Pierwszaki w krainie książek

3 marca uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych w poczet czytelników naszej biblioteki. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania i zachowania w bibliotece.

Młodzi czytelnicy aktywnie dyskutowali o korzyściach, jakie płyną z czytania książek oraz starali się odpowiedzieć na pytanie: O co może prosić książka, która chce być czysta i zadbana, by długo być wypożyczana. Na zakończenie zajęć pierwszaki obejrzały przedstawienie „Dziwny sen Hani” przygotowane przez uczennice klasy VI c pod kierunkiem pani Jolanty Dąbrowskiej – Duszy, które uczy jak traktować książki, by mogły wyciszać, poruszać serce, uspokajać, uczyć myślenia i wzbogacać słownictwo.

Biblioteka zauroczyła uczniów, którzy chętnie przychodzą wypożyczać interesujące książki.

Dajmy naszym dzieciom to, co dla nich najlepsze – nauczmy je kochać książki, gdyż: Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi.(J. Kasprowicz)

J. Dąbrowska - Dusza

A. Zawadka