Euroweek - wrzesień 2018

To już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zgrupowaniu "EUROWEEK- Szkoła Liderów". Tym razem zakwaterowani byliśmy w ośrodku wczasowym „Silesia” w Długopolu Dolnym.  Euroweek jest programem prowadzonym pod patronatem Europejskiego Forum Młodzieży. Zostało ono założone w 1994 roku przez młodzież z Ziemi Kłodzkiej zainteresowaną integracją europejską, działalnością społeczną i demokracją lokalną. Obecnie jest uważane za jedną z najaktywniejszych młodzieżowych organizacji w naszym kraju i regionie.

Podczas kilkudniowego pobytu, uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy między innymi z Kolumbii, Pakistanu, Turcji, Filipin, Estonii, Etiopii, Ugandy. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, a także prezentacji własnych talentów i krajów pochodzenia wolontariuszy przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania i spędzania czasu z ludźmi z różnych krajów i kontynentów. Udział w warsztatach  pozwolił dzieciom na polepszenie komunikacji w języku angielskim, poszerzył ich wiedzę na temat różnych kultur, geografii, tradycji i historii, a także sytuacji we współczesnym świecie. Na zajęciach rozwijane były umiejętności efektywnego zarządzania zespołem, przezwyciężania problemów, zapobiegania konfliktom oraz koordynowania pracy by zespół osiągnął zamierzony cel. Ponadto młodzież nauczyła się tańczyć tańce z różnych stron świata a swój wolny czas spędzaliśmy wędrując po okolicznych bardzo malowniczych szlakach. W drodze do Długopola odwiedziliśmy również przepiękny Wrocław.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że Euroweek to nowoczesne i kreatywne podejście do nauki, korzystanie z innowacyjnych metod, interaktywnych warsztatów oraz zajęć w grupach.

Ogromnym sukcesem jest owocnie spędzony czas, a przede wszystkim zadowolenie uczestników i nabyta wiedza wraz z nowymi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować współpracę z wolontariuszami Euroweek i spotkamy się z nimi na warsztatach językowych w naszej szkole jeszcze w tym roku szkolnym. Wyjazd został zorganizowany przez panią Magdalenę Witek i Dorotę Przybysz.

fotorelacja w albumie https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/237