Nawigacja

2018 - Rok Niepodległości

      11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków – po 123 latach niewoli państwo Polskie narodziło się na nowo.  Odzyskanie niepodległości odbyło się nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie tożsamości narodowej.  Odzyskanie niepodległości dokonało się również dlatego, że ludzie reprezentujący różne poglądy polityczne potrafili się porozumieć w sprawach najważniejszych. Wszyscy Polacy składają hołd pokoleniom, dzięki którym Polska odzyskała wolność.  My, uczniowie już dziś chcemy rozpocząć świętowanie tego radosnego jubileuszu. Czwartek, 7 grudnia, był w naszej szkole Dniem pisania listów do Polski.   

Tego dnia o godzinie 9.50 wszyscy uczniowie klas II-VII oraz II-III gimnazjum pod opieką swoich wychowawców napisali list do Ojczyzny. Każdy list rozpoczął się słowami „Polsko Ojczyzno moja…”.

Najładniejsze listy, bezbłędnie napisane i pomysłowo ozdobione, będą eksponowane na korytarzach naszej szkoły, w M-GOK-u, w Urzędzie Miasta i Gminy i w Bibliotece Publicznej w Pilawie.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć