Nawigacja

Mistrz Ortografii 2015

26  maja 2015 r. roku  w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Pilawie  odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II - III o nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa . Celem konkursu jest  wyłonienie spośród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej mistrza ortografii oraz pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W konkursie uczestniczyły 4 szkoły z gminy Pilawa :Publiczne  Szkoła Podstawowa w Gocławiu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Puznówce, Publiczna Szkoła Podstawowa w Trąbkach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilawie .

Uczestnicy konkursu zostali wyłonieni drogą eliminacji szkolnych konkursów ortograficznych. Łącznie w konkursie wzięło udział 22 dzieci, z klas drugich i trzecich. Uczniów i ich opiekunów przywitała  dyrektor szkoły w Pilawie  pani Hanna Gajowniczek. Pracę uczniów nadzorowała i oceniała komisja złożona z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie pod przewodnictwem pani Iwony Dydek ze szkoły w Gocławiu oraz Kierownik ROSOiS pani Beaty Całki, która zawsze jest obecna na konkursie i służy pomocą. Uczniowie pisali dyktando pt. ,,Marzenia Grzegorza”, które  charakteryzowało się dużym stopniem trudności, mimo tego, uczniowie bardzo dobrze sobie z nim poradzili.

Komisja wyłoniła następujących laureatów

I miejsce – Marcin Rżysko z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Gocławiu

II miejsce – Natalia Mazur kl. III A  ze Szkoły Podstawowej w Pilawie

III miejsce – Krystian Kachniarz klasa III ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach

Wyróżnienia – Maja Górska klasa III ze Szkoły Podstawowej w Puznówce

Michał Piętka klasa III ze Szkoły Podstawowej w Gocławiu

Po ogłoszeniu wyników  wręczenia atrakcyjnych  nagród książkowych i dyplomów dokonała Burmistrz Pilawy Pani Albina Łubian, która od początku funduje uczestnikom nagrody. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu i pracowali w komisji konkursowej otrzymali podziękowania.

        

Organizatorzy, serdecznie dziękują uczniom oraz ich opiekunom pani Iwonie Dydek ze szkoły w Gocławiu, pani Krzysztofie Sobiech ze szkoły w Trąbkach, pani Beacie Chudynko ze szkoły w Puznówce oraz paniom Elżbiecie Lis i Monice Odziemczyk ze szkoły w Pilawie  za udział i trud włożony w przygotowanie do konkursu.  Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy za rok!

Organizatorzy:  Monika Odziemczyk, Elżbieta Lis

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć