Nawigacja

Zajęcia z dogoterapii - II c

Przed świętami  Bożego Narodzenia rodzice uczniów klasy II c przygotowali dla swoich pociech mikołajkową niespodziankę – zajęcia z dogoterapii.                                                                                                                            

Na początku spotkania pani terapeutka przypomniała zasady zachowania podczas kontaktu z psem. Później  dzieci przywitały się z czworonożnym gościem, podając mu ulubione smakołyki.  W czasie zajęć uczniowie byli bardzo skoncentrowani  na Cynie i chętnie  wykonywali ćwiczenia ruchowe z  elementami czworakowania.  Bez obaw  pokonywali  również przygotowany tor przeszkód i karmili psa. Przeczołgiwali się pod stojącą Cyną, doskonaląc w ten sposób swoją sprawność ruchową. Na koniec nasłuchiwali bicia serca psa, co pozwoliło im zwiększyć zdolność koncentracji i podzielności uwagi.                                                                     

Zajęcia wzbudziły bardzo dużo emocji wśród uczniów, gdyż większość z nich uwielbia kontakt ze zwierzętami. Psia terapeutka Cyna zyskała ogromną sympatię dzieci , które z wielkim zaangażowaniem  wykonywały ćwiczenia ruchowe. Zajęcia te pozwoliły dzieciom przełamać  lęk przed czworonogiem i oswoić się w kontakcie z nim. Udowodniły również, że pies to uniwersalny terapeuta, który przynosi pociechę i uspokojenie. Dziękujemy rodzicom za miłą niespodziankę.

Fotorelacja w albumie https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/121

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć