W trosce o środowisko

Termomodernizacja naszej szkoły

W listopadzie 2020 r. rozpoczął się I etap przedsięwzięcia dotyczącego poprawy efektywności energetycznej budynku naszej szkoły. W ramach tej inwestycji wymieniona została stolarka okienna oraz luksfery w budynku A i B szkoły. Prace polegały na wymianie 202 sztuk okien w ramach drewnianych na nowe PCV z potrójnymi szybami o współczynniku przenikania ciepła U=0,9 W/m2K. Wartość inwestycji wyniosła 539701,49 zł.

Od września do listopada 2021r. trwały prace w zakresie modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, demontaż istniejących, starych kotłów gazowych oraz wymiana ich na ekologiczne powietrzne absorpcyjne pompy ciepła napędzane gazem oraz kotły gazowe, wymiana instalacji, wymiana grzejników żeliwnych na nowe.

Zmodernizowano także system wentylacji sali gimnastycznej z wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną z odzyskaniem ciepła.

Od grudnia 2021r. rozpoczął się- etap II termomodernizacji placówki. Wykonane zostały ocieplenia dachu i stropodachu najstarszej części szkoły i hali sortowej warstwą izolacji oraz ściany zewnętrze szkoły. Wykonano także nową elewację z ujednoliceniem kolorów wszystkich budynków szkoły.

W maju 2022 r. rozpoczęły się prace związane z modernizacją instalacji oświetlenia/elektrycznej  wraz z wymianą opraw na LED, a także zamontowano instalację fotowoltaiczną na potrzeby własne budynku. Całkowita wartość wszystkich zadań wyniosła 6 611 090, 79 zł, a termin wykonania robót upłynął 31 sierpnia 2022r.