Nawigacja

 • Spotkanie z psychologiem

  W poniedziałek, 15 września o godz. 17.30, w szkole odbędzie się dla rodziców spotkanie z psychologiem na temat "Bezpieczeństwo dzieci w Internecie (szkodliwe treści - cyberprzemoc, uzależnienia)". Serdecznie Państwa zapraszamy.

 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji Narodowego Czytania Dzieł Sienkiewiczaktóra odbyła się 7 września w parku miejskim w Pilawie.

 • Czytamy Sienkiewicza

 • W module  Dla rodziców znajdziecie Państwo przydział wychowawców oraz sal lekcyjnych na rok szkolny 2014/2015.

 • Poniżej prezentujemy ranking czytelniczy w roku szkolnym 2013/2014.

 • W module Dokumenty został zamieszczony wykaz podręczników do klas 0 - VI na rok szkolny 2014/2015.

 • W środę klasy IVb oraz Va i Vc postanowiły zakończyć rok szkolny rowerową wycieczką do Huty Garwolińskiej. Pogoda dopisała, a pełną przygód trasę przez malownicze okolice na pewno będziemy długo wspominali. Zdjęcia w albumie Na rowery!

 • Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu kl. Ib do Warszawy. Zdjęcia w albumie Wyjazd do Warszawy - kl. Ib.

 • 2 czerwca 2014r. gościliśmy w naszej szkole pisarkę panią Hannę Niewiadomską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich i Ib. Autorka wierszy dla dzieci "Bajczytanki Pani Hanki" czytała swoje utwory i opowiadała o pasji pisania.

 •  6 maja 2014 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do konkursu frazeologicznego „Z ręką na sercu”.  W pierwszym etapie konkursu sprawdzono znajomość związków frazeologicznych  i wyłoniono zwycięzców, którzy zmierzyli się w drugim etapie,  5 czerwca 2014r. Uczestnictwo w konkursie poprzedziły lekcje biblioteczne na temat związków frazeologicznych.
   

 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trzydniowej wycieczki klas III a i III c w góry, podczas której uczniowie zwiedzili Zakopane, Wadowice oraz Park Miniatur w Inwałdzie. Relacja w  albumie Zakopane - kl. III.

 • Na początku czerwca klasy IVb, IVd oraz V b udały się na trzydniową wycieczkę krajoznawczą nad morze. Oto fotorelacja z naszego  wyjazdu na Pomorze Gdańskie.

 • Dnia 27 maja 2014 r. o godzinie 8:00, pod opieką  wychowawców, klasy 6b, 6c i 5c wyruszyły na czterodniową wycieczkę na północno – wschodnie krańce Polski. Autobus zawiózł nas przez Mazowsze na Suwalszczyznę, aż na brzeg jeziora Wigry, do miejscowości Stary Folwark, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Wigier im. Alfreda Lityńskiego. 

 • Wyprawka 2014

  Wnioski o wyprawkę na rok 2014 do pobrania w sekretariacie szkoły. Pozostałe informacje do pobrania w dziale dokumenty w formacie pliku PDF. Zapraszamy!

 •    W dniach 23 – 25 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w XXII Ogólnopolskim Zlocie Szkół im. Henryka Sienkiewicza, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 37 w Bydgoszczy. Jak co roku, organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby spotkanie Braci Sienkiewiczowskiej było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.
     Zjazd rozpoczął się uroczystym przemarszem ulicami miasta i mszą świętą, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem naszego patrona.  Następnie udaliśmy się do auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, gdzie odbyła się część oficjalna. Zaproszeni goście, w tym pan Juliusz Sienkiewicz – wnuk Henryka oraz pan Maciej Cybulski  dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, w krótkich przemówieniach przypomnieli  historię i cel zlotów. Dokonano także wręczenia nagród laureatom licznych konkursów literacko – plastycznych towarzyszących imprezie. Na zakończenie nauczyciele i uczniowie zaprezentowali autorski kabaret, podczas którego przenieśli bohaterów Sienkiewicza w czasy współczesne. Wieczorem uczestnicy zlotu wzięli udział w uroczystym bankiecie w pałacu w Ostromecku.
     Drugi dzień zlotu tradycyjnie organizatorzy przeznaczyli na wycieczki krajoznawcze po atrakcjach turystycznych regionu.  Uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w pełną wrażeń podróż kolejką wąskotorową ze Żnina do Wenecji, gdzie mieści się Muzeum Kolei Wąskotorowej. Następnie gościli na Zamku Krwawego Diabła Weneckiego, podziwiając średniowieczne machiny oblężnicze. Kolejną niespodzianką był rejs statkiem po Kanale Bydgoskim, podczas którego oglądaliśmy  zabytki usytuowane na nabrzeżu.  Jednak gwoździem programu okazał  się koncert rockowego zespołu Roan, który odbył się w Operze Bydgoskiej.
     Zloty Sienkiewiczowskie na stałe wpisały się już w  harmonogram imprez szkolnych. Są doskonałą okazją do szerzenia twórczości  naszego Noblisty, a także sprzyjają wymianie doświadczeń między szkołami noszącymi jego zaszczytne imię.  Dziękujemy serdecznie Szkole Podstawowej nr 37 z Bydgoszczy za gościnę i wspaniałą organizację imprezy!  Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, które tym razem odbędzie się w Przasnyszu. 

 •    Od marca 2014 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły  uczestniczą w bezpłatnych zajęciach z zakresu nauki pływania na basenie w Garwolinie. Zajęcia w wymiarze 20 godzin odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Lekcje  pływania dla dzieci zorganizowane zostały w ramach projektu pt. "Ja też chcę pływać!" realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego "Wspólnota Powiatowa". Współpartnerem w realizacji projektu jest gmina Pilawa. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 • W poniedziałek  młodzi aktorzy ze  Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowali uczniom kl. IV - VI własną interpretację noweli Henryka Sienkiewicza "Janko Muzykant". Uczennice w pięknych, barwnych strojach przeniosły nas do XIX - wiecznej polskiej wsi, gdzie dorastał mały, biedny  Janek. Wrażliwy na piękno przyrody i muzyki chłopiec marzył, aby mieć  własne skrzypce, na których mógłby wygrywać najpiękniejsze melodie. Na szczęście, tragiczne losy Janka, jakie stworzył Sienkiewicz,  zyskały nowe, zaskakujące zakończenie. Talent Janka został w porę odkryty, a on sam  otrzymał  wymarzony instrument.

  Po spektaklu mogliśmy podziwiać również nasze szkolne talenty muzyczne. Wystąpili dla nas:

  Maja Golewska - skrzypce;

  Julia Sulbińska - keyboard;

  Wiktoria Sokół - akordeon;

  Patrycja Zawada, Martyna Pokorska - flet prosty;

  oraz zespół rockowy  w składzie:

  Paweł Pokraka - gitara basowa;

  Kacper Zając - gitara elektryczna;

  Szymon Kuber - perkusja;

  Młode talenty aktorskie i muzyczne wspierała opiekunka koła - pani Jolanta Dąbrowska - Dusza.

  Fotorelacja w albumie "Janko Muzykant".

 • W niedzielę razem z mieszkańcami naszego miasta uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w albumie  Majowe świętowanie.

 •    W środę, 16 kwietnia, 168 miast z całej Polski wzięło udział w akcji przeciwko przemocy wobec dzieci. Do akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Historia Misia - "Nie bij mnie, kochaj mnie" – przyłączyliśmy się także i my, a przede wszystkim uczniowie kl. IV c wraz ze swoją wychowawczynią, panią pedagog Emilią Elis - Kuźmińską. Obandażowane pluszowe maskotki  umieszczano w miejscach publicznych na terenie  Pilawy.
  - To jest kolejny raz, gdy zwracamy się do wszystkich ludzi w całej Polsce, aby dorośli nie byli agresywni wobec dzieci. Chcemy ponownie zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy w rodzinie. W Polsce nadal dochodzi do zbyt licznych przypadków przemocy wobec dzieci - ponad 20 tysięcy rocznie. Te statystyki niestety nie maleją - mówił dziennikarzom Jerzy Owsiak. Przypomniał, że impulsem do zorganizowania akcji po raz pierwszy była historia czteroletniego Kacpra z Bytomia, który w grudniu ubiegłego roku został pobity przez konkubenta swojej mamy. Wówczas pojawił się pomysł  rozdawania symbolicznych pluszaków na ulicach kilku miast.
  Dodał, że akcja jest także okazją do mówienia o "opieszałych sądach rodzinnych, trudnych przepisach dotyczących adopcji, właściwym funkcjonowaniu domów dziecka i rodzin zastępczych".
  Zdjęcia z akcji w galerii.

  E. Elis - Kuźmińska
 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wielkopostna zaduma.

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 2
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 68 42 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  (25) 685 61 01 -
  p. Janina Elis - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć