Czas na zdrowie! - podsumowanie

W dwa kolejne weekendy maja , w ramach projektu „Czas na zdrowie”,  realizowanego przez  Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Rekreacji, uczniowie, rodzice i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilawie wzięli udział w akcjach promujących ruch i zdrowy tryb życia.

W niedzielę 17 maja odbył się marsz nordic walking poprowadzony przez instruktorów – Renatę Rosłoniec i Marlenę Baran. Marsz przebiegał przez okoliczne lasy na trasie 5 – 6 kilometrów.

W sobotę 23 maja odbył się rajd rowerowy, nad którym opiekę sprawowało Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Trasa rajdu biegła po okolicznych lasach i miejscowościach – razem około 30 kilometrów. W czasie rajdu  uczestnicy mogli zobaczyć miejsce pamięci narodowej, mogiłę Bohaterów Powstania Styczniowego oraz najstarszy na Mazowszu dąb - Jan Paweł II Wielki. Na zakończenie rajdu Dworek Łucznica przygotował dla wszystkich ognisko.

W niedzielę 24 maja odbył się rodzinny festyn zdrowotny, który był zwieńczeniem całej akcji. Dzieci wzięły udział w przedstawieniach promujących zdrowe odżywianie i ruch fizyczny. Pani Malina Osińska – instruktorka fitness – poprowadziła zajęcia z aerobiku. W czasie trwania festynu dzieci z Ekozuchów częstowały wszystkich zdrowymi przekąskami, firma Sebex, realizująca projekt „Owoce w szkole”, przygotowywała świeżo wyciśnięte soki, CSiK z Garwolina prowadził warsztaty ceramiczne. Przez cały czas porad udzielał dietetyk -  pan Piotr Lasocki.  Na zakończenie dla uczniów i rodziców zostały przygotowane konkurencje sportowe, w których do wygrania były ciekawe nagrody ufundowane przez: Centrum Sportu i Kultury z Garwolina , Basen Garwolanka,  Firmę „Sebex”, Centrum Urody ul. Korczaka 38 Garwolin, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z Garwolina.

W realizację akcji czynnie włączył się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Pilawy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury z Pilawy.

Nauczyciele i uczniowie realizujący projekt bardzo serdecznie dziękują wszystkim  za współpracę i zaangażowanie.

Za sprawną realizację projektu odpowiedzialne były panie: Renata Biernacka, Katarzyna Przybysz i Marzena Soszka.