Nawigacja

 • UWAGA!!!

  Do pobrania deklaracja udziału w zajęciach od 25 maja Zalacznik_1.docx​​​​​​​

 • Z domowej galerii

  Siedzenie w domu sprzyja rozwijaniu wielu talentów, w tym artystycznych. Dzięki różnorodnym metodom, formom oraz technikom plastycznym wykorzystywanym podczas tworzenia dzieci dostrzegają piękno w otaczającym świecie, poszerzają horyzonty myślowe, przedstawiają swoje przeżycia i kształtują kreatywność. Rozwijają swoja osobowość, wyzwalają swoje emocje, motywacje do działań twórczych, które pełnią funkcję wspierającą osobowość. Prezentujemy niektóre z nich przesłane przez nauczciela plastyki - panią Magdę Wiśniewską - Z domowej galerii.

 • Wiosenne kadry! - kl. 6a

  Na szczęście wiosna nie ma żadnej kwarantanny, a przyroda może rozkwitać i cieszyć oko. Siedząc w domu, mamy więcej czasu na dostrzeganie piękna wokół nas, obok którego może kiedyś przechodziliśmy obojętnie. Uczniowie VIa postanowili uwiecznić te niepowtarzalne barwy budzącej się do życia natury, przy okazji doskonaląc się w nowej, fotograficznej pasji. Efekty w galerii Wiosenne kadry! - kl. 6a.

 • Za oknem..., czyli zostań w domu i baw się fotografią! -kl. VIa

  Od kilku tygodni społeczność szkolna pozostaje w domu, ucząc się zdalnie. Ten wyjątkowy czas uczniowie klasy VIa postanowili wykorzystać, rozwijając nowe pasje, a wśród nich fotografię. Nasze pierwsze fotopróby w galerii Za oknem, czyli zostań w domu i baw się fotografią! -kl. VIa.

 • Informacje dot. odpowiedzialności prawnej rodziców w zakładce Dla rodziców 

 • Żyj z pasją! - wystawa militariów (Maciej Lewandowski, Michał Trybuch)

  We wtorek, 10 marca,  zorganizowaliśmy wystawę naszej kolekcji militariów. Kolekcję zbieraliśmy od  lata  2018 roku i od tamtego czasu zgromadzilismy w miarę dużo eksponatów. Dzień przed wystawą skonsultowaliśmy się z Panią Danutą Całką i ustaliliśmy plan wystawy. Rano spotkaliśmysię na 2 lekcji i rozpakowaliśmy wszystko na korytarzu. Na trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęliśmy prezentację. Po wstępie Michał przedstawił maski gazowe, a po nim ja przedstawiłem inne militaria.Pokazaliśmy między innymi: maski takie jak Mua,gp-5,Mc1 czy Szm-s, a z innego demobilu przedstawiliśmy na przykład płaszcz wz. 201 czy atrapę granatu F1. Prezentacja była przeprowadzona w dwóch turach: dla klas 7, później dla  klas 8. Na zakończenie odbył się konkurs  wraz z nagrodami. 

  Szczególne podziękowania dla:
  Alana Krawczyka za pożyczenie maski ML
  Jakuba Pasika za pożyczenie hełmu i repliki granatu
  Pani Danuty Całki za pomoc w zorganizowaniu prezentacji
  Rodziców Michała za pomoc w transporcie  
  ​​​​​​​

                     
  0pr.  Maciej Lewandowski
    i  Michał Trybuch

 • Kartka z pozdrowieniami od Królowej

  Na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego uczniowie redagowali kartkę z życzeniami dla angielskiej Królowej. Nieoczekiwanie otrzymaliśmy odpowiedź od brytyjskiej monarchini.

 • Uwaga!

  W załączniku lista uczniów przyjętych do klas pierwszych 
  ​​​​​​​Klasy_I_w_roku_szkolnym_20202021_(1).docx

 • Uwaga!

  Ogłoszenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej
  MPWIS_-_APEL_do_RODZICOW_w_zw._z_zawieszeniem_zajec_szkolnych(1).pdf​​​​​​​


 • UWAGA!

  Komunikat MEN dot. zawieszenia zajęć w szkołach 

 • 25 lutego 2020 r. w Garwolinie odbył się finał Mistrzostw Powiatu Garwolińskiego                         w Halowej Piłce Nożnej chłopców klas IV-VI.

   Zawodnicy zajęli III miejsce. Gratulujemy!

           Reprezentacja w składzie:

   od lewej: p. Paweł Kowalski- trener, Aleksander Kutwiński, Stanisław Dąbrowski, Jakub Gac, Kamil Bachman, Piotr Szczekutek, niżej: Kornel Kędziorek, Jakub Niewiadomski, Bartosz Poszytek, Krzysztof Grzegrzółka i Filip Zając.

 • Ogłoszenie

  Informujemy, że trwają zapisy do świetlicy szkolnej.

 • Formularz zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej dostępny w module Dla rodziców

 • Zimowisko w Zakopanem

  14 lutego dzieci z Pilawy i okolic udały się na zimowy wypoczynek w Zakopanem. Podczas wyjazdu aktywnie spędzały czas, korzystając z uroków gór o tej porze roku.

  Główną atrakcją była nauka i doskonalenie jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktorów.  Dzieci odwiedziły także Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, gdzie poznały ciekawostki o faunie i florze Tatr. Spacerkiem udały się również na Gubałowkę, aby podziwiać piękne widoki i skorzystać z wyciągu krzesełkowego. W ramach relaksu   były na basenie w Nowym Targu i termach Bania w Białce. Chłopcy mieli również zajęcia piłkarskie, a dziewczynki szyły filcowe torebki. 

 • Koncert kolęd

  W czwartek, 30 stycznia, zakończyliśmy w naszej szkole okres świąteczny corocznym kolędowaniem. Fotorelacja w galerii Koncert kolęd klas starszych.

 • Bal karnawałowy klas młodszych

  28 stycznia odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Bal karnawałowy klas młodszych.

 • STACJA MUZEUM

  W poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. uczniowie klasy Ib i II a wraz z opiekunami: p. J. Kujdą, p. A. Niksą, p. A. Borowską, p. A. Podgórską po raz pierwszy wyjechali do Warszawy. Mali uczniowie  zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, uczestniczyli w lekcjach muzealnych:

                -„ Symbole Narodowe”- kl. I b

                - „ Kim byli Powstańcy”- kl. II a

  Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki w Stacji Muzeum podczas lekcji z przewodnikiem pt. „Od parowozu do pendolino” zapoznali się z dawnymi i współczesnymi pojazdami kolejowymi.

  Dzień był pełen atrakcji, wszyscy z pamiątkami i zadowoleni wrócili  do swoich domów.

  Następnego dnia  uczniowie wykonali tablice edukacyjne, na  których utrwalili zdobyte wiadomości i wspomnieniami udekorowali szkołę.

 • 28. Finał WOŚP

          W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. odbył się  28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w całym kraju zbierali środki dla dziecięcej medycyny zabiegowej pod hasłem „Wiatr w żagle” na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji w dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia  czy neurochirurgia.

  WOŚP kolejny raz zagrała  w Pilawie – sztab 419.  Na ulicach miasta można spotkać 21 kwestujących wolontariuszy, głównie młodzież z naszej szkoły, w tym roku wsparła ich również młodzież z Trąbek i Borowia.

        O godzinie 19.40  w sali widowiskowej   MGOK odbyły się  licytacje orkiestrowych gadżetów. Wśród  nich koszulki dla najmłodszych i najstarszych, kalendarze kieszonkowe i ścienne, breloki, torby, płyty, książki, vouchery na urodziny do zrealizowania w kręgielni oraz pizzerni Pinokio.  Z licytacji uzyskano 3100 zł. Finał zakończył się tradycyjnym  Światełkiem do Nieba.

        Dzięki zaangażowaniu  naszej lokalnej społeczności do puszek naszych wolontariuszy trafiło 26467,86 zł. Dziękujemy.

  Do zobaczenia za rok!

 • Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 dostępny w zakładce  Dla rodziców

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć