Laureaci konkursu o bezpieczeństwie w Internecie

W lutym 2021r. podkom. Danuta Kalinowska z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi PP Pilawa we współpracy z MGKRPA w Pilawie włączyli się w akcję pod nazwą Dzień Bezpiecznego Internetu.

Zorganizowali zajęcia z obszaru cyberzagrożeń dla ponad 200 młodych odbiorców ze szkół podstawowych  w Pilawie, Gocławiu, Trąbkach i Puznówce.

Z naszej szkoły brali udział  uczniowie klas ósmych i siódmych. Policjanci podczas zajęć szczególną uwagę poświęcali zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Duży nacisk położono także na ochronę wizerunku w Internecie. Młodzież mogła dowiedzieć się, czym jest prawo do ochrony własnego wizerunku, czy można opublikować zdjęcie zawierające czyjś wizerunek, kiedy nie potrzeba zgody na rozpowszechnianie wizerunku oraz jakie są konsekwencje naruszania prawa do wizerunku. Wśród poruszanych kwestii pojawiły się także informacje  nt. odpowiedzialności prawnej niepełnoletnich za przestępstwa i wykroczenia odnoszące się do zachowań w sieci (znieważenie, zniesławienie, stalking, groźby karalne, włamanie na konto internetowe, złośliwe niepokojenie, wulgaryzmy i inne). Uzupełnieniem przekazanych treści był prezentacja filmu edukacyjnego "Na zawsze" Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zwieńczeniem tych działań był konkurs, skierowany do uczestników zdalnych lekcji.

Uczniowie otrzymali do rozwiązania quiz dotyczący wiadomości przekazywanych podczas zajęć. W rozwiązaniu testu wzięło udział 50 osób.

Najlepiej i najszybciej odpowiadali  następujący uczniowie:
    Kinga Sybilska (Szkoła Podstawowa w Pilawie)
    • Bartosz Sybilski (Szkoła Podstawowa w Pilawie)
    • Alicja Wyglądała (Szkoła Podstawowa w Pilawie)
    • Daniel Śluzek (Szkoła Podstawowa w Pilawie)

• Oliwia Grzeszczak (Szkoła Podstawowa w Trąbkach)
    • Pola Piłka (Szkoła Podstawowa w Trąbkach)
    • Natalia Kościanek (Szkoła Podstawowa w Puznówce)
    • Mikołaj Młynarczyk (Szkoła Podstawowa w Gocławiu)

Nagrody dla laureatów  konkursu zostały sfinansowane przez MGKRPA w Pilawie. Serdecznie gratulujemy!