• 11 października 2018r. grupa uczniów z klas: 3A i 3B wraz z wychowawcami p. A. Galas, p. E. Krzysztofiak oraz p. R. Sikorą pojechała na wycieczkę do Warszawy szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”.

16.11.2018 18:23 | więcej »
  • Zwiedzamy Słowację
    W dniach 28- 30 maja klasy 2 a i 2 b gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Elżbietą Krzysztofiak,  p. Anną Galas i p. Agatą Niksą wyruszyły na trzydniową zagraniczną wycieczkę po Słowacji. Sprzed szkoły wyjechaliśmy  o 6:10. Podróż trwała bardzo długo, ale w końcu dojechaliśmy do Spisskiego Hradu, gdzie zwiedziliśmy urokliwy zamek, Stare Miasto Levocza. Wieczorem ok. 19 godz. dotarliśmy do pensjonatu „Eva” w Hrabuszicach. Po zakwaterowaniu w pokojach odbyło się integracyjne ognisko z kiełbaskami.
    12.06.2018 23:06 | więcej »
  • Bezpiecznie - chce się żyć!

W ramach ogólnopolskiej akcji Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczniowie otrzymali zaproszenie na szkolenie połączone z Kabaretonem. 23 marca 2018 r. uczniowie z klas gimnazjalnych  w Pilawie i Trąbkach wybrali się do Warszawy. Nad bezpieczeństwem w czasie wycieczki czuwały panie: A. Galas, A. Borowska oraz  I. Trzeciak.

10.04.2018 22:00 | więcej »
  • "My sister Syria" w Buffo
    Wyjazdy do stolicy na anglojezyczne spektakle to już nasza szkolna tradycja. 13.03.2018 r. grupa uczniów z 2 i 3 klas oddziałów gimnazjalnych pod opieką p. Doroty Przybysz  i p. Magdaleny Witek ponownie zawitała w teatrze Buffo. Tym razem jednak temat sztuki był ambitny i dość trudny dla młodzieży. "My sister Syria" to opowieść z gatunku dramat dokumentalny.
    05.04.2018 21:14 | więcej »
  • "Halka" w Operze Narodowej
          2 marca 2018 r. grupa uczniów z IIB i IIIA z wychowawcami: p. Anną Galas, p. Agnieszką Podgórską oraz p. Agnieszką Borowską wybrała się na wieczorny spektakl pt. ,,Halka” Stanisława Moniuszki do Opery Narodowej w Warszawie.
    23.03.2018 09:38 | więcej »
  • W świecie Wedla
           11 stycznia uczniowie klasy II d z wychowawczynią p. Barbarą Zielińską wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Na początku  zwiedziliśmy fabrykę E. Wedla. Przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o powstaniu wytwórni, jej historii, powstawaniu czekolady oraz jak robione są torciki i inne przysmaki.
    15.03.2018 22:45 | więcej »
  • Warsztaty świąteczne w bibliotece

7 grudnia uczniowie kl. II c (gim.)  z bibliotekarką p. Agata Niksą poczuli już świąteczną atmosferę i udali się do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilawie na warsztaty bożonarodzeniowe.  Tworzyli ozdoby choinkowe z różnego rodzaju i ształtu makaronu,  malowali je i zawieszali na drzewku.  Poprzez  różnorodne formy ekspresji twórczej przy świątecznych kolędach powstawały urokliwe, oryginalne dekoracje. Zajęcia odbyły się dzięki współpracy bibliotek.

04.01.2018 11:32 | więcej »
  • Wyjazd mikołajkowy

5 grudnia klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami: p. Elżbietą Krzysztofiak, p. Anną Galas i p. Agatą Niksą pojechały na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Na początku pojechaliśmy do centrum handlowego Arkadia, gdzie obejrzeliśmy dwa filmy: „Listy do M 3” i „Najlepszy”. Obie produkcje bardzo nam się podobały.

04.01.2018 11:25 | więcej »
  • Edukacja i koncert zespołu DeMono

7 października grupa uczniów z klas: siódmych, drugich i trzecich gimnazjum wraz z paniami: A. Galas, A. Niksą, A. Borowską pojechała na wycieczkę do Miętnego.

W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno- prewencyjnego Numery 988, 112 Twoich Przyjaciół uczestniczyli oni w seminarium z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

04.12.2017 22:21 | więcej »
  • 24 października 2017 r. klasy III c i III a wraz z opiekunami: p. R. Sikorą , p. A. Galas,
     p. M. Błażejewicz oraz p. A. Podgórską pojechały na wycieczkę do Warszawy śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”.
    23.11.2017 21:48 | więcej »
  • Wspólny mianownik (GIM)

5 października 2017r. uczniowie klasy II c wzięli udział  w kolejnej, już czwartej edycji projektu “Wspólny mianownik” w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, objętego honorowym patronatem Prezydenta RP. Warsztaty poprowadziły dziennikarki ze Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów Koncentrat.

15.11.2017 23:12 | więcej »
  • EuroWeek - Szkoła Liderów
    W ostatnim tygodniu września kilkunastu uczniów z oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły wybrało się na wyjątkową wycieczkę do Rudawy na Ziemi Kłodzkiej. Wyjazd ten organizowany przez p. Dorotę Przybysz i Magdalenę Witek odbył się w ramach programu EuroWeek - Szkoła Liderów. Jest to specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Głównym jego celem jest rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

03.10.2017 17:57 | więcej »