Zlot Sienkiewiczowski 2017

Już po raz 25. spotkali się uczniowie oraz przedstawiciele szkół sienkiewiczowskich. Tegoroczne spotkanie Braci Sienkiewiczowskiej odbyło się 26 -28 maja w Puławach oraz w Woli Okrzejskiej.
  Tradycja organizowania Ogólnopolskich Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich sięga roku 1993, kiedy to ówczesny dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Antoni Cybulski, zainicjował I Ogólnopolskie Spotkanie Szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza.

Celem tych spotkań jest nawiązanie bliższych kontaktów i współpracy między szkołami noszącymi imię autora “Trylogii”, poznanie miejsc związanych z życiem i twórczością patrona szkół, prezentacja dorobku pisarza. Młodzi ludzie przygotowują prace na konkursy, prezentują przedstawienia teatralne, a spotkania integrują i nauczycieli, i uczniów.

Reprezentanci 48 szkół,  w tym jednej z Czech, mieli okazję uczestniczyć w zajęciach integracyjnych, warsztatach artystycznych, pokazach Bractwa Rycerskiego, dyskotece i zabawach przy ognisku.

Naszą szkołę reprezentowali Jan Dąbrowski i Tomasz Trzeciak. Opiekę nad uczniami  sprawowała p. Agnieszka Tudek.

Inauguracyjny przemarsz ulicami Puław uświetniła orkiestra z Pilawy, której towarzyszyły pięknie prezentujące się dziewczyny z buławami z klas IV-VI i gimnazjum. Do występu przygotowała je p.Katarzyna Karczmarczyk.

Poza oficjalnymi przemówieniami nawiązujących do historii zlotu, rozdane zostały nagrody dla uczniów, którzy rywalizowali w konkursach. Uczennica naszej szkoły Natalia Russak otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie literackim.

Nie zabrakło także części artystycznej w wykonaniu utalentowanych dzieciaków z puławskiej "jedenastki", była m.in. "Dumka na dwa serca", ale także sienkiewiczowski rap. Uczestnicy zlotu wieczorem udali się na bankiet, a uczniowie na szkolną dyskotekę.

W spotkaniu udział wzięli specjalni goście m.in. aktorka Magdalena Zawadzka, reżyser „Trylogii” Jerzy Hoffman, a także prawnuczka polskiego noblisty, Anna Dziewanowska.

Fotorelacja https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/189

A. Tudek