Nasze lekcje CLASSVR

Dzięki lekcjom takim jak ta, nasi uczniowie mają niepowtarzalną możliwość sięgnięcia od obrazów i filmów 360 stopni do eksploracji niedostępnych na co dzień zakątków świata i obejrzenia  modeli rozszerzonej rzeczywistości 3D – a wszystkie te zasoby są wykorzystywane jako dodatkowe bodźce stymulujące chęci poznawcze uczniów.

Zastosowanie lekcji w formie ClassVR maksymalizuje wyniki w nauce i stwarza możliwości konstruowania jeszcze bardziej wciągających lekcji, które w znacznym stopniu zwiększają zaangażowanie uczniów oraz ułatwiają utrwalanie zdobytej wiedzy.

Zajęcia w pracowni dają nauczycielowi pełną kontrolę nad wysyłanymi uczniom treściami oraz pozwalają kierować i monitorować uwagę uczniów na wybrane treści, maksymalizując czas nauki.

Na naszych lekcjach staramy się również nie zapominać, że wirtualna rzeczywistość stanowi w dzisiejszych czasach zarówno wsparcie, jak i zagrożenie bezpieczeństwa społeczeństwa i indywidualnych jednostek, i w największej mierze to od samego człowieka zależy, na ile mądrze i skutecznie będzie korzystał z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą programy, aplikacje, symulatory i narzędzia opierające się na wirtualnej rzeczywistości. W przypadku wirtualnej rzeczywistości, identycznie jak w przypadku wszystkich innych innowacji, niezbędne i uzasadnione jest znalezienie równowagi, umiaru oraz rozwagi w stosowaniu, a także świadomość niebezpieczeństw i zagrożeń płynących z wykorzystania tych narzędzi czy środków. Oznacza to, że wirtualna rzeczywistość stosowana i użytkowana przez człowieka rozważnie potrafi przynieść wiele korzyści i stanowić zabezpieczenie oraz ochronę, jednakże wykorzystywana nierozsądnie lub bez umiaru - potrafi nie tylko zagrozić bezpieczeństwu, ale i zdrowiu człowieka.