Nawigacja

 • Festyn Zdrowia

  Termin: 24.05.2015 r. (w niedzielę)     

  Miejsce: Szkoła Podstawowa w Pilawie /od strony hali MOSiR/    

  Czas: od godz.13.00 do 15.00            

   Impreza jest organizowana w ramach projektu „Czas na zdrowie”.

  Na ten dzień zaplanowano liczne atrakcje  dla dzieci  i  rodziców.

  Między innymi:

  • przedstawienia o tematyce zdrowotnej,
  • konkursy, gry i zabawy  ruchowe na boisku szkolnym,
  • tego dnia zmierzymy swoje ciśnienie,
  • wyliczymy własny wskaźnik BMI,
  • wspólnie z instruktorem fitnesu wykonamy kilka ćwiczeń,
  • odbędzie się również sesja filmowa pt. „Śmietnik w mojej głowie”, 
  • możliwość wysłuchania prelekcji dietetyka p. Piotra Lasockiego,
  • przewidujemy także degustację produktów ekologicznych, zdrowych przekąsek, czy potraw przygotowanych przez klasy pod opieką rodziców.

       Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli  do wspólnej zabawy!!!

   Dla aktywnych rodzin przewidziane nagrody w postaci wejściówek       na basen, siłownię, czy biletów do kina ufundowanych przez CSiK w Garwolinie,  MOSiR w Pilawie, Centrum Kobiet  w Garwolinie

   

  OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY !!!

   

 • Rajd rowerowy

   Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich sympatyków dwóch kółek do udziału w rajdzie rowerowym, który odbędzie się w sobotę, 23 maja 2015 r. 

  Zbiórka o godz. 14.00 przy szkole podstawowej, ul. Leśna 2.

  Rajd poprowadzi Stowarzyszenie Kolarskie ,,Horyzont” z Garwolina.           

  Pamiętaj !!!   Przyjedź na sprawnym rowerze! Załóż odblaskowe ubranie, weź prowiant i wodę przewidujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

  Organizatorem rajdu są uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej  w Pilawie wraz z nauczycielami, uczestnicy projektu Fundacji Banku Ochrony Środowisk „Czas na zdrowie”.                                         

  Naszym celem jest:        

  • promowanie idei zdrowego stylu życia;
  • integracja międzypokoleniowa rodziny, szkoły oraz społeczności lokalnej.

   

   

   

                                             

 • W naszej szkole 5 maja klasy szóste spotkały się z panem pedagogiem, który opowiadał dużo ciekawych rzeczy na temat internetowych oszustów i niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni w sieci. Klasa VI c narysowała piękne plakaty związane z niebezpiecznymi zachowaniami w Internecie. Natomiast w czwartek, 14 maja oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez klasę IVa. Szkołę odwiedzili pan policjant, SOK-iści pilnujący bezpieczeństwa na torach oraz pani również zajmująca się bezpieczeństwem na terenie kolejowym. Nad sprawnym przebiegiem całego projektu czuwała pani Agnieszka Tudek oraz zespół ds. bezpieczeństwa.

  Na spotkaniu z panem pedagogiem uczniowie słuchali z pełną uwagą rad oraz wielu historii o niebezpieczeństwie w sieci, aby nie dać się oszukać ludziom, którzy podają się za osoby w młodszym wieku i proponują spotkanie.  

  Pan przeprowadził również z uczniami różne ćwiczenia. Przykładowo dwie osoby siadały do siebie tyłem, jedna była oszustem, a druga ofiarą. Oszust zadawał masę prywatnych pytań, a druga osoba miała za zadanie nie dać się oszukać ani nie podawać swoich danych. To zadanie miało pokazać szóstoklasistom, jak taka rozmowa może wyglądać, poprzez zadawanie prywatnych pytań typu gdzie mieszkasz?, ile masz lat?, jak masz na imię?, itp.

  Poruszono również temat długiego przesiadywania przy komputerze. Jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Nasz gość wymyślił nowe interesujące zadanie. Podzielił uczniów na sześć grup i każda musiała napisać, co można robić innego bez komputera, telefonu, telewizora, itp. Uczniowie napisali bardzo dużo przykładowych zajęć.

    Na kolejnej lekcji uczniowie klasy VIc mieli za zadanie wykonać prace plastyczne związane z siecią. Byli podzieleni na grupy. Każdy zespół dostał wielką kartkę, na której malował farbami, kredkami, itp. Wszystkim nauczycielom i uczniom, a także rodzicom te prace bardzo się podobały.

  14 maja w hali MOSIR odbyło się spotkanie pt. „Bezpieczne dzieci w domu, w szkole, na drodze, w sieci”. W pierwszej części apelu klasa IVa przedstawiła krótką, ale ciekawą sytuację, o tym, że nie należy przesiadywać zbyt długo przy komputerze oraz w sieci, ponieważ zabiera to dużo czasu, odsuwamy się od przyjaciół, a nawet pogarsza zdrowie. Młodzi aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem odegrali swoje role.

    Następnie parę słów skierowała do nas pani zajmująca się bezpieczeństwem na torach, która wyświetliła krótki film o bezpieczeństwie na przejeździe kolejowym.  Potem  panowie ze Straży Ochrony Kolei pokazali, jak obezwładniają napastnika. Po tej akcji pan ze straży przedstawił psa tropiciela, który wabi się Santo.  Na zakończenie pan policjant opowiedział uczniom o miejscach przeznaczonych do pływania oraz o bezpiecznych wakacjach na drodze.

  Julianna Adamczyk, kl. VIc

  Fotorelacja z całej akcji w albumie Bądź bezpieczny!.

 • Z okazji Tygodnia Bibliotek  15 maja 2015 r. klasa VIb wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Marleną Korab udała się do Biblioteki Publicznej w Pilawie.

 • Nasza szkoła realizuje wiele przedsięwzięć promujących zdrowy styl życia oraz podnoszących wiedzę prozdrowotną. Dlatego bardzo chętnie podjęliśmy wyzwanie przeprowadzenia projektu „Czas na zdrowie” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem tego projektu jest promowanie idei zdrowego stylu życia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ we współczesnym świecie brak ruchu i zła dieta są przyczyną wielu schorzeń nawet u dzieci. W działania związane z projektem włączyli się wszyscy uczniowie klas IV –VI, ale główną grupą jest zespół Ekozuchy. 
   

 • Wyniki konkursu plastycznego "Wiosna kolorowa i radosna"

  I miejsce w kategorii dzieci młodszych - Dawid Szuchnik PSP w Gocławiu
  II miejsce w kategorii dzieci starszych - Katarzyna Skolmowska PSP w Pilawie

  wyróżnienia w kategorii I:
  Wojtek Stefanowicz
  Michał Jałocha

  wyróżnienia w kategorii II:
  Grzegorz Starzec PSP Trąbki
  Kamila Ozimek  PSP Gocław
  Bartek Jałocha PSP Gocław
  Karolina Mianowska PSP Trąbki
  Paulina Macioszek PSP Gocław
  Michał Bogusz PSP Trąbki 
  Katarzyna Rosłaniec PSP Pilawa
  Gotowicka Klaudia PSP Pilawa
  Kacper Gładysz PSP Trąbki

 • 24 kwietnia  odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Jesteśmy tacy sami – integracja w oczach dziecka”. Spośród dwóch tysięcy prac ze 176 szkół, przedszkoli  i placówek opiekuńczo-wychowawczych z różnych części kraju zostały nagrodzone i wyróżnione  także uczennice naszej szkoły.

 • W środę, 29 kwietnia,  gościliśmy w szkole pana Romana Pankiewicza, który od kilku lat mieszka i pracuje w Islandii. Oto, co uczniowie piątych klas zapamiętali z wizyty naszego gościa:
  Podczas spotkania dowiedziałam się, że na Islandii największym zagrożeniem nie są dzikie zwierzęta, bo po prostu ich tam nie ma, lecz erupcje wulkanów. Ola , Vd
   

 • W piątek, 24 kwietnia w klasie IV c świętowaliśmy Dzień Ziemi. Wraz z wychowawczynią wybraliśmy się do zakładu produkującego torby foliowe IDEEKO Zawadka & Całka. Na miejscu zapoznaliśmy się z procesem przetwarzania zużytych, posegregowanych plastików na nowe torby i worki foliowe. 

 • Gdzie wstęgą Wisła zieleń przecina,
  Od Tatr wysokich po morze Bałtyk
  Otacza naród skrzydłami swymi
  W czerwonym polu orła znak biały.
  Ptaku królewski, w złotej koronie
  Okaż swą siłę i swój majestat,
  Symbolu państwa, znaku zwycięstwa
  Strzeż naszych granic, polskiej tradycji.
  O białopióry orle wolności,
  Spod Twego znaku wszyscy jesteśmy!

   

 • Uczniowie naszej szkoły włączyli się w tym roku w organizację Niedzieli Palmowej. Klasa Ia pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Beaty Wyglądały wystawiła Misterium Męki Pańskiej, które zostało zaprezentowane podczas niedzielnych uroczystości.  Dekoracje do przedstawienia zostały przygotowane przez pracowników Miejsko  Gminnego Ośrodka Kultury, natomiast oprawą muzyczną zajęła się p. Marlena Korab i uczennice z klasy Vb i Vd.  Zdjęcia do galerii udostępnił p. Marcin Kot. Misterium Męki Pańskiej.

 • 25 marca 2015 r. dzieci z klasy II b wzięły udział w realizacji projektu „Podtrzymujemy tradycję i łączymy pokolenia". W zajęciach, wspólnie z dziećmi, wzięły udział Babcie. Wszyscy, pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Dziedzic, zabrali się do wykonywania wielkanocnych pisanek. Uczniowie oraz babcie bardzo zaangażowali się w wykonanie najładniejszego jajka. Wspólna praca przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, którą głównie stworzyły obecne na zajęciach babcie. Ciężka praca nie poszła na marne i wszystkie jajka wyszły fantastycznie. Pisanki zostały zgłoszone do gminnego konkursu. Projekt opracowała i realizowała wychowawczyni klasy IIb Katarzyna Przybysz. Pisanki łączą pokolenia.

 • 20 marca w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się w naszej szkole I KONKURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA NA CZAS. Wzięło w nim udział 7 uczniów, którzy od dawna rozwijają tę umiejętność, ćwicząc  na różnego typu kostkach. 

 •  12 marca klasy Ia i Ic wybrały się na wiosenną wycieczkę do Warszawy, podczas której podziwiały i zwiedzały fabrykę Wedel i Manufakturę Cukierków. Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej „Z wizytą u króla” w Zamku Królewskim. Największą jednak atrakcją okazała się sala zabaw Inca Play, gdzie wszyscy mogli spalić kalorie ze zjedzonych wcześniej słodyczy. Wiosenne podróże po stolicy.

 • W piątek, 20 marca powitaliśmy nową porę roku. Fotorelacja z tego wydarzenia w galerii  Witaj Wiosno!.

 • Na przełomie lutego i marca nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Uczniowie głosowali na najciekawsze opowieści, które ich zdaniem powinny  znaleźć się w kanonie lektur szkolnych. Poniżej prezentujemy zestawienie tytułów książek, które uzyskały największą ilość głosów.  

 • Ogłoszenie

  Informujemy, że od 16 marca

  rozpoczynają się zapisy do świetlicy szkolnej

  na rok szkolny 2015/2016.

 • Nasza szkoła wzięła udział w Dniach Przyjaciół Lasu. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają. Akcja została objęta honorowym  patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego.
   

 • Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIc -  Aleksandra Gendek zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Dyrektor szkoły informuje, że od 2 do 31 marca trwa zgłaszanie dzieci do klasy pierwszej. Karty zgłoszenia do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie www. Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-16.00. Dokumenty 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 2
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 68 42 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  (25) 685 61 01 -
  p. Janina Elis - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć