w Pilawie) – 3 pkt.;

   

  Klasyfikacja drużynowa szkół ,klasy 4-8 (przy uwzględnieniu 4 najlepszych uczniów danej szkoły):

   

  I miejsce – Szkoła Podstawowa w Pilawie – 23,5 pkt.

  II miejsce – Szkoła Podstawowa w Okrzei – 19 pkt.

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Adamowie – 12,5 pkt.

  IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisikierzu – 9,5 pkt.

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 • Wycieczka do Warszawy - IIa, IId

  Klasy IIa i IId wybrały się na wycieczkę do Warszawy, podczas której uczniowie obejrzeli przedstawienie muzyczne "Olivier Twist" w Teatrze Rampa. Poznali teatr od kulis i pracę ludzi związanych z teatrem. Następnie omówili problematykę spektaklu i jego sceniczny kształt. W trakcie spaceru po ogrodzie zoologicznym wzbogacili wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznali się także z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. 

 • Euroweek 2023

  W daniach 06 -10.06.2023 uczniowie klas ósmych razem z opiekunami p. Magdaleną Witek oraz p. Eweliną Piotrowską wybrali się już po raz czwarty na obóz językowy Euroweek w Długopolu Zdroju. Głównym celem wyjazdu było praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności językowych, przełamanie bariery w mówieniu oraz rozszerzenie wiedzy na temat różnych kultur świata. Warsztaty prowadzone były przez wolontariuszy różnych narodowości. Nasi uczniowie zintegrowali się również podczas warsztatów z rówieśnikami innej szkoły. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Uczniowie mieli okazję zaprezentować nie tylko umiejętności językowe, ale również podzielić się swoimi pasjami oraz pochwalić różnorakimi talentami. Warsztaty językowe wzbogacone były zajęciami teatralnymi, tanecznymi oraz muzycznymi. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i twórczo podchodzili do wyzwań. Nabyte umiejętności będą dla  nich cennym doświadczeniem i z pewnością zaowocują na dalszym etapie nauki.

 • Wycieczka Zamość - Szczebrzeszyn.

  W dniu 6 czerwca klasy Va oraz Vc udały się na wyjątkową wycieczkę po jednym z najpiękniejszych miast Europy - Zamościu.

  Zamość jest idealny przestrzennie. Miasto założone przez hetmana Jana Zamoyskiego w 1580 roku. Zaprojektowane przez wybitnego włoskiego planistę i architekta Bernarda Morando. Trzy rynki,
  w tym idealny Rynek Wielki to wzorcowy plac o wymiarach 100 na 100 metrów. Pałac to głowa organizmu miejskiego, ulica Grodzka jest kręgosłupem a Akademia i Katedra płucami.

  Szczebrzeszyn – miasto w Polsce w województwie lubelskim, w powiecie zamojskim, siedziba gminy Szczebrzeszyn, nad rzeką Wieprz. Według danych GUS z 31 grudnia 2019 r. Szczebrzeszyn liczył 4964 mieszkańców

  Przez Miasto przebiega droga krajowa nr 74. Położony jest w historycznej ziemi chełmskiej. Niegdyś gród obronny na trakcie kijowskim. Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1352 roku położone było w XVI wieku w województwie ruskim.

 • Wycieczka do Zakopanego

  Na przełomie maja i czerwca klasy 6b, 6c i 7b wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę krajoznawczą do Zakopanego. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć wyjścia nad Morskie Oko czy spaceru Doliną Kościeliska i zwiedzania tajemniczych jaskiń. W ramach regeneracji po górskich wędrówkch uczniowie odwiedzili termy w Zakopanem oraz park rozrywki w Rabce.

 • Tydzień Bibliotek 2023

  W 2023 roku obchody XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przypadły w dniach 8- 15 maja. W tych dniach swoje święto mają wszyscy fani czytania. W naszej szkole również świętowaliśmy pod hasłem Moja, Twoja Nasza - BIBLIOTEKA! Uczniowie brali udział w wielu różnych wydarzeniach.

  W piątek, 28 kwietnia klasa I b wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Wirtualne podróże - nauka w plecaku” w lekcji na żywo „Podróż z książką” tak rozpoczął się cykl lekcji o książkach.

  W niedzielę, 30 kwietnia 22 uczniów z klas I- VIII wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym TULISZKOWSKI TALENT SHOW Za- chwyceni książką! można było także obejrzeć wystawę prac pokonkursowych.

  W poniedziałek, 8 maja nasze panie bibliotekarki przyjmowały życzenia z okazji Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek.

  We wtorek, 9 maja klasy pierwsze a,b,c,d i drugie a,d wyjechały na wycieczkę do stolicy, gdzie uczestniczyły
  w kulturalnych wydarzeniach. Obejrzały teatralne spektakle muzyczne : pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, ”Oliwier Twist”.

  W środę, 10 maja uczniowie klas czwartych a,b,c na lekcjach plastyki promowali czytelnictwo, zaprojektowali
  i własnoręcznie wykonali zakładki do książek dla młodszych kolegów i koleżanek.

  Uczniowie kl. Vc brali udział w zabawie Dokończ zadania …, kreatywność naszych czytelników pozytywnie nas zaskoczyła.

  W czwartek,11 maja w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne w Konkursie recytatorskim
  im . K. Makuszyńskiego. Uczniowie z klas I- VIII recytowali wiersze i fragmenty prozy.

  W piątek, 12 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pilawie 5 laureatów konkursu recytatorskiego wzięło udział w eliminacjach gminnych.

  Nad całością wydarzeń czuwały panie bibliotekarki.

 • Kolejny sukces Tomka!

  W czwartek, 1 czerwca, uczeń klasy 5b Tomek Krumin sprawił sobie i nam wszystkim wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka, zajmując I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym w Kozienicach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 • Dzień Dziecka

  W tym roku wychowawcy klas przygotowali dla swoich uczniów przeróżne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Były klasowe pikniki, wyjścia na lody, konkursy czy zabawy integracyjne.

 • Konkurs recytatorski dla dzieci

  W czwartek, 11 maja w naszej bibliotece odbyły się eliminacje szkolne XXXIX Konkursu recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Wiersze i fragmenty prozy wyrecytowało 12 uczniów z  klas  I- VIII.

  Laureatami zostali:

  kat. I -III

        Staś Dubiński- ucz. kl. II d

        Łukasz Krumin-  ucz. kl. II b

       Jagoda Kowalska – ucz. kl. III c

   kat. IV-VI

       Zofia Głaszczka- ucz. kl. V

   kat. VII- VIII

       Mikołaj Kwiatkowski

   

        W piątek, 12 maja w MGOK-u w Pilawie 5 uczniów reprezentowało naszą szkołę                                      w eliminacjach gminnych. Do konkursu w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilawie zgłosiło  się 24 uczniów ze szkół podstawowych działających na terenie miasta i gminy Pilawa. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła najlepiej recytujących.

  Wśród nich zajęli czołowe miejsca nasi uczniowie.

          w kategorii wiekowej klas I-III

             I miejsce Staś Dubiński – kl. II d

             II miejsce Łukasz Krumin- kl. II b

         w kategorii wiekowej klas IV- VI

             III miejsce Zofii Głaszcze- kl.V a

  Uczniowie, którzy zdobyli I i II miejsce reprezentowali naszą szkołę w powiecie.

         W czwartek, 18 maja w Miejsko- Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie odbyły się  eliminacje powiatowe, w których wyróżnienie zdobył ucz. kl. II b Łukasz Krumin. Gratulujemy serdecznie!

   

 • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

  Klasa 5c aktywnie włączyła się w propagowanie Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, przypominając zasady ruchu drogowego obowiązujące pieszych i rowerzystów  oraz znaczenie odpowiedniej widoczności pieszych i rowerzystów. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl