Nawigacja

 • W czwartek, 7 kwietnia, powitaliśmy w końcu nową porę roku. Choć wiosna przyszła do nas już dwa tygodnie temu, dopiero dzisiaj uczniowie klas IV -VI poczuli na dobre jej klimat. Na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się pokaz szkolnych talentów. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, taneczne, a także aktorskie.  Fotorelacja w  galerii POWITANIE WIOSNY.

 • Program Insta.Ling dla Szkół

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do VI Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling to strona www do skutecznej nauki słówek, wykorzystywana  w naszej szkole, aby wspierać naukę języka angielskiego. Insta.Ling jest

  • systemem do nauki nowych słówek;
  • systemem do utrwalania słówek;
  • systemem do kontroli systematyczności pracy ucznia;
  • systemem do śledzenia postępów ucznia.

  Program Insta.Ling dla Szkół daje nauczycielowi, uczniom i rodzicom bezpłatny dostęp do strony www w ramach programu szkolnego. Najważniejszą korzyścią  systematycznego korzystania z  programu Insta.Ling  jest  poprawa poziomu przyswojenia słówek przez uczniów oraz zwiększenie pewności siebie uczniów posługujących się  językiem angielskim.

  https://instaling.pl/

   

 • 26 listopada 2015 r. na obiektach sportowych w Zespole Szkół w Sobolewie zostały rozegrane zawody finałowe mini piłki ręcznej chłopców ze szkół podstawowych powiatu garwolińskiego. Do finału awansowały drużyny  z  Maciejowic,  Pilawy,  Sobolewa  i Górzna.
   

 • W środę, 16 marca, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona, który połączylismy z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza. Klasy starsze rywalizowały ze sobą w ciekawych konkurencjach sportowych oraz turnieju wiedzy. Zwycięskie klasy otrzymają nagrody i wyróżnienia podczas uroczystego apelu, który odbędzie się piątek. Fotorelacja w galerii Dzień Patrona

 • Konkurs recytatorski - "Ku pokrzepieniu serc"

  Zapraszamy wszystkie szkoły z terenu gminy Pilawa do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim Prozy Henryka Sienkiewicza. Każdy uczestnik powinien przygotować jeden fragment z dowolnego utworu pisarza nieprzekraczający 5 min. Szczegółowe informacje w regulaminie Regulamin_Gminnego_Konkursu.docx

 • 25 lutego 2016 r. młodzi adepci trudnej, ale jakże wdzięcznej,  sztuki tańca mogli zaprezentować swoje umiejętności rodzicom oraz zaproszonym gościom. Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły doskonalą się w tańcu pod czujnym okiem instruktorów Centrum Tańca Wasilewski-Felska, realizujących autorski program edukacyjno-wychowawczy pod nazwą „Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier”. Zaprezentowały się dwie grupy: Srebrna i MIX Dance. Pokaz obejmował różne style: hip hop, rap, taniec towarzyski, ludowy. Dopełnieniem choreografii były odpowiednio dobrane stroje. Dzieci bardzo dobrze radzą sobie w tej dyscyplinie. To nie tylko ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, ale także wewnętrzny  rozwój i nauka. Dzięki programowi możemy pełniej kształtować właściwe postawy i wartości w młodych ludziach. Mogliśmy zaspokoić oczekiwania rodziców i poszerzać ofertę zajęć dodatkowych. O tym, jak przyjemnie można spędzać czas, mogli przekonać się także rodzice, zaproszeni do wspólnej zabawy. Udział uczniów w pokazach i imprezach promuje naszą placówkę w środowisku.Fotorelacja w  galerii Zatańcz z klasą!.

 • W zakładce Dla Rodziców można pobrać dokumenty dot. rekrutacji do szkoły. Zobacz Dla rodziców

 • W minione ferie uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzali ferie na zimowisku, ucząc się jazdy na nartach w przepięknej panoramie Tatr. Doskonaliliśmy także jazdę na łyżwach, jak również relaksowaliśmy się na basenie. Dodatkową atrakcją  była wycieczka po Zakopanem. Wieczorami słuchaliśmy góralskiej muzyki i braliśmy udział w ognisku. Z niecierpliwością  czekamy do letniego wyjazdu nad morze. Zimowisko w Gliczarowie.

 • Informacje dot. rekrutacji w zakładce  Dla rodziców.

 • Rodzicu przeczytaj!

  Informacje na temat akcji "Dopalacze kradną życie".  pakiet_podstawowe.pdf

 • 21 stycznia 2016 r. odbył się szkolny Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Katarzyny Przybysz, p. Joanny Michałek, p. Moniki Odziemczyk, p. Ireny Szeląg, i p. Hanny Czerwińskiej przygotowali program artystyczny pt. „Jak babcia dziadka poznała”, który zaprezentowali licznie przybyłym babciom i dziadkom. Po przedstawieniu goście otrzymali laurki wykonane własnoręcznie przez dzieci oraz słodkie smakołyki. Spotkanie przebiegło w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Fotorelacja w  galerii Jak babcia dziadka poznała.

 • Uczniowie klas piątych przygotowali sceny z życia średniowiecznych mieszkańców miast i zamków. Wcielili sie w role rycerzy, dam, kupców i rzemieślników. Klasy Vb i Vc przedstawiły turnieje rycerskie, polowania i uczty, natomiast klasa Va zaprezentowała zajęcia mieszkańców średniowiecznego miasta.  Uczniowie utrwalili wiedzę zdobytą w czasie lekcji i dobrze się bawili. Historia może być ciekawa.

 • Informacja dot. hali sportowej

  Od 1 stycznia 2016r. hala sportowa wraz z obiektami sportowymi  administrowana jest przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Pilawie. Do godziny 15. odbywają się zajęcia wychowania fizycznego uczniów szkoły podstawowej  i gimnazjum. Po południu  z hali mogą korzystać  osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane.       

          W hali odbywają się treningi i rozgrywki sportowe oraz inne imprezy rekreacyjno-sportowe  i kulturalne. Współpracujemy z organizacjami i instytucjami sportowymi na każdym szczeblu w zakresie krzewienia kultury fizycznej i sportu.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w celu zaspakajania ich potrzeb w zakresie uprawiania sportu i rekreacji, podejmujemy różnorodne działania.

  Zatrudniony specjalista ds. sportu prowadzi działalność  wychowawczą i popularyzatorską  w zakresie kultury fizycznej w ramach wyznaczonych sekcji: aerobic, taniec, tenis stołowy, piłka nożna.

  Chcąc wyzwolić aktywność fizyczną jak najszerszej grupy społeczeństwa, prowadzone  są dla rodzin działania w zakresie sportu i rekreacji ruchowej, a także rehabilitacji kręgosłupa.

  Udostępniamy posiadane obiekty, stanowiące bazę sportową i rekreacyjną na rzecz:

  • placówek oświatowych działających na terenie gminy w celu realizacji zadań programowych w zakresie kultury fizycznej,
  • organizacji kultury fizycznej,
  • innych organizacji i stowarzyszeń,
  • zakładów pracy,
  • osób indywidualnych.

  Działalność hali sportowej określa stosowny regulamin, prowadzona jest zgodnie z opracowanym harmonogramem.

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do aktywnego uczestnictwa w uprawianiu sportu,  ma ono wpływ nie tylko na urodę i dobre samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie.

     Zapraszamy!

  stona internetowa http://www.halapilawa.pl/

 • Przed świętami  Bożego Narodzenia rodzice uczniów klasy II c przygotowali dla swoich pociech mikołajkową niespodziankę – zajęcia z dogoterapii.     

 • W tym roku  nasza szkoła po raz drugi włączyła się w organizację Orszaku Trzech Króli. Uczniowie z klasy VId pod opieką p. katechetki - Aliny Żołądek i p. wychowawczyni - Anny Bylinki przygotowali jasełka uliczne, w których opowiedzieli o trudnej sytuacji dzieci z różnych zakątków świata. Po przedstawieniu zebrano ofiary do puszek na pomoc misji Bousso w Czadzie, gdzie proboszczem jest ks. Stanisław Tymoszuk, wieloletni duszpasterz parafii w Garwolinie. Fotorelacja w galerii Orszak Trzech Króli.

 • We wtorek, 22 grudnia, w naszej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie z klas IVc, VIa i VIb zaprezentowali jasełka, których dopełnieniem były kolędy i pastorałki śpiewane przez szkolny chór. Widowisko zostało przygotowane przez panią  Halinę Majewską oraz panią Ewę Zadróżną. Oprawą plastyczną zajęła się pani Magda Wiśniewska, a muzyczną pani Ewa Głaszcz. Po części artystycznej uczniowie udali się do sal, gdzie odbyły się spotkania opłatkowe i wspólne kolędowanie.  Jasełka 2015.

 • 15 grudnia uczniowie klasy Vc wraz z rodzicami i wychowawczynią wzięli udział w bożonarodzeniowych warsztatach artystycznych w Stowarzyszeniu Akademia Łucznica. W trzech pracowniach rękodzieła artystycznego wykonaliśmy ozdoby świąteczne: aniołki malowane na szkle, bombki oraz karty świąteczne metodą batiku. Zaprezentowaliśmy rodzicom także  film „Pytam o wolność”, który nakręciliśmy z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz miło spędziliśmy czas przy wigilijnym stole. Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Akademia Łucznica za gościnność. Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzieła - Vc.

 • 17 grudnia w klasie IIIc odbyła się klasowa wigilia, na którą przybyli rodzice oraz bliscy uczniów. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. „Przybyli anieli”. Następnie wszyscy obecni złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Kolejnym punktem programu były zajęcia artystyczne, podczas których uczniowie wraz z rodzicami przystąpili do ozdabiania bombek. Małe arcydzieła zostały zawieszone na klasowej choince. Na koniec wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Spotkanie przebiegło w ciepłej, miłej i serdecznej atmosferze, wprowadzającej zgromadzonych w świąteczny nastrój.  Goście podziękowali wychowawczyni, p. Annie Piętce za organizację imprezy klasowej.Spotkanie wigilijne - IIIc.

 • Deyna, Brychczy, Boruc, pasja, duma, waleczność, Żyleta, emocje, kibice, i… My. 23 listopada odwiedziliśmy (kl. Va, Vc, a wcześniej IVa, IVc) stadion Legii, który jest wart wizyty nie tylko podczas meczu. Zobaczyliśmy najsłynniejszą i najgłośniejszą trybunę kibiców Legii Warszawa - „Żyletę”, miejsce, z którego piłkarze wychodzą na murawę oraz  "Galerię Mistrzów". Zwiedziliśmy  piłkarską szatnię,  stanowisko pracy dziennikarzy oraz ekskluzywne miejsca stadionu, w których czas spędzają osoby ze świata artystycznego, biznesu i polityki.  Na stadionie Legii.

 • W galerii zamieściliśmy zdjęcia  uwieczniające m.in. uroczystość otwarcia "Tysiąclatki" czy obchody Święta Pracy. Jeżeli przechowujecie Państwo w domu jakieś archiwalne zdjęcia z lat szkolnych, można je zeskanować i przesłać na adres mailowy szkoły, co pomoże nam odtworzyć jej wspaniałą i długą historię. Z kroniki szkoły.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 2
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 68 42 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  (25) 685 61 01 -
  p. Janina Elis - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć