Informacje ogólne Akcja dla Czadu OWOCE W SZKOLE Szachy Nasze zajęcia Dokumenty Świetlica w czasach pandemii

Informacje ogólne

• Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-16.00. Kierownikiem świetlicy  i wychowawcą jest   pani Ewa Zadróżna. Pracownicy świetlicy to również pani Ewa Włastowska, pani Magdalena Wiśniewska oraz inni nauczyciele pracujący w ramach tzw. godzin,,karcianych”(wynikających z Karty Nauczyciela).
  • Jest to nie tylko miejsce, gdzie przebywają uczniowie przed  i po zajęciach  lekcyjnych, ale również miejsce, gdzie prowadzone są różnorodne formy zajęć.
  • Organizujemy: zajęcia plastyczne wykorzystujące  różnorodne techniki, muzyczne (uczymy piosenek, tańców integracyjnych), bawimy się w teatr.

​

• Świetlica to również miejsce gdzie można pograć w gry planszowe, budować tory przeszkód, zamki, statki z  klocków wielkogabarytowych.
  • Tutaj  można nauczyć się gry w szachy, obejrzeć ciekawy film czy po prostu odrobić lekcje.
  • Przy dobrych warunkach pogodowych wychodzimy na spacery oraz organizujemy  zabawy  na boisku szkolnym.
  •  Zapraszamy ciekawych ludzi.
  • Organizujemy turnieje ogólnoszkolne: jesienią - turniej piłkarzykowy, wiosną  -  turniej szachowy.

​

• Włączamy się w organizację imprez szkolnych.
  • Organizujemy działania towarzyszące do programu ,,Owoce w szkole", czy ,,Bezpieczne grzybobranie”.

• Wspomagamy i organizujemy akcje charytatywne.
  • Świetlica tętni życiem, tutaj można się nudzić tylko na własne życzenie.

​

Ewa Włastowska (wychowawca świetlicy )