Szkolny Dzień Zdrowia

Środa 11.04.2018 roku była w naszej szkole dniem poświęconym zdrowiu. Działania odbywały się pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Na sali gimnastycznej klasy 1-2 szkoły podstawowej spotkały  się z dietetykiem, który na bazie piramidy zdrowia uświadamiał uczniom, jak należy się odżywiać, aby zachować zdrowie.

Ogromnym  zaskoczeniem dla dzieci były informacje o szkodliwym wpływie nadmiaru cukru  zawartego w ulubionej coca coli, soczkach reklamowanych w telewizji jako bardzo zdrowe czy owocowych jogurtach. Pani Ada Podwysocka  uświadamiała dzieciom, że złe nawyki żywieniowe prowadzą do otyłości, a w konsekwencji do wielu chorób. Uczniowie usłyszeli również jak niedostateczna na świecie jest dostępność do opieki medycznej, jak wielu ludzi zamiast wydawać pieniądze na właściwe odżywianie musi płacić za specjalistyczną pomoc medyczną, oraz że wciąż  są ludzie  w ubogich krajach bez dostępu do opieki medycznej. Spotkanie zakończył wspólny taniec „Jambo".

W tym samym czasie w innej sali odbywało się spotkanie dla klas 3, z ekologiem panem Szymonem Bilskim, który zapoznał dzieci  z tematyką ekologii  i zagrożeń, jakie niesie współczesny świat. Uczniowie  w bardzo atrakcyjny sposób dowiedzieli się jak wdrażać działania proekologiczne i prozdrowotne w życiu codziennym, a także otrzymali wskazówki, w jaki sposób  zachęcić rodziców do zmiany  trybu życia. W zamian za uważne słuchanie i aktywne odpowiedzi wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami. Po godzinie zajęć nastąpiła zamiana klas.

Długa przerwa i „kowbojka "w wykonaniu grupy dziewcząt ze starszej klasy wraz z nauką tańca zakończyła Szkolny Dzień Zdrowia dla klas młodszych, który był jednocześnie dniem działań towarzyszących „Programowi dla szkół".

Natomiast klasy 4-7 obchodziły Szkolny Dzień Zdrowia 17.04.2018 r.

Pierwsza godzina  odbyła się w hali sportowej, gdzie każda z klas prezentowała działania związane z hasłem ''Zdrowie dla wszystkich". Dzięki wielkiej różnorodności i ciekawym pomysłom uczniowie mieli szansę utrwalić wiedzę z zakresu prowadzenia zdrowego trybu życia, oraz zapoznać się z sytuacją służby zdrowia na świecie. Kolejne 2 godziny przeznaczone zostały na zajęcia sportowe, w ramach których na obiektach sportowych trwała rywalizacja w różnych dyscyplinach. Dzień  Zdrowia zakończyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Wiem, co jem". Zwycięzcami  zostali: Oliwia Nowak, Filipek Dawid, Amelia Trybuch, a wyróżnienie otrzymał Kamil Bachman. Po skończonych lekcjach wybrana grupa uczniów wraz z wychowawcą udała się wraz z bukietami własnoręcznie wykonanych  kwiatów do Ośrodka Zdrowia ''Eskulap", gdzie całemu personelowi  zostały one wręczone jako podziękowanie za tak ważną pracę dla nas.

Fotorelacja https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/220