Nawigacja

Warsztaty astronomiczne - kl. III a i III c

Na początku roku rodzice uczniów klasy III a i III c przygotowali dla swoich pociech niespodziankę. Z ich inicjatywy 10 stycznia dzieci uczestniczyły w zajęciach pozwalających na obserwację zjawisk astronomicznych. W  mobilnym planetarium uczniowie obejrzeli  seans astronomiczny, podczas którego odbyli wędrówkę po niebie.

Poznali fazy Księżyca, planety Układu  Słonecznego, oglądali kometę i deszcz meteorytów. Wraz z robotem Robo -Ryniem  wybrali  się w fantastyczną podróż w kosmos, gdzie odwiedzili  wszystkie planety, a nawet znaleźli się w środku Drogi Mlecznej. Dowiedzieli się także, kim jest astronauta i jak przygotowuje się do lotu.

Następnie  dzieci uczestniczyły w warsztatach astronomicznych, podczas których skonstruowały własny model Układu Słonecznego.  Zajęcia wzbudziły bardzo duże emocje wśród uczniów. Wielu z nich interesuje się kosmosem. Dzięki tym zajęciom miały niepowtarzalną okazję  poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii. Dziękujemy rodzicom, którzy  po raz kolejny przygotowali dzieciom tak miłą niespodziankę.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć