Nawigacja

 • Życzenia Pani Burmistrz z okazji zakończenia roku szkolnego

 • Zakończenie roku szkolnego

  Dyrektor szkoły informuje:

  Zbliża się 26 czerwca - dzień zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym roku uroczystość wręczenia świadectw będzie przebiegała następująco:

  godz. 9.00 – plac przed szkołą przy wejściu głównym, wręczenie świadectw ukończenia szkoły absolwentom klas ósmych.

  Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego, odpowiedniego dystansu i włożenie maseczek.                    

  godz. 9.00- spotkanie  z wychowawcami uczniów klas trzecich w salach lekcyjnych.

  Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego – uczniowie po wejściu do szkoły dezynfekują ręce, zachowują odpowiedni dystans  i zakładają maseczki.

  Rodzice nie będą mogli  wziąć udziału w uroczystościach.

  Pozostali uczniowie otrzymają świadectwa we wrześniu.

  Jeśli zachodzi potrzeba wcześniejszego odbioru świadectwa, będzie można je odbierać indywidualnie w sekretariacie szkoły  od poniedziałku 29 czerwca w godz. 9.00-14.00.

  Hanna Gajowniczek

 • Informacje dot. rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Garwoliński dodatkowe informacjehttps://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja-do-szkol 
  w module Dla rodziców.

 • Egzamin ósmoklasisty

  Dyrektor szkoły informuje, że w dniach 16-18.06.2020 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty, według następującego porządku:
  16 czerwca 2020 r. odbywa się pisemny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
  17 czerwca 2020 r. odbywa się pisemny egzamin ósmoklasisty z matematyki
  18 czerwca 2020 r. odbywa się pisemny egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego i języka niemieckiego.
  Uczniowie klas I – VII w terminie 16 – 18 czerwca mają dni wolne od zajęć dydaktycznych. Zmiany w terminarzu przeprowadzenia egzaminu i dni wolnych od zajęć dydaktycznych wynikają z przesunięcia terminów egzaminów ósmoklasisty. 
  Uczniowie uczestniczący w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych mają w tych dniach zapewnioną opiekę, zgodnie z harmonogramem.

 • Uwaga Uczniowie klas VIII

  W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciu terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych.
  Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.
  Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
  Szczegółowe informacje na temat egzaminu znajdują się na stronach internetowych https://cke.gov.pl/ w zakładce aktualności oraz www.oke.waw.pl.
  Szczegółowe harmonogramy oraz wytyczne przekazane zostaną Uczniom i Rodzicom za pośrednictwem Librusa.

 • Uwaga!

  Dla Uczniów i Rodziców - prosimy o zapoznanie się z warunkami i sposobami przeprowadzania egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych oraz procedurami podwyższenia rocznej oceny klasyfikacyjnej i
  zachowania.
  Warunki_i_sposob.docx
  Procedura_podwyzszania_rocznej.docx

 • OGŁOSZENIE

  Szanowni Rodzice!

  Prosimy o zapoznanie się z   procedurami i zasadami organizacji zajęć w szkole od 25 maja.

  zalacznik_nr_1(1).docx​​​​​​​
  Zalacznik_nr_2_do_zarzadzenia_dyrektora.docx
  Zalacznik_nr3_do_zarzadzenia_dyrektora.docx
  ​​​​​​​

 • Insta.Ling dla szkół

  Od kilku lat wraz z moimi uczniami pracujemy na platformie Insta.Ling, jest to narzędzie do łatwej i przyjemnej nauki słówek. Zadaniem uczniów jest wykonać 'sesję', czyli uzupełnić zdania słówkami codziennie, niezależnie od wolnych dni czy świąt. Cała praca na platformie trwa zaledwie kilka minut, ale słówka powtarzane codziennie łatwo pozostają w pamięci. Certyfikat jest wypisany dla nauczyciela, ponieważ to nauczyciel motywuje uczniów do pracy. Jednak bez codziennej i dokładnej pracy uczniów, nauczyciel nie otrzymałby takiego wyróżnienia.

 • UWAGA!!!

  Do pobrania deklaracja udziału w zajęciach od 25 maja Zalacznik_1.docx​​​​​​​

 • Z domowej galerii

  Siedzenie w domu sprzyja rozwijaniu wielu talentów, w tym artystycznych. Dzięki różnorodnym metodom, formom oraz technikom plastycznym wykorzystywanym podczas tworzenia dzieci dostrzegają piękno w otaczającym świecie, poszerzają horyzonty myślowe, przedstawiają swoje przeżycia i kształtują kreatywność. Rozwijają swoja osobowość, wyzwalają swoje emocje, motywacje do działań twórczych, które pełnią funkcję wspierającą osobowość. Prezentujemy niektóre z nich przesłane przez nauczciela plastyki - panią Magdę Wiśniewską - Z domowej galerii.

 • Wiosenne kadry! - kl. 6a

  Na szczęście wiosna nie ma żadnej kwarantanny, a przyroda może rozkwitać i cieszyć oko. Siedząc w domu, mamy więcej czasu na dostrzeganie piękna wokół nas, obok którego może kiedyś przechodziliśmy obojętnie. Uczniowie VIa postanowili uwiecznić te niepowtarzalne barwy budzącej się do życia natury, przy okazji doskonaląc się w nowej, fotograficznej pasji. Efekty w galerii Wiosenne kadry! - kl. 6a.

 • Za oknem..., czyli zostań w domu i baw się fotografią! -kl. VIa

  Od kilku tygodni społeczność szkolna pozostaje w domu, ucząc się zdalnie. Ten wyjątkowy czas uczniowie klasy VIa postanowili wykorzystać, rozwijając nowe pasje, a wśród nich fotografię. Nasze pierwsze fotopróby w galerii Za oknem, czyli zostań w domu i baw się fotografią! -kl. VIa.

 • Informacje dot. odpowiedzialności prawnej rodziców w zakładce Dla rodziców 

 • Żyj z pasją! - wystawa militariów (Maciej Lewandowski, Michał Trybuch)

  We wtorek, 10 marca,  zorganizowaliśmy wystawę naszej kolekcji militariów. Kolekcję zbieraliśmy od  lata  2018 roku i od tamtego czasu zgromadzilismy w miarę dużo eksponatów. Dzień przed wystawą skonsultowaliśmy się z Panią Danutą Całką i ustaliliśmy plan wystawy. Rano spotkaliśmysię na 2 lekcji i rozpakowaliśmy wszystko na korytarzu. Na trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęliśmy prezentację. Po wstępie Michał przedstawił maski gazowe, a po nim ja przedstawiłem inne militaria.Pokazaliśmy między innymi: maski takie jak Mua,gp-5,Mc1 czy Szm-s, a z innego demobilu przedstawiliśmy na przykład płaszcz wz. 201 czy atrapę granatu F1. Prezentacja była przeprowadzona w dwóch turach: dla klas 7, później dla  klas 8. Na zakończenie odbył się konkurs  wraz z nagrodami. 

  Szczególne podziękowania dla:
  Alana Krawczyka za pożyczenie maski ML
  Jakuba Pasika za pożyczenie hełmu i repliki granatu
  Pani Danuty Całki za pomoc w zorganizowaniu prezentacji
  Rodziców Michała za pomoc w transporcie  
  ​​​​​​​

                     
  0pr.  Maciej Lewandowski
    i  Michał Trybuch

 • Kartka z pozdrowieniami od Królowej

  Na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego uczniowie redagowali kartkę z życzeniami dla angielskiej Królowej. Nieoczekiwanie otrzymaliśmy odpowiedź od brytyjskiej monarchini.

 • Uwaga!

  W załączniku lista uczniów przyjętych do klas pierwszych 
  ​​​​​​​Klasy_I_w_roku_szkolnym_20202021_(1).docx

 • Uwaga!

  Ogłoszenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej
  MPWIS_-_APEL_do_RODZICOW_w_zw._z_zawieszeniem_zajec_szkolnych(1).pdf​​​​​​​


 • UWAGA!

  Komunikat MEN dot. zawieszenia zajęć w szkołach 

 • 25 lutego 2020 r. w Garwolinie odbył się finał Mistrzostw Powiatu Garwolińskiego                         w Halowej Piłce Nożnej chłopców klas IV-VI.

   Zawodnicy zajęli III miejsce. Gratulujemy!

           Reprezentacja w składzie:

   od lewej: p. Paweł Kowalski- trener, Aleksander Kutwiński, Stanisław Dąbrowski, Jakub Gac, Kamil Bachman, Piotr Szczekutek, niżej: Kornel Kędziorek, Jakub Niewiadomski, Bartosz Poszytek, Krzysztof Grzegrzółka i Filip Zając.

 • Ogłoszenie

  Informujemy, że trwają zapisy do świetlicy szkolnej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć