W środę, 16 października, świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasy VIc i Vb w formie zabawnych scenek zaprezentowały opowieść o trudnym zawodzie nauczyciela, której uświetnieniem był minikoncert szkolnego chóru. Młodzi artyści zostali przygotowani przez p. Annę Galas, p. Agnieszkę Podgórską oraz p. Andrzeja Szarka, zaś oprawą plastyczną zajęła się p. Magda Wiśniewska.
W piątek, 4 października 2019 r. klasy VIa i VIc pod opieką p. A. Galas, M. Korab i A. Niksy udały się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Na początku pojechaliśmy do Muzeum Świata Iluzji, jednak przybyliśmy nieco za wcześnie, więc postanowiliśmy zwiedzić ulice Starego Miasta. Po spacerze ponownie znaleźliśmy się w budynku muzeum, które miesciło się w kamienicy przy Rynku.
Podziwialiśmy tam wiele ciekawych złudzeń optycznych np. niemożliwy trójkąt. Teraz już wiemy, że aby zobaczyc iluzję trzeba spojrzec z odpowiedniej perspektywy. Następnie pojechaliśmy do Teatru Rampa. Oglądaliśmy tam musical "Oto Oliver Twist". Historia opowiadała o chłopcu, który uciekł z sierocińca i trafił do grupy złodziejaszków. Ostatnim punktem naszej wycieczki była przekąska w restauracji Mc Donald`s. Wróciliśmy do domu około godziny osiemnastej.
Wyprawa bardzo nam się podobała, była wręcz kapitalna. Towarzyszyły jej radość, dobry humor i niesamowite wrażenia po obejrzeniu spektaklu.
opr. Kinga Sybilska VIa
7października 2019r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w konkursie "Nasza przyszłość bez samochodu". Oto wyniki konkursu plastycznego: 1 miejsca: Amelia Szymańska 2c, Dominika Wawer 2b, Lena Wiśnioch 3c, 2. miejsce Patrycja Kapusta 2d, 3. miejsce Klaudia Włastowska 3c. Wśród uczniów klas starszych wygrały uczennice 5b: Gabriela Lewandowska, Paulina Pałyska i Dominika Gaładyk. Wyróżnione zostały ucz. 4b: Gabriela Młodzińska, Katarzyna Jałoszewska i Marta Bogusz oraz ucz. 4a: Zuzanna Legat i Martyna Bartoszewska.Wszyscy biorący udział otrzymali słodkie niespodzianki.
We wtorek, 1 października 2019 r, pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu była gra miejska dotycząca lektury „Kamienie na Szaniec”. Uczniowie klasy VIII a i VIIIc przemierzali ulice Starówki pod opieką p. M. Karczmarczyk, K. Karczmarczyk, J. Dąbrowskiej - Duszy i M. Korab
Po wyjściu z autobusu znaleźliśmy się na ulicy Krakowskie Przedmieście przy pomniku Mikołaja Kopernika. Po przedstawieniu pani przewodnik zostaliśmy podzieleni na grupy i otrzymaliśmy kenkarty, które mieliśmy uzupełnić wymyślonymi przez nas pseudonimami.
Pierwsze zadanie polegało na rozszyfrowaniu miejsca, do którego mieliśmy się udać. Znaleźliśmy się na Placu Uniwersytetu Warszawskiego, aby znaleźć oraz zrobić sobie zdjęcie z armatą, która znajdowała się za Pałacem Kazimierzowskim.
Kolejnym Punktem był Pałac Prezydencki, gdzie poznaliśmy historię Franza Kutschery – Kata Warszawy. Po wykonaniu zadania poszliśmy do Narodowej Galerii Sztuki – Zachęta. Spotkaliśmy tam łączniczkę, proszącą nas o namalowanie znaku „Polski Walczącej” i „Żółwia” oznaczającego powolną pracę Polaków dla niemieckich fabryk. Następnym obiektem był Grób Nieznanego Żołnierza. Za zadanie mieliśmy znalezienie dat do podanych wydarzeń, które znajdowały się na kolumnach otaczających grób. Następnie poszliśmy do Kościoła św. Antoniego, gdzie łącznik opowiedział nam o torturowaniu Janka Bytnara.
Po odnalezieniu kartki ze wskazówką, udaliśmy się do Ratusza Staromiejskiego, gdzie znajdował się kamień upamiętniający poetę – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ku naszemu zdziwieniu pojawiła się łączniczka z „pistoletem”, która zaczęła nas legitymować. Po wykonaniu następnej misji – odnaleźliśmy tabliczkę upamiętniającą napad na niemiecki konwój z pieniędzmi, udaliśmy się przed Arsenał, który był ostatnim punktem gry. Przewodniczka opowiedziała nam historię odbicia Rudego przez Zośkę i jego drużynę Buków.
Naszym zdaniem wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca.
opr.kl. VIIIc
W poniedziałek, 30 września, świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji klasa VIa z wychowawczynią p. M. Korab wybrała się do MGOK, aby miło spędzić czas, grając w kręgle.
W tygodniu ETZT nasza szkoła włączyła się do kampanii na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły i do domu. Przeprowadzono lekcje bezpiecznego poruszania się po drodze, prezentacje multimedialne oraz spotkania z policjantem. Nad całością czuwał Zespół ds. Bezpieczeństwa.
W dniach 16 - 22 września 2019 r. w Europie trwał Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, do którego przystąpiła nasza szkoła. Tegoroczne ETZT odbyło się pod hasłem "Chodź z nami". Podjęliśmy różne działania związane z bezpieczeństwem i ekologią. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod tytułem "Moja przyszłość bez samochodu" Plakaty ozdobiły korytarze i otoczenie wokół szkoły.W ten sposób przypominamy wszystkim, że 22 września jest Światowym Dniem bez Samochodu. Akcję zaplanował i przeprowadził Zespół ds. Bezpieczeństwa naszej szkoły: p.E.Pałysa, p.R. Sikora, p. E. Lis, p. E. Golańska, p. M. Kołodziejczyk, p. A. Kondej, p.J. Turek
Zapraszamy na zajęcia w ramach kółka psychologicznego, które będą się odbywały w czwartki na ósmej godzinie lekcyjnej (14.40 - 15.25).
Zapytanie ofertowe dot. dostarczania produktów żywnościowych do stołówki w szkole.
W środę, 19 czerwca 2019 r. o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 poprzez rozdanie świadectw klasom I- VII.
O godzinie 11.00 rozpoczęło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły klasom VIII i III gimnazjum oraz ostatnie spotkanie- pożegnanie z wychowawcami. Fotorelacja w galerii Pożegnanie absolwentów.
W czwartek, 13 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 rozpoczął się bal absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum w sali balowej "Laurowy dwór" w Lipówkach. Oto fotorelacja: Bal absolwentów 2019.
19 maja 2019 r. grupa 60 uczniów naszej szkoły z opiekunami: p. B. Zielińską, p .E. Pałysą, p. A. Galas, p. J. Duszą, p. M. Soszką wyruszyła na wycieczkę do Włoch. Była to cudowna, interesująca i pouczająca. Naszym celem było poznanie kultury śródziemnomorskiej z całym dorobkiem sztuki, architektury i historii. Byliśmy w miejscach, które należą do kanonu zwiedzania każdego turysty.Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Italy 2019.
Pierwszym etapem było zwiedzanie Asyżu, miasteczka wśród gór, związanego ze św. Franciszkiem i św. Klarą. Następnie autostradą ,,Słońca” dojechaliśmy do naszego hotelu „Roma Domus” pod Rzymem. Kolejne dwa dni spędziliśmy w Rzymie i Watykanie. Obejrzeliśmy wszystkie zabytki miasta od Bazyliki św. Piotra aż po Colosseum. Środa to udział w audiencji u Ojca Świętego Franciszka na Placu św. Piotra.
Kolejnym etapem podróży był przyjazd do północnej części Rimini- Cattolica i pobyt w hotelu „Queen Marry”. Wspaniale wypoczęliśmy na plaży Adriatyku. Ostatnim punktem był pobyt w Wenecji – klejnocie turystycznym południowej Europy. Całą naszą podróż uwieczniły malownicze krajobrazy Apeninów i austriackich Alp. Piękne wspomnienia i pamięć o tym, że „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.
Fotorelacja z wyjazdu klas siódmych w Pieniny - kl. VII.
W dniach 28-31 maja klasy IIa,c i IVa,b brały udział w czterodniowej wycieczce do Zawoi. Dzieci zwiedzały Kraków i Wadowice, gdzie zjadły przepyszne kremówki. Celem wycieczki było poznanie przyrody i kultury babiogórskiego terenu. Podczas zajęć folklorystycznych uczniowie wykonali pamiątkowe torebki filcowe, breloczki oraz malowali drewniane zabawki. Niecodzienną atrakcją było karmienie zwierząt w Parku Czarnego Daniela. Wieczory umilał pobyt w grocie solnej. Wycieczka zakończyła się wizytą w Energylandii – największym parku rozrywki w Polsce.Fotorelacja w galerii Zawoja 2019.
Fotorelacja z wycieczki klas Va,c oraz szóstych w galerii Kotlina Kłodzka + Praga 2019, kl. V i VI.