PATRON SZKOŁY Z ŻYCIA SZKOŁY NASZE SUKCESY ZAJĘCIA POZALEKCYJNE PROJEKTY PARTNERZY I SPONSORZY

PROJEKTY

Projekty  finansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:

1. „Wampiry wiedzy głodne nauki”-

W projekcie wzięło udział przeszło 200 uczniów naszej szkoły.

Działania obejmowały:

-zajęcia wyrównawcze, rozwijające zainteresowania, przygotowujące do sprawdzianu

-ciekawe lekcje historii, wyjazdy na wycieczki do Warszawy , do teatru , muzeów, na wystawy.

- plener malarski do Zakopanego .

1. Dziecięca Akademia Przyszłości – to projekt , dzięki któremu mogliśmy zorganizować  dodatkowe zajęcia dla uczniów z trudnościami w nauce.

2. Bawimy się, rozwijamy, uczymy:

projekt ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

w naszej szkole odbywają się:

• Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, a także zagrożonych dysleksją
  • Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy
  • Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami w komunikacji społecznej
  • Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy
  • Zajęcia rozwijające zainteresowanie uczniów szczególnie uzdolnionych artystycznie- zajęcia plastyczne
  • Oraz szczególnie uzdolnionych- języki obce.

Projekty edukacyjne:

1. „Od ziarenka do bochenka”-  o tym , jak ważny jest chleb, jak go upiec i że warto się nim dzielić.
  2. „Ginące zawody”- powrót do tradycji – murarz domu muruje, krawiec szyje ubrania, a kim jest bartnik, ludwisarz i kowal?
  3. „Ratujemy i uczymy ratować-  pierwsza pomoc przedmedyczna nie jest nam obca- przy współpracy z SP ZOZ w Pilawie oraz szpitalem  w  Garwolinie
  4. „Życie i twórczość A. Mickiewicza”- wycieczka do Wilna i okolic- I miejsce w konkursie tematycznym sponsorowane przez radę rodziców
  5. „Pomorze Gdańskie- to Polska właśnie” – podróż historyczno-kulturalna – projekt sponsorowany przez Mazowieckiego Kuratora  Oświaty.
  6. "Bliżej natury - bliżej życia" - projekt ekologiczny.

Akcje:

1. Krew darem życia” – akcja propagowania oddawania krwi przez dorosłych
  2. „Słodki pierwszak”- co wiemy o cukrzycy? – watro się badać, aby w porę wykryć chorobę.
  3. „ Owoce i warzywa na 5” – współpraca z firmą Tymbark -  spór co ważniejsze warzywa, czy owoce?
  4. „Kochasz dzieci, nie pal śmieci” – akcja proekologiczna, udział w happeningu
  5. „Listy do Ziemi”-  działania proekologiczne we współpracy ze Stowarzyszeniem „Arka”
  6.  Akcje charytatywne  :
  • „Góra grosza”
  • „Wszystkie kolory świata”- współpraca z UNICEF
  • „ Wielkopostna jałmużna”
  • „ Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”- zakup paczek świątecznych
  • „Misyjne dzieło pomocy dzieciom”- wspieramy  dzieci potrzebujące w Afryce
  1. „Warto być dobrym”- propagujemy wolontariat
  2. „Trzymaj formę” – sportowy styl życia
  3. „Gdzie były, co robiły Twoje ręce” -  dbamy o higienę
  4. „ Śniadanie daje moc”-  zdrowe odżywianie się