Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wracają do szkoły.
Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS oraz zasadami obowiązującymi w szkole od września 2020r.
Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej - zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
Szczególną uwagę zwracamy na ograniczenie kontaktowania się uczniów z innych klas.
Zostały ustalone stałe miejsca dla uczniów poszczególnych klas. Wprowadzono zasadę rotacyjnych przerw lekcyjnych, nie ma możliwości wychodzenia z klasy jednocześnie przez wszystkich uczniów.
Uczniowie wchodzą do szkoły dwoma wejściami . Wejście przy sali 27 - dla uczniów klas 1a,2b,1d,3c,3b/uczniowie pozostawiają okrycia na przygotowanych wieszakach/.
Pozostali uczniowie wchodzą wejściem głównym, korzystają z wyznaczonych boksów w szatniach.
Szkoła zapewnia opieką świetlicową oraz obiady dla uczniów zgłoszonych przez Rodziców.
Uczniowie, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu, będą mogli uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych lub zdalnych na terenie szkoły.
Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 zostaje przedłużona do 31 stycznia br.
Organizujemy konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla uczniów klas ósmych.
Źródło:
„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Nasi uczniowie włączyli się do akcji, wykonując kartki świąteczne dla sąsiadów.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ich nieodzownym elementem są choinka i dekoracje świąteczne. Łańcuchy sklejane z kolorowego papieru, szyszki i orzechy pomalowane złota farbą, aniołki, mikołaje, pierniczki lukrowane, anielskie włosy, kolorowe bombki. Od zawsze wiadomo, że to co zrobione własnoręcznie zawsze jest lepsze zwłaszcza jeżeli chodzi o Święta. Oto prace uczniów z klas 7ABCD, 6CD.
opr. Magdalena Wiśniewska
I nadszedł przedświąteczny czas, w tym roku nieco inny z powodu pandemii. Pomimo wielu utrudnień i reżimu sanitarnego nadal z utęsknieniem czekamy na święta Bożego Narodzenia. A prace dzieci z klasy 1A mają szczególną moc wspomnień i życzeń.
Po wyczerpujących ćwiczeniach proponujemy posłuchać odgłosów natury w lesie, śpiewu ptaków, szumu koron drzew, dźwięków przyrody. Dźwięki natury to fantastyczny utwór, który pomoże Ci się wyciszyć po ciężkim i długim dniu. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś w pięknym lesie, ptaki wokół śpiewają, a drzewa przyjemnie kołyszą się na wietrze. To wszystko możesz mieć w swoim domu w tym momencie. Wypróbuj i przekonaj się, jakie to proste. Miłego relaksu! https://liblink.pl/9U8HLrWMsO
● Zajęcia plastyczne – rysunek z cienia.
Proponujemy chętnym poznanie łatwych i ciekawych sposobów na tworzenie własnych rysunków, szczególnie dla miłośników zwierząt.
Propozycja 1 – rysunek z cienia https://liblink.pl/WivzsjKRhe
propozycja 2 – rysunek z dłoni https://liblink.pl/bzKcs6BhX7
● Fragment książki pt. „Karolcia” Marii Krὕger
Zapraszamy na popołudniowe słuchowisko
https://m.youtube.com/watch?v=0xh6pNiWwWc
● Kreatywne pomysły – robot z recyklingu - KONKURS
Lubisz twórczo spędzać czas? Jeśli tak to wciel się w konstruktora i z dostępnych Ci materiałów np. puszek, butelek, nakrętek, kartonów, sznurków, itp. wykonaj robota.
W Internecie znajdziesz wiele inspiracji do pracy.
Kryteria wykonanej pracy:
* staranność,
* włożona praca (rodzaj elementów – gotowe/wykonane
własnoręcznie)
* samodzielność pracy/wspólne wykonanie.
Swoim pomysłem podziel się z nami wysyłając zdjęcie wykonanej i podpisanej pracy na adres e-mail: sekretariat5@o2.pl w temacie wpisując Świetlica-konkurs
Czekamy na Wasze prace do 16.12.2020r.
opr. p. Agnieszka Borowska
Nasi nauczyciele świetlicy z ogromnymi obawami rozpoczynali nowy rok szkolny, lecz mimo pandemii staramy się zachować dobrą atmosferę. W szkole opracowane zostały specjalne procedury dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa na terenie placówki. Zgodnie z nimi uczniowie/rodzice wchodzący do szkoły już na drzwiach wejściowych napotykają pierwsze informacje dotyczące potrzeby zachowania odpowiedniego dystansu, dezynfekcji rąk oraz obowiązku zakrywania ust i nosa, a to wszystko po to, by w szkole było bezpiecznie. Więcej w module Świetlica szkolna
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne, także dla uczniów klas I-III.
Uczniowie wszystkich klas – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, organizujemy nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów
i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).
Od poniedziałku, 9 listopada br. organizujemy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Rodzice zobowiązani są zgłosić potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej.
Godziny pracy świetlicy wynikają z informacji zebranych od rodziców.
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych uczniowie klas ósmych mają zapewnione konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Na terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny.
Życzymy dużo zdrowia!
Dyrekcja szkoły
5 października klasa 7a z p. Marleną Korab i p. Agnieszką Borowską wybrały się na wycieczkę rowerową do Łucznicy. Odwiedziliśmy okoliczne miejsca pamięci narodowej, a następnie miło spędziliśmy czas przy ognisku. Rowerowa jesień!.
Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania świetlicy, obiadów oraz dowozu uczniów w zakładce Dokumenty w module Świetlica szkolna
W tym roku nie planujemy uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego z udziałem wszystkich uczniów.
Organizacja 1 września:
godz. 9.00- spotkanie dyrektora, wychowawców klas z Rodzicami i uczniami klas pierwszych, plac przed szkołą. Proszę pamiętać, że na terenie szkoły obowiązuje zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk lub użycie jednorazowych rękawiczek.
godz. 10.00- spotkanie w salach lekcyjnych uczniów z wychowawcami klas II i III. Bez udziału Rodziców!
godz.9.00- spotkanie uczniów klas IV z wicedyrektorem i wychowawcami, /plac przy wejściu głównym/.
godz. 10.00- spotkanie z wychowawcami uczniów klas V i VI / w salach lekcyjnych/.
godz. 11.00- spotkanie z wychowawcami uczniów klas VII i VIII /w salach lekcyjnych/.
Obowiązuje zachowanie odpowiedniego dystansu lub zakładanie maseczek, wchodząc do szkoły koniecznie należy zdezynfekować ręce.
Zapraszamy!
Od 1 września szkoła funkcjonuje w systemie stacjonarnym. W trakcie nauki i przebywania uczniów na terenie szkoły obowiązują wewnętrzne procedury i regulaminy opracowane na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ. W przypadku nagłego wzrostu zachorowań i powzięcia informacji o zachorowaniu, kwarantannie uczniów, pracowników, członków ich rodzin, osób mających kontakt ze szkołą, w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym i organem prowadzącym, dyrektor może podjąć decyzję o zmianie trybu nauczania na hybrydowy lub zdalny.
Zapytanie ofertowe nr 1/2020
dotyczące dostarczania produktów żywnościowych do stołówki w szkole
W module Zapytania i oferty.
Miasto i Gmina Pilawa realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn.
Zakup laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem celem prowadzenia zdalnego kształcenia na terenie Miasta i Gminy Pilawa.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”
działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, Zdalna Szkoła +
Celem projektu jest zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem dla uczniów oraz nauczycieli z terenu Miasta i Gminy Pilawa, celem prowadzenia lekcji w trybie zdalnym. Program skierowany jest głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci.
W wyniku realizacji zakupionych zostanie 37 laptopów wraz oprogramowaniem, które przekazane zostaną do użytkowania najbardziej potrzebującym uczniom oraz nauczycielom terenu Miasta i Gminy Pilawa.
Dofinansowanie projektu z UE: 74 967,18 PLN
Poziom dofinansowania: 100%
Miasto i Gmina Pilawa realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn.
Zakup laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem celem umożliwienia prowadzenia zdalnego kształcenia na terenie Miasta i Gminy Pilawa.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”
działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, Zdalna Szkoła
Celem projektu jest zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem dla uczniów oraz nauczycieli z terenu Miasta i Gminy Pilawa, celem prowadzenia lekcji w trybie zdalnym.
W wyniku realizacji zakupiono 40 laptopów wraz oprogramowaniem, które przekazane zostaną do użytkowania najbardziej potrzebującym uczniom oraz nauczycielom terenu Miasta i Gminy Pilawa.
Dofinansowanie projektu z UE: 70 000,00 PLN
Poziom dofinansowania: 100%
Wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom dziękujemy za miniony rok szkolny, wytrwałość i zaangażowanie.
Dziękujemy Pani Burmistrz Albinie Łubian za przekazane życzenia, okazaną pomoc i wsparcie.
Uczniom gratulujemy wyników w nauce, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
Informacja MEN
W tym roku około 240 tys. dzieci i młodzieży planuje wyjechać na zorganizowany wypoczynek:
krajowy - ok. 160 tys.;
półkolonie - ok. 80 tys.;
zagraniczny - ok. 3 tys.
W bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się obecnie ok. 7 tys. zatwierdzonych zgłoszeń wypoczynku.
Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego odpoczynku zostały zamieszczone w komunikacie MEN https://liblink.pl/IWeJRPsvAh
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji
Dyrekcja szkoły
W piątek, 26 czerwca, pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Choć uroczystość odbyła się w kameralnej atmosferze, dostarczyła zarówno ósmoklasistom jak i wychowawcom niezapomnianych wzruszeń. Gratulujemy wszystkim Uczniom wyników w nauce i życzymy samych sukcesów w szkołach średnich. Fotorelacja w galerii Zakończenie 8 klas.