• Termomodernizacja naszej szkoły
    10.11.2022 12:36 | więcej »
  • Dzień Ziemi 2022
    22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi - akcje prowadzone corocznie na wiosnę, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole również takie działania miały miejsce. Pod hasłem:  Razem dla czystej planety - uczniowie wraz z nauczycielami oglądali filmy, przygotowali prezentacje, powstały  gazetki czy plakaty o tej tematyce.  Oto niektóre z nich:
    08.11.2022 22:09 | więcej »
  • Tydzień Czytania Dzieciom
    W dniach od 27 maja - 4 czerwca 2022r. trwały  obchody XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna kampania społeczna  Cała Polska Czyta Dzieciom odbyła się pt. „Polscy autorzy dla klimatu”. Celem akcji było pokazanie, że autorzy mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem środowiska naturalnego. Nasza biblioteka zaangażowała się w następujące działania:

stworzenie plakatów z pomysłami na oszczędzanie wody, elektryczności, niewyrzucanie śmieci itp.

-tworzenie prac recyklingowych z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

- z okazji Dnia Dziecka – przygotowano karty z zadaniami plastycznymi na bazie plakatu XXI OTCD /gry memory, układanki.

- głośne czytanie opowiadania „ Latający talerz” Grzegorza Kazdepke.

- spotkanie online z Rafałem Witkiem.

- wykonanie mapy mentalnej „ Dlaczego warto czytać ? ”

- Klasowy Mistrz Literatury- moja pierwsza autorska książka w klasie I d.

Nad całością projektu czytelniczego  czuwali nauczyciele bibliotekarze.

08.11.2022 21:55 | więcej »
  • Konkurs plastyczno - ekologiczny
    6 czerwca 2022 r. w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs plastyczno - ekologiczny      pt. „Ekologia. Konkurs towarzyszył realizacji gminnego zadania  „Budowa ścieżki edukacyjno- ekologicznej w Pilawie- etap IV.” Celem konkursu było kształcenie postaw ekologicznych, wiedzy o odnawialnych źródłach energii oraz promowanie  powtórnego wykorzystania odpadów wśród dzieci  i młodzieży. Uczniowie mieli wykonać plakat o tej tematyce w dowolnej  technice plastycznej.
    08.11.2022 21:49 | więcej »
  • Dzień Bez Samochodu 2022
    W tym roku, we wrześniu,  nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno - ekologiczną Dzień Bez Samochodu. Uczniowie wykonali kolorowe plakaty zachęcające do ograniczenia poruszania się pojazdami spalinowymi na rzecz spaceru czy przejażdżki rowerowej.
    07.11.2022 22:31 | więcej »
  • Piknik ekologiczny
    W środę, 28 września, uczniowie klas VI b i Vc wzięli udział w pikniku zorganizowanym na ścieżce ekologiczno- edukacyjnej  w Pilawie. Tematem przewodnim spotkania środowisk szkolnych z terenu gminy, oprócz integracji, było zakończenie kolejnego etapu inwestycji-realizacja gminnego zadania "Budowa ścieżki edukacyjno-ekologicznej w Pilawie- etap IV". Nowe stanowiska edukacyjne związane są z jakże ważnym obecnie zagadnieniem -odnawialnymi źródłami energii.  Ponadto uczniowie naszej szkoły otrzymali z rąk Pani Burmistrz nagrody za udział w konkursie plastyczno-ekologicznym, mogli także obejrzeć wystawę prac przygotowanych przez uczniów z naszej  gminy.
    08.11.2022 22:01 | więcej »
  • Pomysł na nowe życie - kl. Ib
    Uczniowie klasy I b poznali  ogólne zasady GOZ ( gospodarki obiegu zamkniętego).Wiedzą, że należy ograniczyć kupowanie nowych rzeczy, a starać się naprawiać stare.                                                               Pamiętają, aby robić przemyślane zakupy, chodzić na zakupy ze swoją torbą, nie pobierać jednorazowych reklamówek. Podpowiadają rodzicom, aby kupowali rzeczy luzem, a nie w opakowaniach, zwłaszcza tych foliowych, kupowali  produkty od lokalnych, regionalnych dostawców. Unikali  produktów z tworzyw sztucznych, na rzecz tych organicznych, biodegradowalnych. Segregowali śmieci i ograniczyli ich produkowanie.                                                                                                                                  Uczniowie wiedzą, że należy wykorzystywać zeszyty do końca, używać długopisów z wymiennym wkładem, nie kupować okładek na książki i zeszyty, zwłaszcza tych z tworzyw sztucznych,korzystać z nośników elektronicznych w celu ograniczenia zużycia papieru.
    08.11.2022 13:11 | więcej »