Obecnie branża technologii druku 3D rozwija się w niewyobrażalnym tempie. Drukarki 3D są wykorzystywane w niemal każdej dziedzinie przemysłu. Podobnie jak kilka lat temu komputery zrewolucjonizowały świat, tak teraz drukowanie 3D wiele zmienia i wciąż będzie zmieniało w środowisku nauki. Dlatego bardzo ważne jest, aby dzieci i młodzież już na początku kształcenia rozwijały w sobie technologiczne myślenie i umiejętności, które pomogą im w przyszłości zostać inżynierami.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podczas zajęć projektowania 3D uczniowie nabywają umiejętności praktyczne i pożądane na rynku pracy na całym świecie. Poznają podstawy projektowania trójwymiarowego, wykorzystują zdolności z wielu różnych dziedzin naraz, pracują w wirtualnym środowisku i rozwiązują złożone problemy. Rozwijają samodzielność, myślenie abstrakcyjne i krytyczne, a oprócz tego mają okazję eksperymentować i wyciągać logiczne wnioski.