Dzień Walki z Nadwagą

Zła dieta, a przede wszystkim brak ruchu to główne przyczyny wielu schorzeń – to ,,przepis” na kłopoty nie tylko z nauką, ale w konsekwencji z nadwagą i otyłością.

W Polsce nadwagę lub otyłość ma 50 % kobiet, 62 % mężczyzn i co piąte dziecko. Dlatego ważnym zadaniem współczesnej edukacji jest wykreowanie wśród uczniów mody na zdrowie. Dzień Walki z Nadwagą i Otyłością był dobrą okazją, żeby o tym przypomnieć. 27 i 28 października 2016r. w naszej szkole odbyły się turnieje gier i zabaw ruchowych, w których wzięli udział wszyscy uczniowie bez względu na umiejętności i sprawność fizyczną. Najważniejszy był ruch, praca zespołowa oraz aktywne spędzenie czasu. Zwycięzcami poszczególnych potyczek zostali wszyscy uczestnicy turnieju, w nagrodę otrzymując jabłka ufundowane przez firmę Jarmir.