W świecie Wedla

11 stycznia uczniowie klasy II d z wychowawczynią p. Barbarą Zielińską wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Na początku  zwiedziliśmy fabrykę E. Wedla. Przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o powstaniu wytwórni, jej historii, powstawaniu czekolady oraz jak robione są torciki i inne przysmaki.

Po obejrzeniu kilku krótkich filmików o kakao oraz o Janie Wedlu poznawaliśmy tajniki produkcji czekolady . Następnie udaliśmy się na poczęstunek złożony z wielu pyszności wedlowskich, dodatkowo można było popić to pyszną, gorącą czekoladą.

Następnie pojechaliśmy do Centrum Handlowego Arkadia na film pt.  „Naznaczony Ostatni Klucz”. Po obejrzanym seansie wróciliśmy do domu. Właśnie tak spędziliśmy mikołajki 2017.