Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele! Nasza Szkoła organizuje zbiórkę rzeczy potrzebnych uchodźcom z Ukrainy oraz ich bliskim, którzy zostali walczyć w obronie Ojczyzny. Wszystkich, którzy chcą pomóc, prosimy o przynoszenie już od poniedziałku do budynku szkoły następujących rzeczy:
- materiały opatrunkowe (plastry, gazy, bandaże, środki do dezynfekcji i odkażania,itp.);
- środki higieny osobistej;
- żywność pakowana z dłuższym terminem do spożycia;
- woda.
Wszystko, co zbierzemy, zostanie przekazane za pośrednictwem MOPS w Pilawie i wolontariuszy na granicę z Ukrainą lub w zależności od potrzeb Rodzinom przebywającym na terenie naszego kraju. Dziękujemy za zaangażowanie!
Informujemy,że szczegóły dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 zostały zamieszczone w zakładce dla rodziców.
W trakcie omawiania lektury ,,Opowieści z Narnii. Lew , czarownica i stara szafa” autorstwa C. S. Lewisa uczniowie klas piątych pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego p. A. Tudek wykonali makiety Narnii , na których przedstawili swoją plastyczną wizję tej niezwykłej, baśniowej krainy. Zobaczyć na nich można zamek Białej Czarownicy, zamek Ker – Paravel, dom fauna Tumnusa, piękną starą szafę, ośnieżone góry i lasy.
Efekty pracy uczniów są naprawdę imponujące. Podziw budzą zaskakujące rozwiązania techniczne i innowacyjne wykorzystanie różnorodnych materiałów. Wszyscy wykazali się zmysłem artystycznym i inwencją twórczą. Uczniowie innych klas podziwiali wystawę makiet zorganizowaną na szkolnym korytarzu. Wystawa z całą pewnością zachęci oglądających do przeczytania tej ciekawej lektury, która czeka na Was w bibliotece szkolnej.
Uczniowie klas I-III włączyli się aktywnie w obchody Dnia Pluszowego Misia. W związku z pandemią większość spotkań pod hasłem „Czytamy misiowe lekturki” odbyło się w salach lekcyjnych. Dzieci poznały historię związaną z obchodami święta. Rozmawiały na temat znanych im misiowych postaci. Obejrzały wybrane z bibliotecznych półek publikacje. Z uwagą wysłuchały fragmentów książek, których bohaterami są misie. Słuchały piosenek i uczyły się krótkich wierszy. Uczestniczyły w konkursach i zabawach. Wykonywały pomysłowe prace plastyczne. Przyniesione z domu pluszaki towarzyszyły dzieciom podczas lekcji, przerw, a także ćwiczeń gimnastycznych.
Mimo chłodu za oknem, w szkole zapanowała bajkowa atmosfera. Szkolne korytarze wypełniły kolorowe postacie. Spotkać można było zarówno bohaterów ulubionych książek, jak i filmów, czy dobranocek. Nikogo nie dziwił widok Czerwonego Kapturka, Szewczyka Dratewki lub Kota w butach przechadzających się po szkolnych korytarzach. Nie zabrakło oczywiście Kubusia Puchatka oraz pięknych księżniczek. Wśród wielu barwnych postaci dostrzec można było również groźnego smoka czy też wilka.
Uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje stroje podczas szkolnej gali.
Rodzicom, uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do częstych spotkań z bohaterami bajek, nie tylko w długie, chłodne wieczory.
Do zobaczenia w bibliotece szkolnej.
„Kolorowe kredki, w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę
Narysują wszystko, to co chcę”….
W naszym kalendarzu świąt jest bardzo wiele. Uczniowie klasy II d postanowili uczcić jeden z najbardziej kolorowych dni w roku - Dzień Kredki. Nie zabrakło wspaniałej zabawy, oczywiście z kredką w roli głównej. Agnieszka Zawadka
W piątek, 14.01. 2022 r. uczniowie kl. IV d pod czujnym okiem nauczycielki j. polskiego p. A. Tudek przedstawili legendę o warszawskim Bazyliszku. Kostiumy i scenografię do przedstawienia wykonali własnoręcznie. Przedstawienie obejrzeli uczniowie kl. II a.
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!!!
"BOGATYM NIE JEST TEN, KTO POSIADA, LECZ TEN, KTO DAJE"
Jan Paweł II
Dziękujemy wszystkim za dary dla Schroniska w Celestynowie w ramach akcji "Razem na Święta." Zebraliśmy naprawdę dużo karmy, ciepłych kocyków i innych rzeczy potrzebnych zwierzętom do przetrwania zimy. Cieszymy się, że do akcji włączyły się również grupy przedszkolne. Mamy nadzieję, że stworzymy w naszej szkole swoistą modę na pomaganie innym, aby pomaganie był czymś naturalnym. Życzymy Wszystkim rodzinnych i ciepłych Świąt.
kl. VIa i VIb
z wychowawczyniami p. Renatą Sikorą i Elżbietą Pałysą
Zapraszamy do obejrzenia jasełek przygotowanych przez klasę 2a pod czujnym okiem pani wychowawczyni Beaty Wyglądały.
https://drive.google.com/file/d/1lK_ih33txQXZRqUXeSTPBIFxpL3vMDR1/view?fbclid=IwAR0qs3EMoQOjqnMQ2sdFP3hS9IudKU8t7qhWSygwKEHj_PbjqlO4sPjQv9Q
W czwartek, 16 grudnia, przedstawiciele samorządów klasowych spotkali się na okolicznościowym apelu. Pani Dyrektor Hanna Gajowniczek złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze, bożonarodzeniowe życzenia. Następnie uczniowie przekazali wylosowanym wcześniej klasom kartkę świąteczną oraz symboliczny prezent. Nad całością akcji czuwał Samorząd Uczniowski.
W mijającym tygodniu grudnia Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Radą Rodziców przeprowadził akcję "Nie bądź Sknera, kup Pampera". Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w to szlachetne przedsięwzięcie. Zbiórka pampersów oraz artykułów higienicznych dla podopiecznych IOP w Otwocku, a także dzieci z innych ośrodków opiekuńczych przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. DZIĘKUJEMY ZA WASZE ŻYCZLIWE I OTWARTE SERCA!!!
10 listopada uczciliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby podkreślić wyjątkowość i charakter tego święta, przyszliśmy ubrani na galowo. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy. Natomiast reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w konkursie recytatorskim, prezentując poezję patriotyczną. Jury przyznało następujące nagrody:
Amelia Baran VIIIb - I miejsce
Maria Saganek Vb - II miejsce
Alicja Trybuch IVc, Mikołaj Świderek VIa - III miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Nad sprawnym przebiegiem tego atystycznego wydarzenia czuwały: p. Agnieszka Tudek, p. Anna Galas oraz p. Jolanta Dąbrowska - Dusza i p. Agata Niksa.
28 października klasa Id wybrała się na żywą lekcję przyrody do pobliskiego lasu. Podziwialiśmy zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, piękno jesiennego lasu, uczyliśmy się nazywać drzewa, rozpoznawać liście i owoce. Lupy przydały nam się do obserwacji bogactwa runa leśnego, faktury kory brzozy. Na koniec ze smakiem zjedliśmy „śniadanie na brzozie”. oprac. J. Dąbrowska-Dusza
27 października oficjalnie powitaliśmy w murach naszej szkoły uczniów klas pierwszych.
30 września uczniowie klas 8a i 8c wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Na początku dotarliśmy do Nowej Słupi, skąd w strugach deszczu, lecz z uśmiechem na twarzy ruszyliśmy na Święty Krzyż. Tam z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści pani przewodnik o historii klasztoru i relikwii. Następnie pojechaliśmy do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Jest to dwupiętrowa wystawa, która skupia się wokół zainteresowań malarza. Mogliśmy m.in. przekonać się jak dobrą mamy pamięć, jak to jest poruszać się na wózku inwalidzkim, czy jak działa przewód pokarmowy i serce. Po zwiedzaniu tego miejsca wstąpiliśmy na kolację do restauracji McDonald's. Jadąc "wesołym autobusem", dojechaliśmy do Pilawy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Pomimo niesprzyjającej pogody, lecz dzięki nastawieniu uczniów i opiekunów wycieczka się udała. Była to na pewno bardzo ciekawa przygoda. oprac. Emilka Wieczorkiewicz kl. VIIIa
W ramach akcji rozwijania odpowiedzialności za środowisko naturalne klasa 8b pod kierunkiem pani Marzeny Majewskiej wykonała na języku angielskim plakaty przedstawiające zjawisko globalnego ocieplenia. Uczniowie w ciekawy i kolorowy sposób przedstawili przyczyny, skutki i sposoby zapobiegania temu problemowi.
W związku z Europejskim Dniem bez Samochodu przypadającym 22 września, wzorem lat ubiegłych, nasza społeczność szkolna przyłączyła się do tej pożytecznej akcji.
Uczniowie wykonali plakaty informujące o korzyściach korzystania z innych środków transportu. Pomysłowe prace ozdobiły korytarze i otoczenie wokół szkoły.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WYKONAWCOM PLAKATÓW ORAZ WSZYSTKIM, KTÓRZY DALI SIĘ PRZEKONAĆ I NIE KORZYSTALI TEGO DNIA Z SAMOCHODU.
Zgodnie z harmonogramem egzaminy ósmoklasisty odbędą się :
24 maja 2022r. - język polski
25 maja 2022r.- matematyka
26 maja 2022r.- język obcy nowożytny.
Szczegóły odnośnie egzaminu dostępne na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie https://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3588