"My sister Syria" w Buffo

Wyjazdy do stolicy na anglojezyczne spektakle to już nasza szkolna tradycja. 13.03.2018 r. grupa uczniów z 2 i 3 klas oddziałów gimnazjalnych pod opieką p. Doroty Przybysz  i p. Magdaleny Witek ponownie zawitała w teatrze Buffo. Tym razem jednak temat sztuki był ambitny i dość trudny dla młodzieży. "My sister Syria" to opowieść z gatunku dramat dokumentalny.

Historia przybliżyła nam obecny kryzys uchodźców w Europie  i jego korzenie na Bliskim Wschodzie.  Produkcja miala na celu skłonić widzów do refleksji. Nie przedstawia gotowych rozwiązań czy odpowiedzi, a raczej prowokuje do przemyśleń. Jednak nasi uczniowie poradzili sobie rownież i z tym trudnym  tematem.  Są ciekawi świata, interesują się sprawami nie tylko bliskimi ich otoczeniu, nie boją sie wyzwań. W drodze powrotnej dyskutowali i oceniali grę aktorów. To był kolejny udany wyjazd zorganizowany przez panie uczące w naszej szkole języka angielskiego.