Nawigacja

 • 17 grudnia na zaproszenie pani dyrektor Hanny Gajowniczek i nauczycielki języka niemieckiego pani Ewy Korab do naszej szkoły zawitała lektorka „Deutsch-Wagen-Tour” pani Katarzyna Żurawska z Lublina. „Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie, którego celem jest promowanie języka niemieckiego, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania.

 • W piątek, 12 grudnia uczniowie klasy Ib wraz z rodzicami przybyli na przedświąteczne spotkanie do  Biblioteki Publicznej w Pilawie. Celem spotkania była integracja zespołu klasowego, czemu sprzyja  radosny okres przedświąteczny. Główną atrakcją było wspólne pieczenie pierników oraz wykonanie ozdób choinkowych, którymi przystroiliśmy biblioteczne drzewko. Po ciężkiej pracy dzieci zjadły kolację, pożegnały rodziców i pozostały na nocleg w bibliotece. Rano, szczęśliwe i dumne z pierwszego samodzielnego wyczynu, wróciły do domu. Spotkanie przygotowała pani bibliotekarka Agnieszka Bylinka i wychowawca klasy pani Beata Wyglądała.  Rodzinna noc w bibliotece - Ib.

 • Certyfikat Szlachetnej Paczki

 • Szlachetna Paczka

 • 12 grudnia na zaproszenie pana posła Grzegorza Woźniaka klasy VIa i VIc miały okazję zwiedzić siedzibę Sejmu RP. Pan poseł wytłumaczył  jak funkcjonuje Sejm,  jak przebiega proces ustawodawczy, a także opowiedział o swojej codziennej pracy w parlamencie oraz w terenie. Ucznowie obejrzeli salę obrad, salę kolumnową oraz tablice upamiętniające m.in: parlamentarzystów II RP, którzy zginęli podczas II wojny światowej, ofiary katastrofy smoleńskiej czy wizytę papieża Jana Pawła II. 

   Wizyta w Sejmie.

 • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
  10 grudnia 1948 r. Trzecia Sesja Ogólnego Zgromadzenia ONZ, obradująca w Paryżu, uroczyście ogłosiła Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Zapisała w niej fundamentalne dla każdego z nas wartości – wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw, a każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby.

 • Na początku grudnia dzieci z klas drugich wzięły udział w konkursie czytelniczym "Świat Kubusia Puchatka" zorganizowanym z okazji Dnia Pluszowego Misia.

 • H2O - TO JEST TO

  Akcja H2O to akcja, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci ze szkół podstawowych w zakresie oszczędzania zasobów wodnych. W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna i ochrona środowiska. Okazało się bowiem, że człowiek od zarania dziejów korzystając z naturalnych bogactw ziemi poczynił szkody, które stanowią poważne zagrożenie równowagi biologicznej niezbędnej dla jego własnego życia. Człowiek powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma moralnego prawa do niszczenia środowiska – jest przecież jego częścią. Dlatego też ochrona ekosystemów wodnych i racjonalne wykorzystanie ich zasobów stanowią problem, który stał się sprawą całej ludzkości. Szczegółowe informacje na stronie http://www.h2owpolsce.pl/

   

 • Filmy naszych uczniów...

   

   

   

   

   

   

   

 • Podzielmy się z najmłodszymi!

  Wielkimi krokami zbliżają się święta. Radosny okres dzielenia szczęściem, miłością i ciepłem rodzinnego ogniska. Jednak - czy dla każdego? "Podzielmy się z najmłodszymi" to akcja zbiórki zabawek i słodyczy, które jako świąteczne paczki powędrują do dzieci z terenu miasta i gminy Pilawa. Nie bądźmy obojętni! Rozdajmy uśmiech tym, którzy marzą tak skromnie! Zabawki, słodycze oraz książeczki będą przyjmowane do 12 grudnia w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pilawie (Urząd Gminy). Uczniowie, którzy chcą się przyłączyć do akcji, mogą zostawiać paczki w gabinecie pani dyrektor lub pani pedagog.

 • 1 grudnia 2014 roku dzieci z klasy II b wraz z rodzicami brali udział w akcji pieczenia pierników. Celem wspólnych zajęć była integracja środowiska rodzinnego ze środowiskiem szkolnym. W trakcie kulinarnych warsztatów wszyscy razem wyrabiali ciasto, przy pomocy foremek wycinali różne kształty pierniczków  oraz pod nadzorem rodziców wypiekali ciasteczka.

  Gotowe pierniczki zostały pięknie ozdobione, zapakowane i przygotowane na szkolny kiermasz, podczas którego  sprzedawały się jak „świeże bułeczki”.  Zarobione pieniądze klasa postanowiła przeznaczyć na szkolną wycieczkę.  Projekt opracowała i nadzorowała wychowawczyni klasy IIb pani Katarzyna Przybysz. Pieczenie pierników - IIb.

 • 20 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasi uczniowie przygotowali z tej okazji kolorowe plakaty zechęcające palaczy do zerwania z nałogiem. Mamy nadzieję, że dorośli, licznie odwiedzający mury szkoły w ramach dnia otwartego, poważnie potraktują przestrogi, jakie skierowały do nich dzieci.   Dzień Rzucania Palenia.

 • W środę, 12 listopada klasy starsze zebrały się, aby pieśnią radośnie uczcić Polskę i Niepodległość. To właśnie w słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o naszej Ojczyźnie i jej burzliwej historii. Przygotowany przez samorząd uczniowski koncert był doskonałą okazją do wspomnienia wszystkich bohaterów narodowych oraz trudnej drogi do wolności.

  Fotorelacja w  albumie Koncert pieśni patriotycznych.

 • Pod koniec października klasy Vb i Ib odwiedziły gościnne progi Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilawie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez panią Agnieszkę Bylinkę. Klasa piąta bawiła się słowem i obrazem - techniką kolażu tworzyła plakaty promujące bibliotekę i czytanie. Natomiast pierwszaki wykonały przepiękne ilustracje do "Baśni o czterech porach roku". Zdjęcia z wizyty w albumie W bibliotece miejskiej.

 • Nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny „Bezpieczni na drodze”, w  którym wzięło udział aż 50 uczniów z klas I – III. Dzieci miały różne pomysły, jak zilustrować najważniejsze przepisy ruchu drogowego.

 •  23 oraz 24 października 2014 r. przebiegały w naszej szkole pod znakiem zdrowia. Zbiegło się to z Dniem Walki z Nadwagą obchodzonym co roku 24 października. W czwartek, każda z  klas 0-III uczestniczyła w zajęciach dotyczących piramidy zdrowego żywienia  oraz obejrzała film z serii  „Było sobie życie-układ pokarmowy”. W piątek gościliśmy przedstawicieli firmy Sebex, która dostarcza naszej szkole świeże warzywa i owoce w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Pracownicy tejże firmy przywieźli ze sobą jabłka i marchewki, z których za pomocą sokowirówki wyciskali świeży sok. Każde dziecko otrzymało kubeczek pysznego napoju. Oprócz soku, który był największą atrakcją,  uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w aktywnych zajęciach prozdrowotnych prowadzonych przez naszych gości. Akcją koordynowały p. Ewa Włastowska i p. Beata Wyglądała. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tych działań w albumie Owoce i warzywa w szkole - 23.10.2014 r..

 • 22 października oficjalnie powitaliśmy w progach naszej szkoły nowych pierwszoklasistów. Relacja z uroczystości w albumie Ślubowanie 2014.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Aktywne lekcje.

 • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  Gdyby co dzie­sią­ty miesz­ka­niec Ziemi po­tra­fił udzie­lać pierw­szej po­mo­cy, oca­li­ło­by to mi­lion ludzi rocz­nie - prze­ko­nu­je WOŚP, która włą­czy­ła się w ob­cho­dy Eu­ro­pej­skie­go Dnia Przy­wra­ca­nia Czyn­no­ści Serca, pró­bu­jąc pobić re­kord w licz­bie osób pro­wa­dzą­cych jednocze­śnie re­su­scy­ta­cję. Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do tej akcji. W czwartek, 16 października, od godziny 12.00  do12.30 wszyscy uczniowie klas IV – VI prowadzili resuscytację krążeniową na fantomach pozyskanych od WOŚP. Nad prawidłowym przebiegiem czynności przywracających akcję serca czuwała pani Beata Wyglądała. W międzyczasie pan Artur Kondej pokazał uczniom klas czwartych prezentację multimedialną o RKO. Mamy nadzieję, że taka forma edukacji przyczyni się do bezpieczeństwa w naszej społeczności. 

  Relacja z akcji w albumie Ratujemy i uczymy ratować!.

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 2
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 68 42 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  (25) 685 61 01 -
  p. Janina Elis - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć