Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"

11 października 2018r. grupa uczniów z klas: 3A i 3B wraz z wychowawcami p. A. Galas, p. E. Krzysztofiak oraz p. R. Sikorą pojechała na wycieczkę do Warszawy szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”.

Pierwszym punktem było zwiedzenie muzeum  na Pawiaku. Następnie udaliśmy się na cmentarz powązkowski, gdzie uczniowie zapalili znicze na kwaterze batalionu „Zośka”. Potem pojechaliśmy na aleje Szucha gdzie znajduje się Mauzoleum Walki i Męczeństwa. Podczas całej tej części towarzyszył nam przewodnik, który z pasją opowiadał o odwiedzanych miejscach.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w kinie gdzie obejrzeliśmy „Dywizjon 303 Prawdziwa Historia”. Po skończonym seansie uczniowie byli wzruszeni, wielu uroniło nawet łzę. Wycieczka okazała się piękną lekcją historii.