Nawigacja

Bądź bezpieczny!

W naszej szkole 5 maja klasy szóste spotkały się z panem pedagogiem, który opowiadał dużo ciekawych rzeczy na temat internetowych oszustów i niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni w sieci. Klasa VI c narysowała piękne plakaty związane z niebezpiecznymi zachowaniami w Internecie. Natomiast w czwartek, 14 maja oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez klasę IVa. Szkołę odwiedzili pan policjant, SOK-iści pilnujący bezpieczeństwa na torach oraz pani również zajmująca się bezpieczeństwem na terenie kolejowym.
 

Na spotkaniu z panem pedagogiem uczniowie słuchali z pełną uwagą rad oraz wielu historii o niebezpieczeństwie w sieci, aby nie dały się oszukać ludziom, którzy podają się za osoby w młodszym wieku i proponują spotkanie.            

Pan robił również z uczniami różne ćwiczenia. Przykładowo dwie osoby siadały do siebie tyłem, jedna była oszustem, a druga ofiarą. Oszust zadawał masę prywatnych pytań, a druga osoba miała za zadanie nie dać się oszukać ani nie podawać swoich danych. To zadanie miało pokazać szóstoklasistom, jak taka rozmowa może wyglądać, poprzez zadawanie prywatnych pytań typu gdzie mieszkasz?, ile masz lat?, jak masz na imię itp.

Poruszono również temat długiego przesiadywania przy komputerze. Jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Nasz gość wymyślił nowe interesujące zadanie. Podzielił uczniów na sześć grup i każda musiała napisać, co można robić innego bez komputera, telefonu, telewizora, itp. Uczniowie napisali bardzo dużo przykładowych zajęć.

            Na lekcji uczniowie klasy VIc mieli za zadanie wykonać prace plastyczne związane z siecią. Byli podzieleni na grupy. Każdy zespół dostał wielką kartkę, na której malował farbami, kredkami itp. Wszystkim nauczycielom i uczniom, a także rodzicom te prace bardzo się podobały.

14 maja w hali MOSIR odbyło się spotkanie pt. „Bezpieczne dzieci w domu, w szkole, na drodze, w sieci”. W pierwszej części apelu IVa przedstawiła krótką, ale ciekawą sytuację, o tym, że nie należy przesiadywać zbyt długo przy komputerze oraz w sieci, ponieważ zabiera to dużo czasu, odsuwamy się od przyjaciół, a nawet pogarsza zdrowie. Młodzi aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem odegrali swoje role.

            Następnie parę słów skierowała do nas pani zajmująca się bezpieczeństwem na torach, która wyświetliła krótki film o bezpieczeństwie na przejeździe kolejowym. Potem  panowie ze Straży Ochrony Kolei pokazali, jak obezwładniają napastnika. Po tej akcji pan ze straży przedstawił psa tropiciela, który wabi się Santo.  Na zakończenie pan policjant opowiedział uczniom o miejscach przeznaczonych do pływania oraz o bezpiecznych wakacjach na drodze.

Nad sprawną realizacją całego projektu czuwała pani Agnieszka Tudek oraz zespół ds. bezpieczeństwa.

https://pspilawa.edupage.org/album/?

Julianna Adamczyk, kl. VIc

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć