Nawigacja

  • Jesteśmy z Wami - niebieskimi motylami!

    Jesteśmy z Wami - niebieskimi motylami!

    Dziękujemy klasie 8 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żabieńcu i Pani Iwonie Karczmarczyk za nominację!

    Klasa VIIa radością przystąpiła do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. W poniedziałek 31 maja wybraliśmy się na „Niebieski rajd motylkowo - rowerowy”!

    • Do wykonania zadania nominujemy:

    Klasę VIII z Panią Moniką Waszelewską – Kot  ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego
    w Człekówce

    CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

    • Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni?

    To bardzo proste. Wystarczy:

    1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

    2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

    3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

     Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

     4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

    5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

    6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

  •    Laureaci konkursu o bezpieczeństwie w Internecie
    W lutym 2021r. podkom. Danuta Kalinowska z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi PP Pilawa we współpracy z MGKRPA w Pilawie włączyli się w akcję pod nazwą Dzień Bezpiecznego Internetu.
  • Organizacja nauki od 17 maja

    Organizacja nauki od 17 maja                 

    Klasy I-III  - nauka w systemie stacjonarnym

    Klasy IV- VIII - nauka w systemie hybrydowym
    Harmonogram:
    klasy 6c7abcd8abc
    17,18,19,28 maja - nauka stacjonarna w szkole
    20,21,24 maja- nauka zdalna

    klasy 4abc5ab6abd
    17,18,19,28 maja - nauka zdalna
    20,21,24 maja - nauka stacjonarna w szkole.
    Przypominamy o obowiązującym na terenie szkoły reżimie sanitarnym: konieczność noszenia maseczek w przestrzeni wspólnej/w szatni, na korytarzach, drodze do stołówki/, dezynfekcji rąk lub częstym ich myciu, zachowaniu dystansu.
    Uczniowie: wchodzą do szkoły ustalonymi wcześniej wejściami, rotacyjnie wychodzą na przerwy,zajęcia odbywają się w wyznaczonych we wrześniu salach, , sale i inne pomieszczenia szkolne są systematycznie wietrzone i dezynfekowane.

    25,26,27 maja odbędą się egzaminy ósmoklasistów, w tych dniach nie ma żadnych zajęć lekcyjnych. W szczególnych przypadkach, po zgłoszeniu dziecka u wychowawcy, zapewniamy opiekę świetlicową/ nie ma wtedy obiadu/.

    Od 31 maja wszystkie klasy obowiązuje nauka stacjonarna.

    Prosimy o stosowanie się do zaleceń!

    Dyrekcja szkoły

  • Organizacja nauki od 26 kwietnia

    Informujemy,że od 26 kwietnia w klasach I-III obowiązuje nauka hybrydowa.Od poniedziałku do szkoły przychodzą uczniowie klas: 1b,2b,3a,3c,2c - nauka stacjonarna w szkole.Uczniowie klas: 1c,1d,1a,2a,3b,3d       - nauka zdalna.Uczniowie klas 4-8 - nauka zdalna.Taki harmonogram nauki obowiązuje od 26 do 30 kwietnia.Zapewniamy opiekę świetlicową     i obiady. Przypominamy, że na terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny: noszenie maseczek,zachowanie dystansu oraz dezynfekcja lub częste mycie rąk.Uczniowie wchodzą do szkoły wyznaczonymi wejściami i korzystają z dotychczasowych miejsc pozostawiania okryć zewnętrznych.      Do szkoły przychodzą uczniowie bez objawów chorobowych.    Rodzice nie mogą wchodzić do budynku szkoły. Liczymy na zrozumienie i współpracę.

    Dyrekcja szkoły

  • Informacja

    Informujemy,że listy uczniów zakwalifikowanych do pierwszej klasy w roku szkolnym 2021/2022 udostępnione są w wejściu do budynku szkoły.

  • Projekt edukacyjny "W zdrowym ciele - zdrowy duch"

    Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w projekcie  edukacyjnym z zakresu wspierania profilaktyki uzależnień i promocji zdrowego stylu życia realizowanym  przez Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa w Garwolinie. W roku szkolnym 2020/21 projekt skierowany  był do uczniów klas V– VIII  szkół podstawowych i  szkół ponadpodstawowych, obejmował profilaktykę antyalkoholową  pod nazwą  W zdrowym ciele, zdrowy duch. W ramach programu uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego - 20 prac reprezentowało naszą szkołę. W konkursie  wyróżnienie otrzymała Dominika  Gaładyk –  ucz. kl. VI b, którą przygotowywała nauczycielka plastyki p. Agata Niksa.

          Szkoła została zgłoszona  do przeglądu spektakli teatralnych z zakresu profilaktyki antyalkoholowej, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną przegląd został odwołany.
          Ponadto uczniowie  klas: piątych, szóstych i siódmych uczestniczyli w profilaktycznych warsztatach online przeprowadzonych w grudniu  przez p. Piotra Sarnowskiego- psychoterapeutę uzależnień.
           W ramach projektu odbyło się również szkolenie Rady Pedagogicznej online z p. Piotrem Sarnowskim.
     Koordynatorem projektu na terenie szkoły była p.  Agnieszka Podgórska - pedagog szkolny.
         

  • Dzień Ziemi

    22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i ich bliscy, dbają o planetę każdego dnia. Podczas zdalnych lekcji plastyki pod kierunkiem pani Agaty Niksy pokazali w swoich pracach jakie to ważne.

  • Tradycje wielkanocne

    Wielkanoc to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt w roku. Niezmiennie kojarzy się nam z wiosną i przebudzeniem natury do życia. Z tym właśnie związane są tradycje wielkanocne, które kultywujemy od pokoleń na lekcjach plastyki . Zapraszamy do obejrzenia naszych prac w galerii Tradycje wielkanocne.

  • Konkurs Biblijny

           27 lutego 2021r. w  LO im. J. Piłsudskiego w Garwolinie odbył się rejonowy  etap IV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pt. „Spotkanie z Jezusem w Ewangelii  wg św. Jana”. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Sybilski  z  klasy VIII b. Uczeń zajął II miejsce w konkursie.

  • ORGANIZACJA NAUKI OD 22 MARCA

    Zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

     

    Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

     

    Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

    Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

    Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

    Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

    Podstawa prawna:

    Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

  • Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w ramach gminnego konkursu "Zachowaj trzeźwy umysł":
    Konkurs plastyczny dla klas I-III - "Moje szczęśliwe dzieciństwo":
    Natalia Majewska - I miejsce;
    Alicja Trybuch - III miejsce;
    Gabriela Radomyska - wyróżnienie.

    Konkurs literacki - "Życie wolne od nałogów":
    Kinga Sybilska - I miejsce;
    Agata Kowalska - II miejsce;
    Aleksandra Piłka - III miejsce;
    Rozalia Rosłaniec - wyróżnienie.

  • Dokumenty dotyczące postępowania i harmonogramu rekrutacji w module Dla rodziców 

  • Śnieżna galeria...

    Pada śnieg... A wtedy uczniowie klasy VIIb spędzają wolny od nauki czas na świeżym powietrzu, lepiąc tradycyjne i uwspółcześnione wersje bałwanów oraz tworząc śnieżne rzeźby. Liczy się czas na powietrzu, spotkanie z koleżanką/kolegą oraz uśmiechnięte twarze. Zapraszamy do obejrzenia "Śnieżnej galerii". Pomysł -  Agnieszka Domańska, Maria Błażejewicz; wykonanie - uczniowie kl. VIIb.

  • Nauka po feriach

    Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wracają do szkoły.
    Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi  MEiN, MZ i GIS oraz zasadami  obowiązującymi w szkole od września 2020r.

    Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
    Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
    Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej - zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

    Szczególną uwagę zwracamy na ograniczenie kontaktowania się uczniów z innych klas.                        
    Zostały ustalone stałe miejsca dla uczniów poszczególnych klas. Wprowadzono zasadę rotacyjnych przerw lekcyjnych, nie ma możliwości wychodzenia z klasy jednocześnie przez wszystkich uczniów.
    Uczniowie wchodzą do szkoły dwoma wejściami . Wejście przy sali 27 - dla uczniów klas 1a,2b,1d,3c,3b/uczniowie pozostawiają okrycia na przygotowanych wieszakach/.
    Pozostali uczniowie wchodzą wejściem głównym, korzystają z wyznaczonych boksów w szatniach.

    Szkoła zapewnia opieką świetlicową oraz obiady dla uczniów zgłoszonych przez Rodziców.

    Uczniowie, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu, będą mogli uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych lub zdalnych  na terenie szkoły.


    Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 zostaje przedłużona do 31 stycznia br.

    Organizujemy konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla uczniów klas ósmych.


    Źródło:

    • Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
    • www.gov.pl

     

  • Razem na Święta

    „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Nasi uczniowie włączyli się do akcji, wykonując kartki świąteczne dla sąsiadów.

  • W świątecznym klimacie

     Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ich nieodzownym elementem są choinka i dekoracje świąteczne. Łańcuchy sklejane z kolorowego papieru, szyszki i orzechy pomalowane złota farbą, aniołki, mikołaje, pierniczki lukrowane, anielskie włosy, kolorowe bombki. Od zawsze wiadomo, że to co zrobione własnoręcznie zawsze jest lepsze zwłaszcza jeżeli chodzi o Święta. Oto prace uczniów z klas 7ABCD, 6CD.
    opr. Magdalena Wiśniewska

     

  • NAUKA ZDALNA

  • Coraz bliżej Święta...

     

    I nadszedł przedświąteczny czas, w tym roku nieco inny z powodu pandemii. Pomimo wielu utrudnień i reżimu sanitarnego nadal z utęsknieniem czekamy na święta Bożego Narodzenia. A prace dzieci z klasy 1A mają szczególną moc wspomnień i życzeń.

  • Świetlicowe propozycje gier i zabaw

    Po wyczerpujących ćwiczeniach proponujemy  posłuchać odgłosów natury w lesie, śpiewu ptaków, szumu koron drzew, dźwięków przyrody. Dźwięki natury to fantastyczny utwór, który pomoże Ci się wyciszyć po ciężkim i długim dniu. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś w pięknym lesie, ptaki wokół śpiewają, a drzewa przyjemnie kołyszą się na wietrze. To wszystko możesz mieć w swoim domu w tym momencie. Wypróbuj i przekonaj się,  jakie to proste. Miłego relaksu!  https://liblink.pl/9U8HLrWMsO

    ●    Zajęcia plastyczne – rysunek  z cienia.

    Proponujemy  chętnym poznanie łatwych i ciekawych sposobów na tworzenie własnych rysunków, szczególnie dla miłośników zwierząt.
    Propozycja 1 – rysunek z cienia     https://liblink.pl/WivzsjKRhe
    propozycja 2 – rysunek z dłoni       https://liblink.pl/bzKcs6BhX7

    ●  Fragment książki pt. „Karolcia” Marii Krὕger

    Zapraszamy na popołudniowe słuchowisko

          https://m.youtube.com/watch?v=0xh6pNiWwWc

    ●  Kreatywne pomysły – robot z recyklingu - KONKURS

    Lubisz twórczo spędzać czas? Jeśli tak to wciel się w konstruktora i z dostępnych Ci materiałów np. puszek, butelek, nakrętek, kartonów, sznurków, itp. wykonaj robota.
    W Internecie znajdziesz wiele inspiracji do pracy.

     Kryteria wykonanej pracy:
    * staranność,
    * włożona praca (rodzaj elementów – gotowe/wykonane
    własnoręcznie)
    * samodzielność pracy/wspólne wykonanie.

    Swoim pomysłem podziel się z nami wysyłając zdjęcie wykonanej i podpisanej pracy   na adres e-mail: sekretariat5@o2.pl  w temacie wpisując Świetlica-konkurs

     Czekamy na Wasze prace do 16.12.2020r. 

     

    opr. p. Agnieszka Borowska

     

  • Nasi nauczyciele świetlicy z ogromnymi obawami rozpoczynali nowy rok szkolny, lecz mimo pandemii staramy się zachować dobrą atmosferę. W szkole opracowane zostały specjalne procedury dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa na terenie placówki. Zgodnie z nimi uczniowie/rodzice wchodzący do szkoły już na drzwiach wejściowych napotykają pierwsze informacje dotyczące potrzeby zachowania odpowiedniego dystansu, dezynfekcji rąk oraz obowiązku zakrywania ust i nosa, a to wszystko po to, by w szkole było bezpiecznie. Więcej w module Świetlica szkolna 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
    08-440 Pilawa ul. Leśna 6
    woj. mazowieckie
  • (25) 685 67 00 -
    p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

    p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

    (25) 685 61 01 -
    p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

    sekretariat5@o2.pl