Kotlina Kłodzka + Praga - klasy VI

5 czerwca 2018 r. pojechaliśmy na wycieczkę klasową. W planie mieliśmy zwiedzić Wrocław, Zieleniec i Pragę. W wycieczce uczestniczyła z nami również klasa VI c.

O godzinie 5.30 wszyscy podekscytowani spotkaliśmy się przed halą sportową i po kontroli pojazdu przez policjantów, wyruszyliśmy w długą podróż. W autobusie bawiliśmy się świetnie. Śmialiśmy się, rozmawialiśmy i graliśmy w przeróżne gry. Nie mogliśmy się już doczekać dojazdu do Wrocławia.

Pierwszym zwiedzanym przez nas obiektem była Panorama Racławicka, czyli ogromny, bardzo realistyczny obraz, który wywarł na nas duże wrażenie. Następnie wraz z przewodnikiem chodziliśmy po Wrocławiu i oglądaliśmy jego cudowne kościoły i rynek. O godzinie 16.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie wrocławskiego Afrykarium. Najbardziej podobały nam się rekiny i foki. Po długim, wyczerpującym dniu udaliśmy się do ośrodka w Zieleńcu, aby wypocząć i nabrać sił na drugi dzień.

Drugiego dnia również musieliśmy wstać wcześnie, ponieważ o godzinie 7.00 planowany był wyjazd do pięknego miasta w Czechach- Pragi. Zwiedzanie zaczęliśmy od  widoku na panoramę miasta, następnie zobaczyliśmy Most Karola, Hradczany, zapierającą dech w piersiach Katedrę św. Wita i wiele innych czarujących zabytków Pragi. Około godziny 13.00 zjedliśmy obiad i udaliśmy się kupić pamiątki. Do Zieleńca wróciliśmy o 20.00.

Trzeci dzień zapowiadał się świetnie. Mogliśmy wstać później i zjedliśmy pyszne śniadanie, przy którym wymienialiśmy się wrażeniami z poprzedniego dnia. Potem poszliśmy do autobusu, aby dojechać do Skalnego Miasta. Wszystkim bardzo się ono podobało, a dla mnie był to jeden z najpiękniejszych krajobrazów, jaki widziałam. Wszędzie dookoła znajdowały się zielone drzewa, różnego kształtu skały oraz turkusowe jeziora. Chodziliśmy bardzo dużo. Po schodach w dół i w górę.   Było to bardzo męczące, ale warte tych pięknych widoków. Następnym celem wycieczki była część uzdrowiskowa w Dusznikach. Znajdowała się tam bardzo zdrowa, pełna najróżniejszych minerałów woda. Niestety nikomu ta woda nie posmakowała, więc wszyscy wylewali ją z powrotem. Zaraz potem udaliśmy się na lody i weseli wróciliśmy do ośrodka, by zjeść kolację i naszykować nasze walizki do jazdy powrotnej.

Czwartego dnia o godzinie 8.00 wyjechaliśmy autobusem do kopalni złota. Widzieliśmy tam błyszczące sztabki złota i jechaliśmy czerwoną kolejką przez zimne tunele wydrążone w ziemi. Oglądaliśmy również podziemny wodospad i inne równie ciekawe rzeczy. Po zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną do Pilawy. Wszyscy wspominaliśmy cudowne widoki i śmieszne przygody. Myślę, że ta wycieczka zostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

fotorelacja w albumie https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/228

autor: Natalia Mazur, kl. VI a