Być jak Lewandowski

Większości z nas, a tym bardziej miłośnikom futbolu, nie trzeba tłumaczyć kim są: Lewandowski, Messi, Ronaldo. Wielu znanych piłkarzy przebyło drogę z podwórka, osiedlowego czy szkolnego boiska, na stadion m.in. Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński. Dla wielu młodych zawodników dokonania tych sportowców stają się inspiracją i wyzwalają działanie. Młodzi sportowcy, marząc o wielkich stadionach świata, doskonalą umiejętności  i rozwijają talenty. Taką możliwość zapewnia m.in. akcja „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, której celem jest  promowanie wśród dzieci piłki nożnej i aktywnego spędzania czasu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń, a wszystko to w duchu RESPECT, co oprócz aspektów sportowych ma przede wszystkim walory wychowawczo-edukacyjne.

Turniej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy  nie tylko w Polsce, ale i w Europie Turniej dla dzieci ze szkół podstawowych, którego Wielki Finał odbywa się co roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wśród 320 tysięcy tegorocznych zawodników znaleźli się i nasi reprezentanci - dwie drużyny  SP Pilawa/UKS ISKRA Pilawa.

Gratulujemy sukcesów, jakim jest  I miejsce w eliminacjach powiatowych i awans do finału wojewódzkiego  oraz IV miejsce.

Najważniejsze  jest jednak to, że Turniej staje się początkiem wielkiej przygody  ze sportem, to droga  w dążeniu do celu oraz  emocje rozgrywek, w których spełniają się małe i duże marzenia. Sukcesy naszych małych sportowców, to ich trud oraz praca trenera pana Roberta Rokickiego, a także  ogromne wsparcie   i zaangażowanie Rodziców. Wszyscy wiedzą, że same marzenia nie wystarczą, aby je zrealizować, konieczny jest wysiłek i ciążka praca.

Czekają na WAS wielkie stadiony świata. I kto wie, może mecz na Narodowym u boku Lewandowskiego i Milika? Jeszcze raz składamy gratulacje i  życzymy  dalszych sukcesów!