Nawigacja

Dni Przyjaciół Lasu

Nasza szkoła wzięła udział w Dniach Przyjaciół Lasu.
Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają.
Akcja została objęta honorowym  patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego.
 

 Pan Prezydent skierował list do uczestników i organizatorów Dni Przyjaciół Lasu 2015. Zaangażowanie Prezydenta RP w projekt Dni Przyjaciół Lasu jest wyrazem uznania dla działań Towarzystwa Przyjaciół Lasu i wsparcia dla idei organizowanych obchodów oraz towarzyszących im konkursów, które promują wśród dzieci i młodzieży szkolnej proekologiczne zachowania, zachęcając do pogłębiania wiedzy o polskich lasach i naszej ojczystej przyrodzie. Nasza szkoła wzięła udział w konkursach:

 • „Bajkowy Las"
 • „Drzewa Naszych Lasów"

Konkurs rysunkowy "Bajkowy Las" skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym. W pracy konkursowej dziecko  przedstawiało swoje wyobrażenie bajkowego lasu, jakie zna ze swoich ulubionych bajek i opowieści. W treści pracy można  było umieścić elementy bajki, np. postać ulubionego bohatera.

Konkurs rysunkowy "Drzewa Naszych Lasów" skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Indywidualne prace konkursowe na temat „Drzewa Naszych Lasów” należało wykonać w formie plakatu („gazetki”). Praca  przedstawiała wybrany gatunek drzewa występującego na terenie Polski oraz przynajmniej jeden jego charakterystyczny szczegół (taki jak: owoce, liście, szyszki, nasiona).

Wykonano 25 prac w obu kategoriach, z czego komisja konkursowa wybrała po 1 pracy z każdej kategorii wiekowej. Prace zostały wysłane na konkurs ogólnopolski do Warszawy.

E. Włastowska

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć