Nawigacja

27 FINAŁ WOŚP

      Za nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 13.01.2019 r. odbyła się ogólnopolska kwesta pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Pilawa już po raz dziewiąty grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Od godziny 9.00 wolontariusze- m.in. uczniowie naszej szkoły pod opieką strażaków kwestowali na terenie miasta i gminy Pilawy.  

     Od 16.30 w hali sportowej naszej szkoły, która była współorganizatorem imprezy, rozpoczęła się część artystyczna. Na początku z programem „Na ludową nutę” wystąpiły dzieci z SP w Gocławiu, grały na ligawkach – ludowych, drewnianych instrumentach muzycznych. Następnie koncert zagrała orkiestra OSP z Pilawy, której towarzyszyły tamburmajorki i mażonetki, a potem uczennice z klas VI, VII i VIII, zaprezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne. W przerwie odbyła się licytacja gadżetów przekazanych    przez fundację WOŚP, UM i G w Pilawie oraz Stowarzyszenie Akademia Łucznica.

W czasie występów można było przekazać „symboliczne złotówki”  za pyszny kawałek ciasta. Finał WOŚP wiąże się z pomocą i ratownictwem, dlatego od godz. 17.00- 19.30  można było wziąć udział w warsztatach ratownictwa medycznego.

Finał zakończył się o godz. 20. 00 tradycyjnym Światełkiem do Nieba.  Uczestnicy pilawskiego finału rozpalili zimne ognie, łącząc się w ten sposób z uczestnikami z całej Polski.

W tym roku zebrano ponad 15378 zł, środki te zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. Dziękujemy.

  

  

   

   

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć