Nawigacja

Ratujmy pszczoły!

 

   Pszczoła to wyjątek! To niesamowity i wyjątkowy owad, od którego uzależnione jest nasze pożywienie i życie. To właśnie tym owadom zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności. Dlatego nasza szkoła przystąpiła do konkursu Akademia Przyjaciół Pszczół, który odbywa się w ramach IV edycji programu ”Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Celem programu jest promowanie postaw oraz działań, które sprzyjają pszczołom oraz ich środowisku.

   W ramach Akademii Przyjaciół Pszczół w dniach 17-21.03.2014 r. uczniowie dowiedzieli się więcej o pszczołach – ich biologii i ekologii, a także o tworzeniu ogrodów i zakątków, które sprzyjają owadom.

   Prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Ewę Włastowską przybliżyła  kl. 0 – VI nie tylko rolę pszczół, ale także uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca pszczelarza i jakie zagrożenia czyhają na pszczoły. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi narzędziami niezbędnymi przy pracy w pasiece.

   Uczniowie klas I – III uczestniczyli, również w warsztatach wyrobu świec z wosku pszczelego prowadzonych przez p. Ewę Włastowską.

Natomiast uczniowie klas IV – VI przygotowali plakaty prezentujące świat pszczół – dlaczego pszczoły są wyjątkowe, jak stworzyć środowisko przyjazne pszczołom, jakie są przyczyny masowego wymierania pszczół. Plakaty zostaną wyeksponowane na terenie szkoły i w UMiG Pilawa.

   Pamiętajmy pszczoła to wyjątek. Ale każdy, bez wyjątku, może jej pomagać.

   Zapraszamy do albumu "Ratujmy pszczoły", aby obejrzeć zdjęcia z tej akcji.

R. Biernacka

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć