Nawigacja

 • Uwaga konkurs!

  Zapraszamy do udziału w walentynkowym konkursie recytatorskim z okazji 80 rocznicy urodzin Haliny Poświatowskiej.

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI. Uczestnik konkursu prezentuje dwa wiersze:

  - dowolny wiersz autorstwa Haliny Poświatowskiej;

  - wiersz o tematyce miłosnej wybranego polskiego poety.

  Łączny czas recytacji nie może przekroczyć 7 minut.

  Etap szkolny odbędzie się 3 lutego (wtorek po feriach) w bibliotece.

   

 • Poniżej prezentujemy propozycje zajęć rekreacyjnych zaplanowanych na zimowe ferie.

 • 6 stycznia uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tworzenie nowej bożonarodzeniowej tradycji, biorąc udział w zorganizowanym przez MGOK i parafię Orszaku Trzech Króli. Klasa IVa pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Wyglądały przygotowała jasełka, które zaprezentowane zostały mieszkańcom Pilawy podczas uroczystego przemarszu ulicami miasta. Zdjęcia w albumie Orszak Trzech Króli.

 • Celem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci jest uwrażliwienie uczniów na los ich rówieśników w krajach misyjnych. Włączone w tę akcję dzieci  pomagają ewangelizować świat za pośrednictwem Ojca Świętego. Pomoc uczniów to przede wszystkim: modlitwa, wyrzeczenia i ofiary składane na rzecz misji. 

 •  W czwartek, 18 grudnia odbyły się ogólnoszkolne jasełka. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasy IIc i IIIc.  Jasełka 2014.

 • Ostatni przedświąteczny tydzień upłynął w naszej szkole w atmosferze radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Poszczególne klasy przygotowały spotkania dla rodziców, podczas których tradycyjnie zaprezentowały jasełka. Nie zabrakło  świątecznych życzeń, prezentów oraz wspólnego kolędowania. Była to doskonała okazja do integracji środowiska szkolnego  oraz rodzinnego naszych wychowanków. Rodzice, a także dziadkowie, pomimo bardzo wielu przedświątecznych obowiązków,   chętnie i licznie  odpowiedzieli na zaproszenia, jakie skierowali do nich uczniowie. Fotorelacje z imprez klas Vb, IVb i IVc w albumie CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA....

 • W pracy wychowawczej szkoły ważną rolę spełnia Szkolne Koło Caritas, które ściśle współpracuje z organizacją Caritas Siedlce oraz parafią. Fundamentem działania koła jest zaangażowanie wolontariuszy na rzecz potrzebujących. Głównym celem jest uwrażliwianie młodych ludzi na drugiego człowieka, na jego potrzeby, na krzywdy i cierpienia innych.

 • 17 grudnia na zaproszenie pani dyrektor Hanny Gajowniczek i nauczycielki języka niemieckiego pani Ewy Korab do naszej szkoły zawitała lektorka „Deutsch-Wagen-Tour” pani Katarzyna Żurawska z Lublina. „Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie, którego celem jest promowanie języka niemieckiego, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania.

 • W piątek, 12 grudnia uczniowie klasy Ia wraz z rodzicami przybyli na przedświąteczne spotkanie do  Biblioteki Publicznej w Pilawie. Celem spotkania była integracja zespołu klasowego, czemu sprzyja  radosny okres przedświąteczny. Główną atrakcją było wspólne pieczenie pierników oraz wykonanie ozdób choinkowych, którymi przystroiliśmy biblioteczne drzewko. Po ciężkiej pracy dzieci zjadły kolację, pożegnały rodziców i pozostały na nocleg w bibliotece. Rano, szczęśliwe i dumne z pierwszego samodzielnego wyczynu, wróciły do domu. Spotkanie przygotowała pani bibliotekarka Agnieszka Bylinka i wychowawca klasy pani Beata Wyglądała.  Rodzinna noc w bibliotece

 • Certyfikat Szlachetnej Paczki

 • Szlachetna Paczka

 • 12 grudnia na zaproszenie pana posła Grzegorza Woźniaka klasy VIa i VIc miały okazję zwiedzić siedzibę Sejmu RP. Pan poseł wytłumaczył  jak funkcjonuje Sejm,  jak przebiega proces ustawodawczy, a także opowiedział o swojej codziennej pracy w parlamencie oraz w terenie. Ucznowie obejrzeli salę obrad, salę kolumnową oraz tablice upamiętniające m.in: parlamentarzystów II RP, którzy zginęli podczas II wojny światowej, ofiary katastrofy smoleńskiej czy wizytę papieża Jana Pawła II. 

   Wizyta w Sejmie.

 • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
  10 grudnia 1948 r. Trzecia Sesja Ogólnego Zgromadzenia ONZ, obradująca w Paryżu, uroczyście ogłosiła Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Zapisała w niej fundamentalne dla każdego z nas wartości – wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw, a każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby.

 • Na początku grudnia dzieci z klas drugich wzięły udział w konkursie czytelniczym "Świat Kubusia Puchatka" zorganizowanym z okazji Dnia Pluszowego Misia.

 • H2O - TO JEST TO

  Akcja H2O to akcja, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci ze szkół podstawowych w zakresie oszczędzania zasobów wodnych. W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna i ochrona środowiska. Okazało się bowiem, że człowiek od zarania dziejów korzystając z naturalnych bogactw ziemi poczynił szkody, które stanowią poważne zagrożenie równowagi biologicznej niezbędnej dla jego własnego życia. Człowiek powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma moralnego prawa do niszczenia środowiska – jest przecież jego częścią. Dlatego też ochrona ekosystemów wodnych i racjonalne wykorzystanie ich zasobów stanowią problem, który stał się sprawą całej ludzkości. Szczegółowe informacje na stronie http://www.h2owpolsce.pl/

   

 • Filmy naszych uczniów...

   

   

   

   

   

   

   

 • 1 grudnia 2014 roku dzieci z klasy II b wraz z rodzicami brali udział w akcji pieczenia pierników. Celem wspólnych zajęć była integracja środowiska rodzinnego ze środowiskiem szkolnym. W trakcie kulinarnych warsztatów wszyscy razem wyrabiali ciasto, przy pomocy foremek wycinali różne kształty pierniczków  oraz pod nadzorem rodziców wypiekali ciasteczka.

  Gotowe pierniczki zostały pięknie ozdobione, zapakowane i przygotowane na szkolny kiermasz, podczas którego  sprzedawały się jak „świeże bułeczki”.  Zarobione pieniądze klasa postanowiła przeznaczyć na szkolną wycieczkę.  Projekt opracowała i nadzorowała wychowawczyni klasy IIb pani Katarzyna Przybysz. Pieczenie pierników - IIb.

 • 20 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasi uczniowie przygotowali z tej okazji kolorowe plakaty zechęcające palaczy do zerwania z nałogiem. Mamy nadzieję, że dorośli, licznie odwiedzający mury szkoły w ramach dnia otwartego, poważnie potraktują przestrogi, jakie skierowały do nich dzieci.   Dzień Rzucania Palenia.

 • W środę, 12 listopada klasy starsze zebrały się, aby pieśnią radośnie uczcić Polskę i Niepodległość. To właśnie w słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o naszej Ojczyźnie i jej burzliwej historii. Przygotowany przez samorząd uczniowski koncert był doskonałą okazją do wspomnienia wszystkich bohaterów narodowych oraz trudnej drogi do wolności.

  Fotorelacja w  albumie Koncert pieśni patriotycznych.

 • Pod koniec października klasy Vb i Ib odwiedziły gościnne progi Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilawie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez panią Agnieszkę Bylinkę. Klasa piąta bawiła się słowem i obrazem - techniką kolażu tworzyła plakaty promujące bibliotekę i czytanie. Natomiast pierwszaki wykonały przepiękne ilustracje do "Baśni o czterech porach roku". Zdjęcia z wizyty w albumie W bibliotece miejskiej.

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 2
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 68 42 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  (25) 685 61 01 -
  p. Janina Elis - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć