Nowe życie plastików

W piątek, 24 kwietnia w klasie IV c świętowaliśmy Dzień Ziemi. Wraz z wychowawczynią wybraliśmy się do zakładu produkującego torby foliowe IDEEKO Zawadka & Całka. Na miejscu zapoznaliśmy się z procesem przetwarzania zużytych, posegregowanych plastików na nowe torby i worki foliowe.

Dowiedzieliśmy się, że dużo możemy zrobić dla naszego środowiska, jeśli starą torbę foliową wrzucimy do odpowiedniego pojemnika.  Wykorzystane odpady dostają później nowe życie pod postacią torebek na zakupy, worków na śmieci czy plastikowych części, np. do roweru. Ze sprasowanych żelazkiem foliówek można stworzyć modne, designerskie torebki. Pomóżmy odpadom trafić w odpowiednie miejsce, czyli do specjalnie oznakowanych pojemników, aby mogły odrodzić się na nowo.

Dziękujemy rodzicom Jasia Dąbrowskiego za to, że mogliśmy poznać proces wytwarzania foliówek oraz fantastycznie spędzić czas przy ognisku i kiełbaskach.

Klasa IVc