Nawigacja

Świetlica - miejsce tętniące życiem

Nasza świetlica  tętni życiem! Uczniowie grają w gry planszowe, karciane i figurkowe, edukacyjne gry komputerowe, bawią się w kącikach tematycznych, tworzą różne dekoracje, składają origami, lepią z plasteliny, wyplatają bransoletki z muliny, czytają bajki, oglądają zdjęcia, rozwiązują  zagadki, malują  i chodzą na spacery oraz zajęcia rekreacyjne na boisko szkolne oraz oczywiście odrabiają lekcje. Wszyscy czerpią  mnóstwo radości ze spędzania tam czasu po ciężkich zajęciach lekcyjnych.

Jak co roku, w I semestrze uczniowie klas starszych brali  udział w szkolnych rozgrywkach szachowych.  Nasi podopieczni uczestniczyli w kolejnej edycji  programu ,,Jestem miłośnikiem gier planszowych". Program cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci ze świetlicy, ale również uczniów   niekorzystających ze świetlicy codziennie. W tym roku zostały zakupione kolejne  niezwykle ciekawe gry. Współczesne gry zapewniają grającym spory wysiłek umysłowy, napięcie związane z rywalizacją, umożliwiają wybór i realizację własnej strategii, pozwalają na żywą interakcję ze współgraczami, ale także odprężają, dają wiele radości, są pasjonującym sposobem na spędzenie wolnego czasu.            

W wielu miejscach świata planszówki wykorzystywane są nie tylko jako forma zabawy, ale użyteczne narzędzia w pracy terapeutycznej i socjoterapeutycznej. Gry planszowe mają również wpływ na rozwój intelektualny i osobowościowy graczy.

 Co roku wzbogacamy ofertę świetlicy o  nowe zajęcia. W tym roku jest  zdecydowanie więcej zajęć rekreacyjnych, a to dzięki zakupionemu nowoczesnemu sprzętowi . Jesteśmy zaskoczeni jak nasze dzieci z dnia na dzień poprawiają swoją sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo ruchową czy sprawność manualną.

W ofercie mamy również zajęcia przyrodnicze, zdrowotne oraz zajęcia konstrukcyjne, a dzięki zakupionemu w ostatnim czasie sprzętowi do karaoke mamy nadzieję na rozśpiewanie naszych podopiecznych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/213

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć