Zwiedzamy Słowację

W dniach 28- 30 maja klasy 2 a i 2 b gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Elżbietą Krzysztofiak,  p. Anną Galas i p. Agatą Niksą wyruszyły na trzydniową zagraniczną wycieczkę po Słowacji. Sprzed szkoły wyjechaliśmy  o 6:10. Podróż trwała bardzo długo, ale w końcu dojechaliśmy do Spisskiego Hradu, gdzie zwiedziliśmy urokliwy zamek, Stare Miasto Levocza. Wieczorem ok. 19 godz. dotarliśmy do pensjonatu „Eva” w Hrabuszicach. Po zakwaterowaniu w pokojach odbyło się integracyjne ognisko z kiełbaskami.

Drugiego dnia po śniadaniu ok.  godz. 9 pojechaliśmy w Tatry Wysokie. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Jaskinię Bielańską, podziwialiśmy tworzące się przez kilka tysięcy lat nacieki skalne: stalaktyty, stalagmity oraz tworzące się stalagnaty. Wysłuchaliśmy także koncertu muzyki poważnej połączonego z grą świateł. Wszystko robiło ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się na obiad i degustowaliśmy tradycyjne słowackie przysmaki.

Kolejnym punktem dnia była piesza wyprawa do Narodowego Parku Słowackiego – Słowiański Raj.  Przez cztery godziny szliśmy czerwonym górskim szlakiem do Klasztoriska. Wędrówka była bardzo męcząca, ale urokliwe widoki i śliczna pogoda sprawiły, że zapomnieliśmy o trudach. Po dotarciu do celu byliśmy zadowoleni, a z góry rozciągała się barwna panorama miasteczek.

Ostatniego trzeciego dnia ok. 8:30 opuściliśmy słowacki pensjonat i udaliśmy się w drogę powrotną. Ok. 16 godz. dojechaliśmy do Sandomierza. Wspólnie z panią przewodnik rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Obejrzeliśmy najciekawsze zabytki, przeszliśmy trasą podziemną przez lochy. Później przeszliśmy na rynek, gdzie oglądaliśmy renesansowe kamienice. Dotarliśmy do Pilawy po godz.21. Wycieczka nam się podobała i mamy nadzieję, że będzie takich więcej.