Nawigacja

Mierzeja Wiślana - wycieczka kl. II a i II c

Od 23maja klasy II a i II c przebywały 3 dni na słonecznych plażach Bałtyku. W drodze nad morze dzieci zwiedziły Hutę Szkła w Olsztynku, następnie odwiedziły Bursztynową Komnatę w Stegnie, gdzie mogły podziwiać prawdziwe cudeńka wykonane z bursztynu. Od 15.00 byliśmy już na plaży i wykorzystywaliśmy piękną pogodę, a wieczorem podziwialiśmy zachód słońca.
 

 Drugi dzień rozpoczęliśmy rejsem  statkiem pirackim „Czarna  Perła” z Westerplatte do Gdańska, którego zabytki i historię przybliżyła nam pani przewodnik. Nasz spacer  zakończył się w Muzeum Bursztynu, gdzie największy okaz ważył aż 4,5 kg. Ogromną atrakcją było również zwiedzanie Gdyńskiego Oceanarium. W drodze powrotnej spotkaliśmy się w Jantarze z panem Rybakiem, który opowiadał nam o swojej pracy i różnych gatunkach ryb.

Trzeciego dnia aż do godzin popołudniowych wykorzystywaliśmy uroki pięknej pogody i nadmorski klimat. Niestety czas szybko minął i zabraliśmy ze sobą piękną opaleniznę, piach we włosach, jod w płucach  i z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do Pilawy.

Fotorelacja w galerii https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/142

wych.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć