Młodzież mówi alkoholowi "Nie"!

VII Powiatowy Dzień Profilaktyki zakończył tegoroczną realizację projektu „Alkoholowi mówimy nie” organizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa.

W jego ramach organizator zaplanował m.in. 10 spotkań warsztatowych dla młodzieży, warsztaty dla nauczycieli, 5 konferencji dla rodziców pod nazwą „Zanim nie jest za późno”, 4 konkursy powiatowe o tematyce z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

W piątek, 27.10.2017r., odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Dnia Profilaktyki w CSiR w Garwolinie. Tego dnia odbył się przegląd programów profilaktycznych przygotowanych przez szkoły. Na scenie wystąpili Teatr Rękawiczka oraz grupy teatralne: z SP w Maciejowicach, SP w Dąbrowie, LO w Żelechowie, SP w Samogoszczy, SP w Pilawie  pod kierunkiem pań: A. Borowskiej  i A. Podgórskiej.

Rozstrzygnięto również konkursy plastyczne, wpłynęło 200 prac uczniów ze wszystkich typów szkół.

Nasi uczniowie także brali nich udział, a przygotowywani byli pod kierunkiem p. A . Niksy.

Wyróżnienie otrzymała  Paulina Ostrowska ucz. kl. VII b.

W konkursie na logo kampanii antyalkoholowej wpłynęły 42 prace.

I miejsca przyznano Katarzynie Bajerze ucz. kl. VII c.

Serdecznie gratulujemy !