Nawigacja

Niepodległa Niepokorna - akademia

W związku z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyło się  przedstawienie przygotowane przez klasę V c pod kierunkiem pani wychowawczyni – Jolanty Dąbrowskiej - Duszy i nauczycielki muzyki – p. Ewy Głaszcz.

Końcowy efekt  kilkutygodniowej pracy został zaprezentowany społeczności uczniowskiej w czwartek, 12 listopada. Twórcy przedstawienia w ciekawy sposób opowiedzieli uczniom i zaproszonym Gościom o tym, jak Ojczyzna odzyskała Wolność. Następnie odbyła się projekcja filmu „Pytam o wolność”, w którym wystąpili:  przedszkolaki, uczniowie, pani dyrektor, a także pani burmistrz Albina Łubian, pani Maria Gudro – Homicka – nauczycielka polonistka oraz pani Agnieszka Bylinka – bibliotekarka. W materiale filmowym wszyscy odpowiadali na pytania dotyczące wolności – czym jest, co ją ogranicza, co dla mnie oznacza. Ciekawe odpowiedzi pojawiły się podczas pytania o proponowane zmiany w szkole, mieście czy naszym państwie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że podstawowym warunkiem przyszłych zmian jest wzajemna otwartość i życzliwość, a także większe zaangażowanie w  spawy środowiska lokalnego. Wielu wzruszeń dostarczyły piosenki śpiewane przez młodych artystów, którzy wykonali takie utwory jak „Niepodległa Niepokorna” czy „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni.

W swoim wystąpieniu uczniowie podkreślili, że należy pamiętać o żołnierzach poległych za wolną Ojczyznę oraz być wdzięcznym za to, że możemy się uczyć, rozwijać swoje zainteresowania, mieszkać w coraz piękniejszym, niepodległym  kraju. 

Fotorelacja w albumie "Niepodległa Niepokorna" https://pspilawa.edupage.org/album/? 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć