Deutsch-Wagen-Tour

17 grudnia na zaproszenie pani Dyrektor Hanny Gajowniczek i nauczycielki języka niemieckiego pani Ewy Korab do naszej szkoły zawitała lektorka „Deutsch-Wagen-Tour” pani Katarzyna Żurawska z Lublina. „Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie, którego celem jest promowanie języka niemieckiego, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania.

Na przybycie naszego gościa uczniowie klasy 6c pięknie udekorowali salę i przygotowali prezentację plakatów konkursowych, a uczniowie klasy 5a podziękowali naszej lektorce za wspólne warsztaty śpiewając po niemiecku piosenkę świąteczną pt. „Lasst uns froh und munter sein”.

Pani Katarzyna spotkała się z uczniami trzech klas: 4a, 5a i 6c. Nauka poprzez zabawę umożliwiła uczniom poszerzenie w nietypowy sposób umiejętności z zakresu języka niemieckiego. Zajęcia były bardzo kolorowe, głośne, wesołe, ale przede wszystkim wzbogacające językowo. Była nauka kolędy, rozpoznawanie  niemieckich nazw ozdób choinkowych i ubieranie choinki, nauka części ciała, a także quiz o zwyczajach bożonarodzeniowych u naszych zachodnich sąsiadów. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominek od naszej lektorki. Uczniowie bawili się znakomicie, angażowali się w każde zadanie i niewątpliwe nabrali jeszcze większej ochoty do nauki języka niemieckiego.

W trakcie warsztatów rozstrzygnięty został wcześniej ogłoszony konkurs na plakat dot. tematu: „Weihnachten in Deutschland – Boże Narodzenie w Niemczech”. Uczniowie wykonali przepiękne i pomysłowe prace. Julianna Adamczyk 6c, Angelika Jankowska 5a i Kamil Kasprzak 5a zajęli ex aequo pierwsze miejsce, a wykonawcy innych pięciu plakatów zostali wyróżnieni. Wszyscy otrzymali pamiątki od Deutsch Wagen Tour.

Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Żurawskiej za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i mamy nadzieje, że jeszcze kiedyś się spotkamy.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z warsztatów:

Ewa Korab, nauczyciel języka niemieckiego