Nawigacja

Pilawa dla Niepodległej

     W sobotę, 8 września 2018o godz.16.00  przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie odbyła się uroczystość związana z obchodami 100  rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - „PILAWA DLA NIEPODLEGŁEJ”.

Lokalna uroczystość poświęcona była odsłonięciu pamiątkowej tablicy upamiętniającej jubileusz oraz akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. W roku przeżywania radości z życia w niepodległym państwie, wspólne czytanie lektury było formą szczególnego uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu.  W uroczystości brali czynny udział uczniowie, nauczyciele, wychowawcy z naszej szkoły.

      Po odegraniu przez orkiestrę dętą w Pilawie hymnu państwowego, głos zabrała p.  Albina Łubian Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa. W krótkim wystąpieniu przypomniała o bohaterskiej walce Polaków o wolność kraju.

       W dalszej części uroczystości miało miejsce symboliczne odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy, ku czci  i pamięci twórców niepodległości w 100 rocznicę tych wydarzeń.

      Program obchodów wzbogacił występ artystyczny przygotowany przez dzieci z przedszkola im. Misia Uszatka w Pilawie.

      Wspólne czytanie „Przedwiośnia” zapoczątkowała pani Burmistrz. Kolejne fragmenty książki czytali : radni, dzieci i młodzież szkolna. Sobotnie uroczystości zakończył koncert Orkiestry dętej w Pilawie pod batutą K. Czajki.

                 

                 

                 

                 

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć