Jak powitaliśmy nową porę roku?

Choć wiosna zawitała w tym roku do nas o wiele wcześniej, bo już w zimowe ferie, my świętowaliśmy jej nadejście zgodnie z kalendarzem - w czwartek 20 marca.

O godzinie 8.00 wybrani uczniowie z klas IV - VI zmierzyli się z trudnymi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur".

Następnie zgromadziliśmy się w hali sportowej, gdzie wzięliśmy udział w niecodziennej lekcji historii. Zaproszona przez panią dyrektor Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" wprowadziła nas w świat Imperium Rzymskiego. Poznaliśmy jego historię oraz obyczaje. Szczególne zainteresowanie wzbudził wśród uczniów pokaz antycznej broni, a także zainscenizowane walki gladiatorów.

Kolejne dwie godziny lekcyjne, zgodnie ze szkolną tradycją,  poprowadzili uczniowie z klas szóstych, którzy świetnie poradzili sobie z tym nie najłatwiejszym zadaniem. Młodzi nauczyciele stwierdzili na zakończenie, że rola prowadzącego zajęcia jest jednak bardziej wyczerpująca niż obowiązki ucznia.

Na zakończenie uczniowie w grupach przygotowywali plakaty w ramach konkursu Akademii Przyjaciół Pszczół.