Akcja Caritas

W pracy wychowawczej szkoły ważną rolę spełnia Szkolne Koło Caritas, które ściśle współpracuje z organizacją Caritas Siedlce oraz parafią. Fundamentem działania koła jest zaangażowanie wolontariuszy na rzecz potrzebujących. Głównym celem jest uwrażliwianie młodych ludzi na drugiego człowieka, na jego potrzeby, na krzywdy i cierpienia innych.

Zadania koła wynikają z przykazania miłości – najważniejsza wartość w życiu człowieka to bezinteresowna pomoc wypływająca z serca. Ma ona wielką moc – daje radość wszystkim, którzy znajdą się w jej zasięgu. W tym roku członkowie SKC przeprowadzili świąteczną zbiórkę do puszek. Zgromadzone fundusze wystarczyły na przygotowanie aż 30 paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej szkoły. Przygotowane przez nas podarunki sprawiły ogromną radość nie tylko obdarowanym, ale wszystkim członkom SKC zaangażowanym w tę akcję.

Halina Majewska, nauczyciel religii, opiekun koła