Nawigacja

Historia misia

   W środę, 16 kwietnia, 168 miast z całej Polski wzięło udział w akcji przeciwko przemocy wobec dzieci. Do akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Historia Misia - "Nie bij mnie, kochaj mnie" – przyłączyliśmy się także i my, a przede wszystkim uczniowie kl. IV c wraz ze swoją wychowawczynią, panią pedagog Emilią Elis - Kuźmińską. Obandażowane pluszowe maskotki  umieszczano w miejscach publicznych na terenie  Pilawy.
- To jest kolejny raz, gdy zwracamy się do wszystkich ludzi w całej Polsce, aby dorośli nie byli agresywni wobec dzieci. Chcemy ponownie zwrócić uwagę narodu na temat przemocy w rodzinie. W Polsce nadal dochodzi do zbyt licznych przypadków przemocy wobec dzieci - ponad 20 tysięcy rocznie. Te statystyki niestety nie maleją - mówił dziennikarzom Jerzy Owsiak. Przypomniał, że impulsem do zorganizowania akcji po raz pierwszy była historia czteroletniego Kacpra z Bytomia, który w grudniu ubiegłego roku został pobity przez konkubenta swojej mamy. Wówczas po raz pierwszy rozdawano misie na ulicach kilku miast.
Dodał, że akcja jest także okazją do mówienia o "opieszałych sądach rodzinnych, trudnych przepisach dotyczących adopcji, właściwym funkcjonowaniu domów dziecka i rodzin zastępczych".
Zdjęcia z akcji w galerii.

E. Elis - Kuźmińska

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć