Nawigacja

Wanna Archimedesa - wycieczka kl. IVa i IVb

11 marca kl. 4a i 4b pod opieką p. Magdaleny Witek i p. Agnieszki Podgórskiej udały się na kolejną już w tym roku wycieczkę. Tym razem głównym celem wyjazdu był Teat Capitol w Warszawie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie pt.: "Wanna Archimedesa".

Był to muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków. Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtoona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w WANNIE, aby poznać prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. Była to zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli! Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA.
Po solidnej porcji wiedzy przedstawionej w atrakcyjny sposób przyszedł czas na odrobinę rozrywki i ruchu. Udaliśmy się do Kolorado, gdzie dzieci mogły spędzić aktywnie czas, pobiegać i rozładować swoje emocje.
To był bardzo udany dzień!

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
  08-440 Pilawa ul. Leśna 6
  woj. mazowieckie
 • (25) 685 67 00 -
  p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

  p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

  (25) 685 61 01 -
  p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

  sekretariat5@o2.pl

Galeria zdjęć