Nawigacja

Lekcja historii na początek roku szkolnego

 

     W 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej, 3 września w Pilawie odbyły się patriotyczne uroczystości upamiętniające tragiczne dla Polski wydarzenia. Tradycyjnie połączone były one z inauguracją nowego roku szkolnego 2018/2019.

     Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie. Po nabożeństwie, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej, przedstawiciele władz samorządowych, księża, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy przemaszerowali ulicami miasta do parku, gdzie znajduje się pomnik Bohaterów II Wojny Światowej. Część oficjalna rozpoczęła się od hymnu narodowego, następnie odczytany został apel poległych. W dalszej części uroczystości w okolicznościowym przemówieniu burmistrz miasta i gminy Albina Łubian przypomniała początek tragicznego rozdziału w dziejach Polski, Europy i świata. Podkreśliła, że postawa żołnierzy oraz ludności sprawiła, że Polska postawiła dzielny opór hitlerowskim najeźdźcom.

    - Dziś, wracając pamięcią do tamtych wydarzeń uświadamiamy sobie, jak wielką wartością jest pokój i życie bez zagrożenia, jak ważne jest, by można było spokojnie rozpocząć kolejny rok szkolny, by móc realizować swoje plany i marzenia... - mówiła burmistrz.
 

W trakcie obchodów uczniowie z naszej szkoły recytowali wiersze o tematyce wojennej. Na zakończenie delegacje władz samorządowych, młodzież szkolna oraz dzieci złożyły kwiaty przed pomnikiem i zapalili znicze, natomiast orkiestra pod batutą p. Krzysztofa Czajki wykonała wiązankę utworów patriotycznych.

       O  godz. 10.00 w szkole rozległ się pierwszy dzwonek,  p. dyr. Hanna Gajowniczek  powitała i zaprosiła do pracy w nowym roku szkolnym wszystkich uczniów i nauczycieli .

       W szkole pracę pojęły dwie nowe panie:

                                     Dorota Sobieszek- pedagog szkolny

                                     Emilia Kurach- nauczycielka jęz. angielskiego

 

   

  

  

  

   

  

  

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć