Nawigacja

Działania profilaktyczne

Od lipca do końca października 2018 roku Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa w Garwolinie realizowało projekt edukacyjny z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych pod nazwą „Trzeźwy umysł”. Odbiorcami działań profilaktyczno – edukacyjnych była młodzież w wieku 13 – 19 lat, uczęszczająca do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie powiatu garwolińskiego. Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, również w tym roku przystąpiła do udziału w projekcie.

Stowarzyszenie w ramach realizacji projektu zorganizowało wiele działań. Odbyły się spotkania warsztatowe dla młodzieży z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych, warsztaty dla nauczycieli i wychowawców , konferencje dla rodziców, konkurs plastyczny na logo kampanii antyalkoholowej, na najtrafniejsze hasło z zakresu profilaktyki, konkurs wiedzy o alkoholu.

            Koordynując działania w ramach projektu staraliśmy się zaangażować w nie jak największą liczbę uczniów. Cieszymy się, że ponad 40 osób z naszej szkoły wzięło udział w różnego rodzaju konkursach. Jesteśmy bardzo dumni, że wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie.

            Katarzyna Bajera z klasy VIIIc zajęła I miejsce w powiecie w konkursie na logo kampanii antyalkoholowej, w kategorii szkół podstawowych. Kornelia Prokop z klasy IVb otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pod nazwą „Alkoholowi mówimy nie!” w kategorii szkół podstawowych, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w tym samym konkursie wyróżnienie otrzymała uczennica klasy IIIc gimnazjum Agata Wawer. Opiekunami uczniów biorących udział w konkursach plastycznych były panie: Agata Niksa i Magdalena Wiśniewska.

            19 października 2018 młodzież klas ósmych naszej szkoły miała możliwość uczestniczyć w ramach projektu w warsztatach z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych. Warsztaty miały charakter dwugodzinnych spotkań w poszczególnych klasach i przeprowadzone były przez terapeutę uzależnień pana Tomasza Pawluka.

            Pana Tomasza Pawluka mieli też okazję wysłuchać rodzice na konferencji „Zanim nie jest za późno”, która zorganizowana została 26.10.2018 roku. Uczestniczyło w niej ponad 160 rodziców. Dziękujemy, i mamy nadzieję, że był to dla Państwa owocnie spędzony czas.

            Korzystając z okazji spotkania rodziców z terapeutą, młodzież klas trzecich gimnazjum przedstawiła spektakl profilaktyczny, przygotowany pod opieką pani Agnieszki Borowskiej. Spektakl zaprezentowany został na podsumowaniu projektu 29 października 2018 r., które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie. W uroczystości zwieńczającej działania, oprócz aktorów spektaklu (uczniowie gimnazjum: Agata Wawer IIIc, Maja Golewska IIIb, Mateusz Borowski IIIb, Weronika Szustek IIId, Oliwia Ługowska IIId, Maria Przysowa IIId), laureatów konkursów, uczestniczyła też młodzież z klasy IIIb i IIId gimnazjum wraz z opiekunem – panią Anną Galas.

            Koordynatorem projektu na terenie szkoły była pani Agnieszka Podgórska – pedagog szkolny.

Fotorelacja https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/245

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć