Nawigacja

 • Uwaga!

  Zatrudnimy nauczyciela języka niemieckiego na zastępstwo w wymiarze 10 godz./tyg.

 • Ferie 2016

  Ferie w szkole - propozyje zajęć: Ferie_2016.docx

 • Rodzicu przeczytaj!

  Informacje na temat akcji "Dopalacze kradną życie".  pakiet_podstawowe.pdf

 • 21 stycznia 2016 r. odbył się szkolny Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Katarzyny Przybysz, p. Joanny Michałek, p. Moniki Odziemczyk, p. Ireny Szeląg, i p. Hanny Czerwińskiej przygotowali program artystyczny pt. „Jak babcia dziadka poznała”, który zaprezentowali licznie przybyłym babciom i dziadkom. Po przedstawieniu goście otrzymali laurki wykonane własnoręcznie przez dzieci oraz słodkie smakołyki. Spotkanie przebiegło w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Fotorelacja w  galerii Jak babcia dziadka poznała.

 • Uczniowie klas piątych przygotowali sceny z życia średniowiecznych mieszkańców miast i zamków. Wcielili sie w role rycerzy, dam, kupców i rzemieślników. Klasy Vb i Vc przedstawiły turnieje rycerskie, polowania i uczty, natomiast klasa Va zaprezentowała zajęcia mieszkańców średniowiecznego miasta.  Uczniowie utrwalili wiedzę zdobytą w czasie lekcji i dobrze się bawili. Historia może być ciekawa.

 • Zapytanie ofertowe nr 7 dotyczące ułożenia płytek i cokolików w pomieszczeniu magazynowym szkolnej kuchni.  Zapytania i oferty

 • Informacja dot. hali sportowej

  Od 1 stycznia 2016r. hala sportowa wraz z obiektami sportowymi  administrowana jest przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Pilawie. Do godziny 15. odbywają się zajęcia wychowania fizycznego uczniów szkoły podstawowej  i gimnazjum. Po południu  z hali mogą korzystać  osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane.       

          W hali odbywają się treningi i rozgrywki sportowe oraz inne imprezy rekreacyjno-sportowe  i kulturalne. Współpracujemy z organizacjami i instytucjami sportowymi na każdym szczeblu w zakresie krzewienia kultury fizycznej i sportu.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w celu zaspakajania ich potrzeb w zakresie uprawiania sportu i rekreacji, podejmujemy różnorodne działania.

  Zatrudniony specjalista ds. sportu prowadzi działalność  wychowawczą i popularyzatorską  w zakresie kultury fizycznej w ramach wyznaczonych sekcji: aerobic, taniec, tenis stołowy, piłka nożna.

  Chcąc wyzwolić aktywność fizyczną jak najszerszej grupy społeczeństwa, prowadzone  są dla rodzin działania w zakresie sportu i rekreacji ruchowej, a także rehabilitacji kręgosłupa.

  Udostępniamy posiadane obiekty, stanowiące bazę sportową i rekreacyjną na rzecz:

  • placówek oświatowych działających na terenie gminy w celu realizacji zadań programowych w zakresie kultury fizycznej,
  • organizacji kultury fizycznej,
  • innych organizacji i stowarzyszeń,
  • zakładów pracy,
  • osób indywidualnych.

  Działalność hali sportowej określa stosowny regulamin, prowadzona jest zgodnie z opracowanym harmonogramem.

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do aktywnego uczestnictwa w uprawianiu sportu,  ma ono wpływ nie tylko na urodę i dobre samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie.

     Zapraszamy!

  stona internetowa http://www.halapilawa.pl/

 • Przed świętami  Bożego Narodzenia rodzice uczniów klasy II c przygotowali dla swoich pociech mikołajkową niespodziankę – zajęcia z dogoterapii.     

 • W tym roku  nasza szkoła po raz drugi włączyła się w organizację Orszaku Trzech Króli. Uczniowie z klasy VId pod opieką p. katechetki - Aliny Żołądek i p. wychowawczyni - Anny Bylinki przygotowali jasełka uliczne, w których opowiedzieli o trudnej sytuacji dzieci z różnych zakątków świata. Po przedstawieniu zebrano ofiary do puszek na pomoc misji Bousso w Czadzie, gdzie proboszczem jest ks. Stanisław Tymoszuk, wieloletni duszpasterz parafii w Garwolinie. Fotorelacja w galerii Orszak Trzech Króli.

 • We wtorek, 22 grudnia, w naszej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie z klas IVc, VIa i VIb zaprezentowali jasełka, których dopełnieniem były kolędy i pastorałki śpiewane przez szkolny chór. Widowisko zostało przygotowane przez panią  Halinę Majewską oraz panią Ewę Zadróżną. Oprawą plastyczną zajęła się pani Magda Wiśniewska, a muzyczną pani Ewa Głaszcz. Po części artystycznej uczniowie udali się do sal, gdzie odbyły się spotkania opłatkowe i wspólne kolędowanie.  Jasełka 2015.

 • 15 grudnia uczniowie klasy Vc wraz z rodzicami i wychowawczynią wzięli udział w bożonarodzeniowych warsztatach artystycznych w Stowarzyszeniu Akademia Łucznica. W trzech pracowniach rękodzieła artystycznego wykonaliśmy ozdoby świąteczne: aniołki malowane na szkle, bombki oraz karty świąteczne metodą batiku. Zaprezentowaliśmy rodzicom także  film „Pytam o wolność”, który nakręciliśmy z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz miło spędziliśmy czas przy wigilijnym stole. Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Akademia Łucznica za gościnność. Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzieła - Vc.

 • 17 grudnia w klasie IIIc odbyła się klasowa wigilia, na którą przybyli rodzice oraz bliscy uczniów. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. „Przybyli anieli”. Następnie wszyscy obecni złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Kolejnym punktem programu były zajęcia artystyczne, podczas których uczniowie wraz z rodzicami przystąpili do ozdabiania bombek. Małe arcydzieła zostały zawieszone na klasowej choince. Na koniec wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Spotkanie przebiegło w ciepłej, miłej i serdecznej atmosferze, wprowadzającej zgromadzonych w świąteczny nastrój.  Goście podziękowali wychowawczyni, p. Annie Piętce za organizację imprezy klasowej.Spotkanie wigilijne - IIIc.

 • Deyna, Brychczy, Boruc, pasja, duma, waleczność, Żyleta, emocje, kibice, i… My. 23 listopada odwiedziliśmy (kl. Va, Vc, a wcześniej IVa, IVc) stadion Legii, który jest wart wizyty nie tylko podczas meczu. Zobaczyliśmy najsłynniejszą i najgłośniejszą trybunę kibiców Legii Warszawa - „Żyletę”, miejsce, z którego piłkarze wychodzą na murawę oraz  "Galerię Mistrzów". Zwiedziliśmy  piłkarską szatnię,  stanowisko pracy dziennikarzy oraz ekskluzywne miejsca stadionu, w których czas spędzają osoby ze świata artystycznego, biznesu i polityki.  Na stadionie Legii.

 • W galerii zamieściliśmy zdjęcia  uwieczniające m.in. uroczystość otwarcia "Tysiąclatki" czy obchody Święta Pracy. Jeżeli przechowujecie Państwo w domu jakieś archiwalne zdjęcia z lat szkolnych, można je zeskanować i przesłać na adres mailowy szkoły, co pomoże nam odtworzyć jej wspaniałą i długą historię. Z kroniki szkoły.

 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć archiwalnych, które udało nam się zeskanować ze szkolnych kronik. Zdjęcia archiwalne z kronik.

 • Szlachetna Paczka

 • Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem, dlatego we wtorek,1 grudnia,  dzieciaki z klasy I e pod opieką zaproszonych babć oraz wychowawcy,  miały okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych ciasteczek. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy poznawali proces ich pieczenia. Ogromną  radość sprawiało im  wałkowanie przygotowanego wcześniej przez mamy ciasta, wycinanie foremkami ulubionych kształtów. Z wielką uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mnóstwem jadalnych ozdób i kolorowego lukru.

  Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób bardzo miły i praktyczny utrwaliło tradycje świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z wychowawcą pragną bardzo serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie przybyłym na warsztaty babciom. Całą akcję koordynowała pani Katarzyna Przybysz - wychowawca klasy.

  Fotorelacja w  galerii Pieczenie pierniczków - Ie.

 • Szlachetna Paczka

  W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Szlachetna Paczka, aby pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom w ich codziennych zmaganiach z trudną rzeczywistością. 

 • W poniedziałek, 7 grudnia, gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa. Wraz ze swoją ekipą zawitał do nas sam św. Mikołaj! Fotorelacja w  galerii Spotkanie z Mikołajem.

 • W poniedziałek, 23 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji pt. „Skarby mórz i oceanów” oraz mieli okazję obejrzeć bogate zbiory różnego rodzaju muszli, rozgwiazd czy minerałów. 
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 2
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 68 42 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  (25) 685 61 01 -
  p. Janina Elis - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć