Nawigacja

BIEG PO ZDROWIE

W drugim semestrze w klasie IV b pod kierunkiem p. Danuty Całki i p. Marzeny Soszki realizowany był program pt. "Bieg po zdrowie". Program został opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie. 


 


        Głównym celem programu było zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie, jak i w przyszłości, w ich dalszym życiu. Celem było także ukazanie atrakcyjności życia wolnego od uzależnień od tytoniu. 

          Zajęcia były prowadzone przy użyciu zróżnicowanych metod aktywizujących. Dzieci brały udział w dyskusji, dzieliły się własnymi refleksjami, pomysłami. Uczniowie w ramach zajęć profilaktycznych wykonywali zadania domowe samodzielnie oraz w grupach. 

          Rodzice bardzo aktywnie włączyli się w działania swoich dzieci.

          Uczniowie zdobyli i utrwalili wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów, dowiedzieli się, na czym polegają zachowania asertywne, poznali motywy niepalenia papierosów oraz skutki palenia papierosów. 

          W ramach zajęć uczniowie przygotowali plakaty, slajdy i film na temat "Skutki palenia papierosów". 

            Na zakończenie programu uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w biegach ulicznych zorganizowanych w ramach obchodów Dni Pilawy. 

            Mamy świadomość, że przekazywanie dzieciom wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie odpowiednich umiejętności i postaw związanych z tym obszarem wdraża do właściwego stylu życia, a tym samym do utrzymania zdrowia i osiągania życiowej satysfakcji.

FOTORELACJA - https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/192

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć